TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Авто Плус

BMW без M-модели со преден погон

Авто Плус - пред: 55 мин

Во догледна иднина, BMW нема да нуди M-верзии на своите модели со преден погон Ова го најави потпретседателот на баварската поделба, Дирк Хакер, за Autocar. Баварците исто така ги елиминираат механичките менувачи во нивните спортски модификации.

Поранешeн инженер на Ford со идеја за турбина за секој цилиндар

Авто Плус - пред: 2 часа

Поранешниот креатор на Фордовите мотори V6 и V8, Џим Кларк, ја понуди својата визија за мотор со внатрешно согорување со индивидуална турбина за секој цилиндар, објавија во своето издание Car and Driver Според американскиот инженер, зголемената ...

Maркез се поблизу до титулата

Авто Плус - пред: 11 часа

Шпансиот ас на Honda, актуелниот светски шампион е на чекор да ја одбрани титулата во MotoGP шампионатот во мотоциклизам во „кралската класа“, откако триумфираше во трката за ГН на Австралија на патеката „Филип Ајленд“ Втор беше Роси, а трет Виналес.

19 поврзани вести »

Ново лице за Jeep Cherokee

Авто Плус - пред: 20 часа

Петтата генерација на Jeep Cherokee што се појави во 2013 година, најблаго речено ги раздели на два дела фановите на брендот, а освен тоа, моделот се раздели со концептот на вистински теренец и премина во таборот на кросовери Радикалната промена на ...

Škoda ја избра Индија пред САД

Авто Плус - пред: 21 часа

По дискусијата која траеше неколку години за тоа дали Škoda ќе се најде на американскиот пазар, Чесите на крајот ќе тргнат во сосема поинаква насока - Индија Во моментов, специјалисти од Škoda ја истражуваат можноста за користење на MQB A0 ...

Дали ќе купите стан од Aston Martin?

Авто Плус - пред: 22 часа

Aston Martin и градежната компанија G & C Business Developments ќе изградат станбен комплекс во Мајами, проект за Британците Изградбата треба да биде завршена во 2021 година и ова ќе биде првиот Aston Martin проект во недвижности и внатрешен дизајн.

Во Австралија повеќе не се произведуваат автомобили

Авто Плус - 22.10.2017

GM Holden го произведе својот последен автомобил во Австралија, во фабриката во градот Елизабет Последното монтирано возило беше црвениот Holden Commodore VFII Redline V8 со механички менувач кој нема да се продава, туку оди директно во музејот на ...

2 поврзани вести »

Ноќна трка во Formula 1 во Австралија?

Авто Плус - 21.10.2017

Дали ви се допаѓа идејата за уште една ноќна улична трка во F1 автомобили, освен онаа во Сингапур Дали ви се допаѓа идејата за уште една ноќна улична трка во F1 автомобили, освен онаа во Сингапур.

Ford го тестира новиот караван на Focus

Авто Плус - 21.10.2017

Четвртата генерација на популарниот Ford Focus ќе дебитира во почетокот на следната година, а малку подоцна ќе стартува и продажбата во Европа Од Ford веќе дадоа до знаење дека новиот модел ќе биде позициониран повисоко во однос на моделите во ...

2 поврзани вести »

Рангирањето за најсигуreн бренд со нов лидер

Авто Плус - 21.10.2017

Американското издание Consumer Reports го публикува својот годишен ранг за најсигурни брендови на автомобили, во кој има нов лидер - Toyota, која скокна за една позиција повисока во однос на минатата година Како што е познато, за основа за ...

2 поврзани вести »

Женски и автомобили во календарот на Liqui Moly за 2018 – а што друго?

Авто Плус - 21.10.2017

Германскиот производител на моторни масла Liqui Moly го претстави својот календар за следната година За овогодинешното издание тие за позадината користат автомобили дотерани од тјунинг-работилницата Hamann.

2 поврзани вести »

Новиот Renault Koleos е веќе во Македонија

Авто Плус - 21.10.2017

Стилски, луксузен, комфорен и опремен со бројни модерни технологии, новиот Koleos отелотворува визијата на француската марка за она што треба да претставува еден вистински SUV Втората генерација на водечкиот модел SUV на Renault – Koleos официјално ...

2 поврзани вести »

Скопје круг 2017

Авто Плус - 21.10.2017

По долгогодишната пауза, повторно кружна трка на традиционалната скопска патека пред зградата на Македонската телевизија, на булеварот „Гоце Делчев" и ул. „Беласица", пред влезот во Скопски саем По долгогодишната пауза, повторно кружна трка на ...