TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Авто Магазин

Toyota T-HR3 (со видео) :: Робот за по дома

Авто Магазин - пред: 4 часа

Покрај целокупниот развој на хибридни и водородни технологии, инженерите на Toyota наоѓаат време да создаваат и роботи. Ја гледаме третата генерација од нивниот хуманоиден пријател, како што ја нарекуваат својата креација.

3 поврзани вести »

Од стар Мустанг до луксузен часовник (со видео)

Авто Магазин - пред: 5 часа

Кога на еден автомобил ќе му дојде крајот, завршува на отпад што е вистинска штета за славните возила како што е Ford Mustang. За да го спречат тоа, двајца вешти Данци од нив креираат уникатни и луксузни часовници.

9 поврзани вести »

Tesla веќе примила 1.230 резервации за електричниот камион

Авто Магазин - пред: 6 часа

Велат основачот на Tesla и SpaceX Илон Маск бил генијалец - можеби е, а можеби само вешт бизнисмен кој доста добро знае да ги искористи трендовите на пазарот што сам ги креира. Ако се суди според бројките, тогаш е и едното, и другото.

15 поврзани вести »

McLaren Senna :: Го предизвика невозможното

Авто Магазин - пред: 20 часа

Уште не му се исуши бојата, а веќе се распродаде - пламнаа сите 500 примероци од новиот суперболид наречен во чест на бразилскиот ас McLaren Senna. Секој од нив за 750 илјади фунти, а последниот за цели 2 милиони.

8 поврзани вести »

тест Toyota Auris Hybrid Touring Sports :: Смирен адут за жестоката пазарна битка

Авто Магазин - 12.12.2017

Дружејќи се со бесни автомобили со многу коњски сили, тестирањето на овој Auris ни беше како емоционално отрезнување. Нема ништо ново во него, но комбинацијата на караванската каросерија со хибридниот погон беше предизвик за нашите критериуми.

3 поврзани вести »

Lamborghini Urus Coupe? :: Зошто да не!

Авто Магазин - 12.12.2017

Нема да се случи, но - зошто да не?! Појавувањето на првиот суперспортски кросовер Lamborghini Urus беше доволен предизвик за ентузијастички расположените дизајнери кои не мируваа додека од нивните вешти раце не произлезе овој рендер на замислена ...

3 поврзани вести »

Kawasaki Z900RS (со видео) :: Модерен ретро-класичар

Авто Магазин - 12.12.2017

Kawasaki годинава има суштински спротивставен новитет. Со ознака Z900RS, тој е мотоцикл со исклучителен ретро стил. Сé на него - од изгледот преку деталите до бојата, враќа далеку во минатото на најмалиот јапонски мото производител.

London Taxi TX eCity :: Електричен такси за 21-ви век

Авто Магазин - 11.12.2017

После поминатите ригорозни тестирања во арктичкиот круг, пустините во Аризона но и на улиците на главниот град на Велика Британија, електричниот лондонски такси ги доби сите сертификати за јавен превоз на патници.