TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Боза

Победникот на Евросонг успешно опериран

Боза - пред: 5 часа

Победникот на Евросонг, Португалецот Салвадор Собрал се опоравува во болница по извршената трансплантација на срцето, пренесува Би-Би-Си. Докторите изјавиле дека операцијата поминала успешно.

9 поврзани вести »

Руски посен компир во тава

Боза - пред: 5 часа

ПОТРЕБНИ СОСТОЈКИ: 1 килограм компири Рузмарин Сладок црвен пипер ( во прав ) или буковец Масло за јадење Сол НАЧИН НА ПОДГОТОВКА: Компирот убаво измијте го, олуштете го, а кората сочувајте ја !!! Излупениот компир исечете го на четвртини или ...

23 поврзани вести »

Бели рози, чипка и дијаманти

Боза - пред: 5 часа

Ова е една венчавка која едноставно блеска со раскош и гламур. Деталите го прават сето тоа да изгледа совршено. Украсено е со многу бели рози, дијаманти, циркони и бела чипка. Романтично, елегантно и гламурозно.

Кариера или семејство?

Боза - пред: 5 часа

Студија на Центарот за статистика и истражување во Вашингтон на примерок од 10.000 Американци дојде со интересни факти кои ја откриваат тенденцијата за оформување на семејство наспроти амбициите за успешна кариера.

Направете маст против псоријаза

Боза - пред: 5 часа

Псоријазата е често среќавана болест која предизвикува разни непријатности на луѓето кои ја имаат, па затоа решивме да споделиме со вас еден ефикасен лек за кој веќе имаме добри препораки од луѓе кои го користеле и кои се задоволни од резултатите.

Диетата со супа од зеленчук – 6 килограми за 7 дена!

Боза - пред: 5 часа

Согорувањето на маснотии со диетата од супа од зеленчук е многу популарно, бидејќи нема ограничување на количеството храна, која можете да ја јадете. Во исто време таа дозволува многу различни продукти како дополнување на основата на диетата – ...

Руменило за секој облик на лицето

Боза - пред: 6 часа

Научете како правилно да нанесете руменило на лицето. Во зависност од обликот на лицето треба да го нанесете руменилото. Ова се нашите совети: Округло лице Со широка четка нанесете руменило како на сликата, со тоа што бојата да биде најинтензивна по ...

Емоционално нестабилен маж! Како да го препознаеме?

Боза - пред: 6 часа

За да ни биде јасно што всушност значи тоа емоционално нестабилен маж, еве ви список со неколку предупредувачки знаци, кои покажуваат, дека мажот не може емоционално да се обврзе. Тоа од своја страна претставува сериозна пречка при создавањето на ...