TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Актуелно24

(Видео) Проколнатиот брод на Тито заринка на брегот на Калифорнија

Актуелно24 - пред: 6 часа

Бродот без екипаж, заробен од стаорци, кој неколку години мистериозно пловеше по Атлантикот, заринка на брегот на Калифорнија. Хрватските медиуми пишуваат дека според должината на бродот и фотографиите кои што се појавија, станува збор за ...

4 поврзани вести »

Директорот на „Нисан“ ја враќа платата поради скандалот со возилата

Актуелно24 - пред: 6 часа

Генералниот директор на јапонскиот произведувач на автомобили „Нисан мотор“, Хирото Саикава и другите менаџери во компанијата почнаа да враќаат дел од платата што ја зимаат, поради скандалот со незаконските инспекции на возилата во погоните во ...

4 поврзани вести »

(Видео) Индијката Мануши Чилар е новата Мис на светот

Актуелно24 - пред: 10 часа

Дваесетгодишната студентка по медицина, Мануши Чилар, е новата Мис на светот. Финалето на светскиот избор за убавина се одржа во Кина. На него учествуваа девојки од 118 земји на возраст од 18 до 26 години.

32 поврзани вести »

Хонг Конг на врвот меѓу 100-те најпосетени дестинации на планетата

Актуелно24 - пред: 11 часа

Девета година по ред, Хонг Конг е на врвот на листата на најпосетени градови на планетата. Ова го покажуваат резултатите на истражувањето „Топ 100 дестинации во 2017 година“. Истражувачот на пазарот Еуромонитор интернешенел предвидува дека бројот на ...

6 поврзани вести »

Ова е најмоќно! Го убива ракот за 48 часа, но никој не го кажува лекот бидејќи не чини ни денар!

Актуелно24 - пред: 11 часа

Ова растение може да се види насекаде околу нас. Има многу лековити својства, а се што треба да направите е да го соберете од дворот или околните планини. Чајот од глуварче дејствува на клетките на ракот, влијае врз нив на таков начин што тие се ...

2 поврзани вести »

Кој ќе го замени Кристијано Роналдо? Ова се 6-те негови потенцијални замени

Актуелно24 - пред: 18 часа

Сеуште не го напуштил Реал Мадрид, Роналдо веќе има потенцијални заменици. Португалецот, кој има договор до 2021 година, веќе е очевидно дека многу наскоро ќе го напушти овој клуб и можеби ќе има клуб кој ќе плати сума од една милјарда за да го ...

61 поврзани вести »

Почина гитаристот и основач на AC/DC – Малколм Јанг

Актуелно24 - 18.11.2017

По тригодишната борба со деменција почина легендарниот гитарист и еден од основачите на групата AC/DC, Малколм Јанг на 64 годишна возраст. Тој подолго време не свиреше во бендот поради болеста.Деменција му беше дијагностицирана во 2014 година, по ...

28 поврзани вести »

Германија ги забрани детските паметни часовници

Актуелно24 - 18.11.2017

Регулаторното телекомуникациско тело во Германија соопшти дека ја забранува продажбата на паметните часовници кои родителите можат да ги користат за да ги проверуваат своите деца, со образложение дека часовниците ги прекршуваат германските закони за ...

8 поврзани вести »

(Видео) Лувр Абу Даби – скапоцен камен на Блискиот Исток

Актуелно24 - 18.11.2017

По петгодишното одложување, делумно предизвикано од глобалната финансиска криза и паѓањето на цените на нафтата, Лувр Абу Даби неодамна ги отвори вратите за јавноста. Заливската филијалата на познатиот Париски музеј првично беше закажана да се ...

6 поврзани вести »

(Видео) Сопирачките беа пресудни: Избегната трагедија за неколку сантиметри

Актуелно24 - 18.11.2017

Дека сопирачките се многу битни за безбедноста во сообраќајот докажува и следната видеоснимка на која се гледа како за само неколку сантиметри беше избегната огромна трагедија. На видеото кое стигнува од Норвешка се гледа како дете се симнува од ...

5 поврзани вести »