TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Авто Плус

Целата приказна за Ford Mustang

Авто Плус - пред: 25 мин

Приказната за познатиот „американски коњ“ започнува во 1964 година со варијантата на купе-кабриолет Веќе на стартот за моделот се крена многу прав, а вистински бум беше појавата на верзијата на Shelby GT350 на Керол Шелби, неколку години подоцна, со ...

10 поврзани вести »

Новиот CLS со фарови од А и внатрешност на E-класа

Авто Плус - пред: 11 часа

Mercedes-Benz објави на својата официјална страница во Инстаграм неколку фотки на новата генерација на купе верзијата со четири врати CLS Од фотографиите, јасно се гледа дека дека предните фарови на новиот CLS ќе бидат направени целосно во стилот на ...

4 поврзани вести »

Новиот Infiniti QX50 ќе добие револуционерен бензински мотор

Авто Плус - пред: 14 часа

Infiniti ќе го претстави својот нов QX50 кросовер за време на автосаемот во Лос Анџелес Новата генерација на кросоверот QX50 ќе биде опремена со мотор со внатрешно согорување со специјална технологија, патентиран од Infiniti.

Хибридниот Porsche 911 ќе може да мине 70 km на струја

Авто Плус - пред: 16 часа

Инженерите на Porsche работат на додавање на електромотор во погонскиот систем на култниот спортски модел 911 Овој потег на компанијата ќе го следи случајот со лансирањето на пазарот на Panamera Turbo S E-Hybrid, која е најмоќната и најскапа верзија ...

13 поврзани вести »

Polestar започна со изградба на високотехнолошки погон

Авто Плус - пред: 18 часа

Polestar објави дека компанијата започна со изградба на новиот високотехнолошки производствен комплекс во Кина, каде што ќе се составува првиот автомобил на марката- Polestar 1 Според плановите на компанијата, комплексот Polestar Production Centre ...

Toyota и Suzuki со заеднички електрични возила

Авто Плус - пред: 20 часа

Toyota Motor Corporation и Suzuki Motor Corporation објавија дека двете компании потпишаа меморандум за разбирање Според првичните планови, Suzuki ќе одговара за производство на електрични автомобили за пазарот на Индија и ќе опреземе активности за ...

13 поврзани вести »

Еден милион Fiat Panda од четвртата генерација

Авто Плус - пред: 21 часа

Милионитиот автомобил беше произведен во фабриката Вико Помилијано д`Арко во Неапол Автомобилот е City Cross 1.2 69 HP, со бела боја и off-road дизајн. Panda предлага три различни модификации- функционален градски, ултра-компактен и стилски градски ...

3 поврзани вести »

Системот за сопирање во итни ситуации задолжителен!

Авто Плус - пред: 23 часа

Сите нови автомобили во ЕУ ќе треба да бидат опремени со автоматски систем за сопирање (AEB). Ова го изгласа Европскиот парламент на иницијатива на Комисијата за транспорт За да стапи на сила новиот закон, истиот мора да биде изгласан и од ...

3 поврзани вести »

Многу влади ја криеле вистината за опасноста на дизелот

Авто Плус - пред: 23 часа

Многу европски влади со децении знаеле за опасното влијание на дизел автомобилите врз здравјето, но не презеле никакви дејства по ова прашање, откриваат документи што им биле предадени На пример, во Обединетото Кралство, уште во 2003 година, ...

Роботот Atlas направи салто наназад

Авто Плус - 21.11.2017

Boston Dynamics продолжува со развој на роботот Atlas, кој досега во повеќе наврати го изненади светот со своите вештини и акробации, а последната е салто наназад Boston Dynamics продолжува со развој на роботот Atlas, кој досега во повеќе наврати го ...

2 поврзани вести »

Дронови ќе ги контролираат возачите во Западна Европа

Авто Плус - 20.11.2017

Полицијата во Франција објави дека остварила успешни акции во борбата против сообраќајните прекршителите со користење на дронови со вградена камера Почетокот на проектот беше во Бордо, благодарение на што стотици возачи беа казнети за одредени ...

3 поврзани вести »

Најсигурните автомобили во Европа според TUV

Авто Плус - 20.11.2017

Германската организација TUV објави листа на најсигурни автомобили за периодот јули 2016 - јуни 2017 година Германската организација TUV објави листа на најсигурни автомобили за периодот јули 2016 – јуни 2017 година.

Првиот електричен SUV на „Патот на смртта“

Авто Плус - 20.11.2017

Американската компанија Bollinger Motors продолжува со екстремните тестови на својот В1, првиот електричен SUV во светот Во видеото кое е објавено на YouTube канал на брендот, Bollinger В1 е на пат кон „Патеката на смртта” во Колорадо.

Fiat ќе ја замени Linea cо Cronos

Авто Плус - 20.11.2017

Италијанската компанија Fiat го објави претстојното лансирање на компактниот седан Cronos објавувајќи ја првата официјална слика на моделот Се очекува дека Cronos, кој ќе ја замени Linea седан произведен во 2007-2015, ќе ја користи хечбек – ...

Škoda ќе произведува електрични возила во Млада Болеслав

Авто Плус - 20.11.2017

Škoda објави дека компанијата ќе произведува 100% електрични автомобили во фабриката во Млада Болеслав од 2020 година Од 2019, компанијата ќе започне со производство на plug-in хибридни компоненти за неколку брендови на Volkswagen Group.

13 поврзани вести »

Успешна година зад Премиум Ауто Зентрум

Авто Плус - 20.11.2017

Пред една година Премиум Ауто Зентрум реши да ја промени дејноста, па на пазарот, од импортер се појави како мулти бренд салон за продажба на нови и користени возила. По скоро 12 месеци се покажа дека одлуката не само што била добра, туку според ...

3 поврзани вести »