TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Алфа

Скопје повторно најзагадено , од пладне се очкува ветерот да помогне

Алфа - 15.12.2017

Попладне се очекува расчистување на маглата и загадувањето во Скопје. Од УХМР најавуваат дека околу пладне и попладне ќе почне да дува ветер кој ќе придонесе кон расчистување на маглата и загадувањето, а од утре ќе има и дожд.

59 поврзани вести »

ДОМ предлага вонредна состојба и итни мерки за загадувањето

Алфа - 15.12.2017

Македонија се гуши во смог со астрономски вредности и секое намалување на загадувањето значи спасено здравје и живот на граѓаните. Да не се обесхрабруваме дека не можеме да го сведеме загадувањето на нула, туку да дејствуваме за намалување на ...

29 поврзани вести »

Наместо за буџетот, пратениците ќе гласаат за јавен обвинител

Алфа - 15.12.2017

Седницата на Собранието на која на дневен ред беше дополнетиот Предлог буџет за 2018 година денеска е преместена за 22 декември. Наместо таа закажано е продолжение на 22. седница на која треба да биде именуван јавниот обвинител, како и рефорсмките ...

70 поврзани вести »

СЗО потврди дека медицинската мархиуана нема штетни последици

Алфа - 14.12.2017

Светската здравствена организација (СЗО) потврди дека медицинската марихуана нема штетни последици по здравјето. Светската здравствена организација (СЗО) потврди дека медицинската марихуана нема штетни последици по здравјето.

15 поврзани вести »

Четири деца загинаа во сообраќајна несреќа во Франција

Алфа - 14.12.2017

Четири деца загинале, а седум се тешко повредени во сообраќајна несреќа на југот на Франција, каде воз удрил во училишен автобус. Четири деца загинале, а седум се тешко повредени во сообраќајна несреќа на југот на Франција, каде воз удрил во ...

24 поврзани вести »

Меј: Велика Британија продолжува да се придржува на плановите за Брегзит

Алфа - 14.12.2017

Плановите на Велика Британија за излегувањето на земјата од Европската унија остануваат во сила, изјави денеска британската премиерка Тереза Меј пред важните разговори со останатите лидери од Унијата.

37 поврзани вести »