TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Авто Магазин

тест Toyota Auris Hybrid Touring Sports :: Смирен адут за жестоката пазарна битка

Авто Магазин - пред: 3 часа

Дружејќи се со бесни автомобили со многу коњски сили, тестирањето на овој Auris ни беше како емоционално отрезнување. Нема ништо ново во него, но комбинацијата на караванската каросерија со хибридниот погон беше предизвик за нашите критериуми.

Lamborghini Urus Coupe? :: Зошто да не!

Авто Магазин - пред: 5 часа

Нема да се случи, но - зошто да не?! Појавувањето на првиот суперспортски кросовер Lamborghini Urus беше доволен предизвик за ентузијастички расположените дизајнери кои не мируваа додека од нивните вешти раце не произлезе овој рендер на замислена ...

3 поврзани вести »

Kawasaki Z900RS (со видео) :: Модерен ретро-класичар

Авто Магазин - пред: 6 часа

Kawasaki годинава има суштински спротивставен новитет. Со ознака Z900RS, тој е мотоцикл со исклучителен ретро стил. Сé на него - од изгледот преку деталите до бојата, враќа далеку во минатото на најмалиот јапонски мото производител.

London Taxi TX eCity :: Електричен такси за 21-ви век

Авто Магазин - пред: 20 часа

После поминатите ригорозни тестирања во арктичкиот круг, пустините во Аризона но и на улиците на главниот град на Велика Британија, електричниот лондонски такси ги доби сите сертификати за јавен превоз на патници.

Нови цени на горивата :: Затишје пред бура

Авто Магазин - 11.12.2017

Недели не делат од поскапувањето на дизелот за три ипол денари, а регулаторната комисија за енергетика на Република Македонија со нивно поскапување реши да ни ја олесни транзицијата кон новиот начин на пресметка на цените на горивата.

56 поврзани вести »

McLaren Senna (видео) :: Предизвикувајќи го неможното

Авто Магазин - 11.12.2017

Ултимативно како што тоа го правеше легендарниот Бразилец, новиот легален за патна употреба болид на McLaren со назив Senna ги окупираше викендов главните вести. Со право, затоа што сé на него заслужува внимание - моторот, технологиите, ...

14 поврзани вести »