TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Авто Плус

Hyundai со нов водороден SUV и електрифицирана KONA во 2018

Авто Плус - пред: 14 часа

За време на специјален настан во Сеул, Hyundai демонстрираше предпроизводствен претставник на целосно нов електромобил, кој се напојува со водород и ќе биде лансиран на пазарот во почетокот на следната година.

2 поврзани вести »

Continental разви систем за безжично полнење

Авто Плус - пред: 18 часа

Компанијата Continental, специјализирана за производство на гуми и авто делови, создаде систем за полнење на електрични возила. Новиот проект ќе биде претставен следниот месец на Меѓународниот салон за автомобили во Франкфурт.

4 поврзани вести »

Mercedes ги освежи C класа, GLC и GLC Coupe

Авто Плус - пред: 19 часа

Во пресрет на моделската 2018 година, која неофицијално започнува со салонот во Франкфурт, од гигантот пд Штутгарт решија да направат одредени модификации на претставниците од C класа, GLC и GLC Coupe.

Aнкета на Bosch за автономните возила

Авто Плус - пред: 21 часа

„Не приближувај се толку!“, „Не вози брзо!“. „Пази жолто!“... Ова се „наредби“ за претпазливост од страна на сопатниците во секој автомобил, но како стојат работите на ова брзо ќе му дојде крај и едноставно ќе биде минато.

Новите големи комбиња на Opel - Vivaro Tourer и Combi +

Авто Плус - пред: 21 часа

Opel отвора ново поглавје во својот развој на комерцијални возила, со лансирањето на исклучително удобните и функционални патнички варијанти Vivaro Tourer и Vivaro Combi +. И двата нови модели, кои наскоро ќе може да се нарачаат, поседуваат ...

VW го враќа Taigun, под името T-Track

Авто Плус - 17.08.2017

По неколку години чекање, VW конечно се активира во сегментот на компактни SUV модели. Компанијата го потврди моделот T-Cross, кој ќе е базиран на Polo, како и T-Roc, кој пак е поставен на платформата на Golf.

3 поврзани вести »

FCA во сојуз со BMW и Intel

Авто Плус - 17.08.2017

FCA се приклучи на сојузот на BMW, Intel и Mobileye, создаден за развој на автономни автомобили, минатата година. Целта на Алијансата е да развие автономни технологии од третата генерација, како и четвртата и петтата (нема да има потреба од ...

6 поврзани вести »

Ford патентира отстранлив управувач

Авто Плус - 17.08.2017

Форд направи уште еден чекор кон развој на автономните технологии, поднесе барање за патентирање на техника на отстранлив управувач и педали. Според објаснувањето на компанијата, управувачот ќе се користи во развојот на автономни автомобили и ...

CHERY лансира нов бренд во Европа?

Авто Плус - 17.08.2017

Кинескиот автомобилски гигант Chery Automobile најави дека за неколку години ќе лансира во Европа целосно нова марка автомобили. Компанијата ќе го овјави ова официјално, а можеби ќе го истакне и името, за време на меѓународниот салон во Франкфурт ...

3 поврзани вести »

Honda Civic со префинет дизел и роботски менувач со девет степени

Авто Плус - 17.08.2017

Европската поделба на Honda објави дека од март следната година, новата генерација на Civic ќе биде достапна во нова дизел модификација. Honda потенцира дека 1,6-литарскиот i-DTEC дизел погон е сериозно ревидиран и е еден од првите мотори според ...

2 поврзани вести »

Познати кинеските кандидати за купување на FIAT Chrysler (FCA)

Авто Плус - 17.08.2017

На почетокот на неделава беше објавено дека четири кинески компании преговараат за купување на FIAT Chrysler (FCA), но не беа познати нивните имиња, туку се претпоставуваа. Сега се познати имињата на компаниите, а дел од нив веќе и преговараат?! По ...

6 поврзани вести »

BMW го најави дизајнот на својот нов родстер

Авто Плус - 17.08.2017

BMW на својата страница на Facebook прикажа официјална слика на својот нов концепт на Roadster. Наледникот на преработениот Z4 ќе биде прикажан за време на конкурсот за дизајн што ќе се одржи во Пебл Бич, во Калифорнија.

11 поврзани вести »