TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Банкарство.мк

Анализа на раст на трендот на животно осигурување во 2017 година во Македонија

Банкарство.мк - пред: 33 мин

Животното осигурување одамна следи многу развиен тренд во светски рамки. Во Република Македонија во последните години пазарот за животно осигурување е во подем. Компаниите го користат потенцијалот на пазарот и се обидуваат да ги придобијат клиентите.

13 поврзани вести »

НЕДЕЛА НА ЖИВОТНО ОСИГУРУВАЊЕ: Што најчесто мислат луѓето за животното осигурување?

Банкарство.мк - пред: 33 мин

Повеќето луѓе најчесто реагираат негативно кога ќе слушнат за животно осигурување. Многумина се плашат од помислата на истото бидејќи сметаат дека е поврзано со нивната смрт и го сметаат како свој последен ,,тестамент'', а други гледаат на тоа како ...

13 поврзани вести »

Роман Абрамович и други руски милијардери вложуваат во Биткоин

Банкарство.мк - пред: 52 мин

Руските милијардери, Роман Абрамович, Александар Фролов и Александар Абрамов неодамна инвестирале огромни суми на пари во дигиталните валути, конкретно во Биткоинот преку Европскиот фонд наречен Blackmoon Crypto.

5 поврзани вести »

Романска банка отвори сервис за позајмување автомобили

Банкарство.мк - пред: 52 мин

Романската банка BCR (Banca Comerciala Romana) ја проширува дејноста на своите услуги и освен што се смета за најголем ,,позајмувач'' во Романија оваа банка отвори и сервис за позајмување возила на своите клиенти.

2 поврзани вести »

Просечна исплатена нето-плата во септември 2017 година изнесува 23.229 денари

Банкарство.мк - пред: 19 часа

Според податоците на Државниот завод за статистика, индексот на просечната месечна исплатена нето-плата по вработен, во септември 2017 година, во однос на септември 2016 година, изнесува 104.7.

16 поврзани вести »

КОЛУМНА: Доколку сакате да напредувате во кариерата - сменете го работното место!

Банкарство.мк - пред: 20 часа

Дали сте човек кој го прифаќа или избегнува ризикот? Потребно ви е да си дадете одговор на ова прашање доколку сакате да ја започнете потрагата по среќна и успешна кариера. Многу луѓе едноставно "се парализираат" кога размислуваат за промена на ...

НЕДЕЛА НА ЖИВОТНО ОСИГУРУВАЊЕ: Работи кои треба да ги знаете пред да "купите" животно осигурување

Банкарство.мк - 23.11.2017

Одлуката да купите животно осигурување не очекувајте лесно да ја донесете. Веројатно многу прашања ќе ви поминуваат низ мислите но, не грижете се, истите многу лесно можат да бидат одговорени само доколку објективно ја разгледате ситуацијата во која ...

13 поврзани вести »

Уште 9 дена до крајот на наградната игра на Халкбанк ,,Вози Мини со Три Дисциплини''

Банкарство.мк - 22.11.2017

Остануваат уште сaмо 9 дена до крајот на големата наградна игра на Халкбанк АД Скопје „Вози Мини Со Три Дисциплини“ во која главна награда е фантастичниот автомобил Mini One. Можноста да се поседува еден од најомилените автомобили во светот е досега ...

4 поврзани вести »

Еуролинк осигурување прославува 15 годишен јубилеј

Банкарство.мк - 22.11.2017

Пред точно 15 години, акционерското друштво Еуролинк осигурување започна да работи како green field инвестиција во областа на неживотно осигурување. По 15 години компанијата прераснува во една од трите прворангирани осигурителни компании во ...

13 поврзани вести »

Анализа на пазарот на животно осигурување во Р.Македонија

Банкарство.мк - 22.11.2017

На македонскиот осигурителен пазар моментално оперираат 5 друштва кои нудат полиси за животно осигирување. Обидувајќи се да се прилагодат на сите сегменти на пазарот тие имаат развиено најразлични понуди според потребите на клиентите. 1.

13 поврзани вести »

Една од најголемите банки во Азија го смета Биткоинот за Понзи шема

Банкарство.мк - 22.11.2017

DBS, една од најголемите банки во Азија го изнесе своето мислење во врска со Биткоинот. Дејвид Гледхил, одговорен на одделот за информации и раководител на групата за технолошки операции на банката на Fintech фестивалот во Сингапур зборуваше во име ...

5 поврзани вести »

Grouper го најавува најлудиот шопинг празник - Black Friday

Банкарство.мк - 22.11.2017

Овој петок, 24.11 се обележува најголемиот светски шопинг празник BLACK FRIDAY, кој веќе прераснува во традиција и на нашиот пазар. Ако ви е познат овој празник сигурно сте слушнале и за вртоглавите попусти кои се задолжително проследени со ...

44 поврзани вести »

Нова веб страница на Силк Роуд Банка АД Скопје

Банкарство.мк - 22.11.2017

Задоволство ни е да Ве информираме дека од 20 ноември 2017 година, Силк Роуд Банка има нов изглед на официјалната веб страница. Новиот дизајн е модерен, иновативен, интерактивен и лесен за користење.