TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

AKO

Моника Талеска:ВМРО ДПМНЕ, сите да се соберете ја немате силата и храброста што јас ги имам!

AKO - 17.11.2017

Ви ја пренесуваме содржината на денешната прес конференција на Моника Талеска, која одговори на нападите на ВМРО ДПМНЕ дека како шеф на кабинет на актуелниот градоначалник, била учесник во сообраќајна несреќа, која наводно сега СВР Прилеп ја крие.

Бутарис го покани Заев во Солун, тој предложи заедничка Новогодишна ноќ со Ципрас

AKO - 17.11.2017

Премиерот Зоран Заев на почетокот од изјавата по средбата со градоначалникот на Солун упати сочувство заради жртвите во големите поплави во соседна Грција. Заев искажа големо задоволство заради пријателската средба со Јанис Бутарис, кој секогаш е ...

53 поврзани вести »

Адеми за австралиско СБС радио: Работиме да ја повратиме довербата на дијаспората(аудио)

AKO - 17.11.2017

Во изминативе 25 години, а најмногу во последните 11-12 години, за жал, односот на институциите на системот, генерално, кон дијаспората беше само во делот околу изборите, откако дијаспората доби право на глас, меѓутоа, за жал и тоа право на ...

Форум за демократска Македонија во Вашингтон разговараше со вицепремиерот Анѓушев

AKO - 17.11.2017

Претставници на Форумот за демократска Македонија доцна попладне во Вашингтон се сретнаа со потпретседателот на Владата задолжен за економски прашања, Кочо Анѓушев. На средбата, претставниците на Форумот и вицепремиерот Анѓушев разменија ставови и ...

Во Либија мигранти продадени на аукција (видео)

AKO - 17.11.2017

Американската телевизиска мрежа Си-Ен-Ен објави снимка на која се слуша како се извршува лицитација за продажба на двајца мигранти од Нигерија. Снимката е направена на непозната локација во Либија, а на неа се слуша како купувачите лицитираат од ...

3 поврзани вести »

Емотивна промоција на ,,Живот во кутија“ на Кежаровски

AKO - 17.11.2017

Промоцијата на првата книга на новинарот , Томислав Кежаровски, ,,Живот во кутија“, предизвика емоции и солзи не само кај авторот, туку и кај повеќе присутни во преполната сала на ФОН во Скопје.

26 поврзани вести »