TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Алсат-М

Одбиени сите приговори за изборите

Алсат-М - 20.10.2017

Државната изборна комисија (ДИК) ги одби сите поднесени приговори поднесени за првиот круг од Локалните избори што се одржаа во неделата. Портпаролот на ДИК Љупка Гугучевска ...

64 поврзани вести »

Путин во одбрана на Трамп

Алсат-М - 20.10.2017

Рускиот претседател Владимир изјави дека американскиот претседател Доналд Трамп е непредвидлив, поради тоа што неговите противници во САД го спречуваат да исполни голем број од неговите предизборни ветувања.

18 поврзани вести »

Тројца повредени при инцидент во градски автобус во Скопје

Алсат-М - 20.10.2017

Три лица се повредени синоќа околу 21 часот на постојката кај 26-ти Јули во центарот на Скопје, кога повеќемина насилници го нарушиле јавниот ред и мир и нападнале патници во градски автобус број 50.

66 поврзани вести »