TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Алсат-М

Нова „теорија на заговор“: Елвис Присли е жив

Алсат-М - 17.01.2017

Во домот на кралот на рокенролот Елвис Присли во градот Мемфис, минатата недела се одржа собир на неговите обожаватели со кој беше одбележан денот на неговото раѓање. Собирот веројатно ќе поминеше без помпа и посебно внимание, доколку на социјалните ...

11 поврзани вести »

Видео: Запознајте го хуманиот човек кој храни 8000 мали папагали

Алсат-М - 17.01.2017

Џозеф Секар двапати дневно се качува на кровот на неговиот дуќан во Индија за да нахрани 8.000 папагалчиња. Тој троши 40% од своите приходи за да им обезбеди храна на овие птици, додека за да ги покрие дневните потреби на папагалите, му се потребни ...