TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Актуелно24

Кој ќе го замени Кристијано Роналдо? Ова се 6-те негови потенцијални замени

Актуелно24 - пред: 7 часа

Сеуште не го напуштил Реал Мадрид, Роналдо веќе има потенцијални заменици. Португалецот, кој има договор до 2021 година, веќе е очевидно дека многу наскоро ќе го напушти овој клуб и можеби ќе има клуб кој ќе плати сума од една милјарда за да го ...

62 поврзани вести »

Почина гитаристот и основач на AC/DC – Малколм Јанг

Актуелно24 - пред: 20 часа

По тригодишната борба со деменција почина легендарниот гитарист и еден од основачите на групата AC/DC, Малколм Јанг на 64 годишна возраст. Тој подолго време не свиреше во бендот поради болеста.Деменција му беше дијагностицирана во 2014 година, по ...

28 поврзани вести »

Германија ги забрани детските паметни часовници

Актуелно24 - пред: 20 часа

Регулаторното телекомуникациско тело во Германија соопшти дека ја забранува продажбата на паметните часовници кои родителите можат да ги користат за да ги проверуваат своите деца, со образложение дека часовниците ги прекршуваат германските закони за ...

9 поврзани вести »

(Видео) Лувр Абу Даби – скапоцен камен на Блискиот Исток

Актуелно24 - пред: 20 часа

По петгодишното одложување, делумно предизвикано од глобалната финансиска криза и паѓањето на цените на нафтата, Лувр Абу Даби неодамна ги отвори вратите за јавноста. Заливската филијалата на познатиот Париски музеј првично беше закажана да се ...

6 поврзани вести »

(Видео) Сопирачките беа пресудни: Избегната трагедија за неколку сантиметри

Актуелно24 - 18.11.2017

Дека сопирачките се многу битни за безбедноста во сообраќајот докажува и следната видеоснимка на која се гледа како за само неколку сантиметри беше избегната огромна трагедија. На видеото кое стигнува од Норвешка се гледа како дете се симнува од ...

5 поврзани вести »