TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Automedia

Lotus под новиот сопственик ќе се произведува и во Кина

Automedia - пред: 4 часа

Кинескиот Geely на крајот на мај ја презеде главнината од акциите во британскиот Lotus. Од компанијата не исклучуваат можност спортските модели во иднина да се произведуваат во Кина. Lotus лани за првпат постигна заработка по подолго време.

Како Британците пропуштија да ја присвојат „бубата“ на Volkswagen

Automedia - пред: 18 часа

Пред повеќе од седум децении, по завршувањето на втората светска војна, Британците имаа план да го припојат Volkswagen во својата авто-индустрија. Но, тајните служби на Кралицата направија кобна грешка. Тие проценија дека „бубата“ е лош автомобил.

Вирус го стопираше производството на Honda во Јапонија

Automedia - пред: 23 часа

Поради вирус во мрежата што ги поврзува фабриките на Honda низ светот, јапонскиот производител минатата недела наложи еднодневен прекин во погоните во Самија. Нападот од WannaCry се случува по еден месец откако за првпат беше откриен вирусот што ...

Peugeot има нов пикап: Ексклузивно за Африка

Automedia - 25.06.2017

Peugeot го освојува светот. По преземањето на Opel под својот покрив, француската марка го постигнува следниот триумф. Peugeot Pick Up е новиот лавовски модел . Анахрониот дизајн е наменски.

Кои се добавувачите на компоненти за: Opel Insignia

Automedia - 24.06.2017

Добавувачите веќе одамна ја имаат преземено улогата на вистински производители на автомобили. Четири петини од трошоците за производство отпаѓаат на компоненти што добавувачите им ги испорачуваат на фабриките на автомобилските марки.