TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Актуелно24

Ова е последната надеж за Михаел Шумахер

Актуелно24 - пред: 14 часа

Седумкратниот светски првак во Формула 1, Михаел Шумахер би можел наскоро да биде префрлен на лекување во САД, пишуваат шведски и германски медиуми. Според нив, поранешниот ас во иднина ќе се лекува во специјализирана болница за повреди на мозокот ...

14 поврзани вести »

Најдобриот совет за сите девојки

Актуелно24 - пред: 18 часа

Драги девојки, Нема да го задржите ако сте убава. Нема да го задржите ниту пак ако се трудите силно. Нема да го задржите ни ако сте искрена. Ниту пак ако сте лојална. Или ако се однесувате добро со него.

Само три лажички од овој напиток прават чудо: Ги топи мастите, го зајакнува срцето и ја чисти крвта

Актуелно24 - пред: 18 часа

Овој природен рецепт е спас за телото бидејќи ја подобрува функцијата на внатрешните органи, ја чисти крвта и го зајакнува имунитетот. И не само тоа, туку ги чисти и крвните садови и ја подобрува работата на срцето, а покрај тоа го забрзува и ...

2 поврзани вести »

Системот за одбрана S-400 со своите можности го привлекува вниманието

Актуелно24 - 20.09.2017

Системот за одбрана S-400, кој Турција планира да го купи од Русија, има способност за високоефикасна заштита, јавува Anadolu Agency (AA). Според податоците од анализата на АА, по ракетниот систем S-300 од времето на Советскиот Сојуз, почнало да се ...

Финалето во ЛШ во 2019 ќе се игра на „Ванда Метрополитано“

Актуелно24 - 20.09.2017

Европската фудбалска унија (УЕФА) ги одреди градовите домаќини на финалните натпревари во Лигата на шампионите и Лига Европа за сезоната 2018/2019. Домаќини на двете европски финалиња ќе бидат Мадрид и Баку.

27 поврзани вести »