TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Алсат-М

Намалени нивоата на реките и езерата

Алсат-М - 21.10.2017

Водостоите на сите поголеми реки и на езерата во Македонија, освен на Дојранското, се под вообичаеното ниво за ова време од годината, соопшти УХМР. Пониски водостои имаат Вардар, Треска, Пчиња, Брегалница, Црна Река, Радика, Сатеска и Црн Дрим, како ...

Временска прогноза; Сончево и топло до 29 степени

Алсат-М - 21.10.2017

Времето во Македонија ќе биде сончево и топло со мала до умерена локална облачност и со слаб северозападен ветер. Утринската температура ќе се движи од два до осум, а дневната од 22 до 29 степени. Во Скопје претежно сончево со слаб северен ветер.

41 поврзани вести »

Тече рокот за жалби од партиите до Управниот суд

Алсат-М - 21.10.2017

Од синоќа тече рокот од 24 часа за тужби од партиите против одлуките на Државната изборна комисија (ДИК) за приговорите за првиот круг од локалните избори што се одржаа во неделата. Партиите можat да поднесат тужби до Управниот суд против одлуките ...

79 поврзани вести »