TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Бизнис Вести

Сефер Цаноски со порака до вработените на Кочан:Додека вие протестирате, вашиот газда „правдата“ ја дочекува веројатно ...

Бизнис Вести - пред: 3 часа

Сефер Цаноски, син на бизнисменот Фијат Цаноски, испрати порака до вработените на Сеат Кочан кои протестираат : „Овие ликови што протестираат за слобода на СЕАД КОЧАН ги паметам многу добро. Ги паметам добро и камионите и багерите нивни.

29 поврзани вести »

Конфедерацијата на слободни синдикати на Македонија организира свечена академија

Бизнис Вести - пред: 9 часа

Конфедерацијата на слободни синдикати на Македонија организираше свечена академија по повод приемот во Меѓународната конфедерација на синдикати (ITUC) и Европската конфедерација на синдикати (ETUC).

12 поврзани вести »

Промени во раководството на Македонски Телеком

Бизнис Вести - пред: 9 часа

Андреас Маиерхофер, Главниот извршен директор на Македонски Телеком, заминува од компанијата и е назначен за Главен извршен директор на Т-Мобиле Полска, од 1 април, 2017 година. Маиерхофер дојде на позицијата Главен извршен директор на Македонски ...

25 поврзани вести »

Поставен еколошки билборд „City Tree” во центарот на градот

Бизнис Вести - пред: 9 часа

Германската амбасада и Центарот за истражување и информирање за животна средина „Еко-свест“ денеска /22.03.2017 година/ на Скопје му подарија еколошки билборд – комбинација од васкуларни растенија и мовови кои креираат симбиоза, заедно функционираат ...

44 поврзани вести »

Промовиран музичкиот спот за песната „Земја“ во чест на лицата со Даунов синдром

Бизнис Вести - пред: 9 часа

По повод меѓународниот ден на лица со Даунов синдром 21.03, во просториите на Стопанска банка АД – Скопје пред претставниците на медиумите и учесниците во проектот „Сонуваме.Менуваме“ промовиран беше музички спот за песната „Земја“ ( линк ) во ...

7 поврзани вести »

Македонскиот виртуоз на виолина од светски ранг ‒ Ева Богоевска ‒ и Охридска банка Сосиете Женерал склучија партнерски ...

Бизнис Вести - пред: 9 часа

Охридска банка Сосиете Женерал и младата виолинистка Ева Богоевска ја најавија заедничката соработка со потпишување на партнерски договор во дирекцијата на Охридска банка Сосиете Женерал во Скопје.

5 поврзани вести »

ВМРО-ДПМНЕ: Ќе има предвремени избори

Бизнис Вести - пред: 12 часа

Делегација на ВМРО-ДПМНЕ, предводена од Претседателот Никола Груевски, а во состав Антонио Милошоски, Илија Димовски, Александар Николоски и Христијан Мицковски во текот на вчерашниот ден оствари средба со еврокомесарот Јоханес Хан и европратениците ...

52 поврзани вести »

ВМРО-ДПМНЕ излезе со ново соопштение по средбата со Хан

Бизнис Вести - пред: 13 часа

Како партија ние понудивме две решенија, едното решение е дека доколку Заев смета дека треба да се реализира неговата програма, ВМРО-ДПМНЕ ќе го поддржи, но мора да се откаже од Тиранската платформа.

294 поврзани вести »

Сите сме ги вкусиле нејзините производи! Таа е новиот највозрасен милијардер во светот

Бизнис Вести - пред: 13 часа

Веќе има нов највозрасен милијардер во светот. Тоа е 99-годишната Марија Френк Пишон – вдовицата на Италијанецот, што ја создал компанијата, позната по својот производ Нутела. Американскиот милијардер, банкар и филантроп Дејвид Рокфелер, кој почина ...

Груевски одговори дали ја има прифатено албанската платформа

Бизнис Вести - пред: 16 часа

Албанците тврдат дека и вие исто така сте ја прифатиле нивната платформа, но сте одбиле да ја потпишете бидејќи барале од вас реформи во правосудството, а тврдат дека сте биле дури и пофлексибилен од вашиот колега Заев? Ова беше едно од прашањата ...

Со Level, за 99 евра ќе летате до Лос Анџелес

Бизнис Вести - пред: 16 часа

Сопственикот на British Airways – International Airlines Group (IAG), Вили Волш, влегува на пазарот на пазарот на нискобуџетните превозници. Брендот Level ќе почне да нуди поевтини интерконтинентални летови од јуни, a се предвидува во иднина да може ...

Пристигнуваат нови соларни ќерамиди кои се поевтини од обичните!

Бизнис Вести - пред: 17 часа

Извршниот директор на компанијата за електрични автомобили Tesla Motors неодамна ги претстави соларните ќерамиди коишто според неговата визија би требало целосно да ги заменат конвенционалните црвени ќерамиди кои денес ги забележуваме на скоро ...

2 поврзани вести »

Школа за водители со Цеце и Марко

Бизнис Вести - пред: 18 часа

Оваа забавна програма пред се има едукативен карактер бидејќи за време на истата предвидено е да се совладаат основните новинарски правила и кодекси на однесување кога се во прашање телевизијата и радиото како медиуми.

4 поврзани вести »

СДСМ: Директори што го поддржуваат режимот кријат имот

Бизнис Вести - пред: 18 часа

Роберт Алаѓозовски, претседател на Комисијата за култура на СДСМ, изјави дека функционери на ВМРО-ДПМНЕ не доставиле податоци за нивната имотна состојба.: „Укажуваме дека функционери на ВМРО-ДПМНЕ го кршат законот со тоа што не доставиле податоци за ...

Голем е притисокот од меѓународната заедница, дали ќе попушти Груевски?

Бизнис Вести - пред: 18 часа

Нема да прифатиме идеи и предлози кои би го загрозиле македонскиот национален идентитет, обележјето на македонскиот народ и нашиот јазик, категоричен е лидерот на ВМРО-ДПМНЕ во интервјуто за хрватски „Вечерњи лист“.

Еве што изјави Заев по средбата со Хан

Бизнис Вести - 21.03.2017

Пораките на еврокомесарот и европските пратеници кои денеска беа во посета овде и разговорите кои се уште траат се јасни како бел ден. Се договоривме дека процесите мора да бидат забрзани.

50 поврзани вести »

Груевски одговори зошто пропаднале преговорите со ДУИ

Бизнис Вести - 21.03.2017

Нема да прифатиме идеи и предлози кои би го загрозиле македонскиот национален идентитет, обележјето на македонскиот народ и нашиот јазик, категоричен е лидерот на ВМРО-ДПМНЕ во интервјуто за хрватски „Вечерњи лист“.

Погледнете со каков транспарент го пречекаа еврокомесарот Хан

Бизнис Вести - 21.03.2017

„Господине Хан, казино правило број 1, домаќинот секогаш победува“. Транспарент со ваква порака насочен кон еврокомесарот за проширување и соседска политика Јоханес Хан, можеше да се забележи денеска на влезот од Скопје при неговото пристигнување.

294 поврзани вести »

IHH Healthcare Berhad достави информација до берзата, објавувајќи го формирањето на субјектите на „Аџибадем Систина“ во ...

Бизнис Вести - 21.03.2017

Следејќи ги правилата на берзата во Куала Лумпур, групацијата IHH Healthcare Berhad (“IHH”) со седиште во Малезија, достави информација до берзата, објавувајќи го формирањето на субјектите на Поликлиниката „Аџибадем Систина“ во Битола, која што беше ...

4 поврзани вести »

Витаминка успешно се претстави на Food expo во Атина

Бизнис Вести - 21.03.2017

Со целосниот асортиман вклучувајќи ги најсилните брендови, на голем изложбен простор Витаминка за првпат се претстави на саемот Food expo во Атина. Саемското претставување беше проследено со презентации на производни програми и дегустации на ...

7 поврзани вести »