TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

БркајРабота

Теоретичари на заговор: На Марс се водело војна!

БркајРабота - пред: 30 мин

Теоретичарите на заговор до сега повеќе пати открија необични предмети на Марс, а според нивните тврдења овој пат на соседната планета воочиле топовска топка. Имено, на фотографија која ја снимила НАСА, еден Јутјубер воочил правилна метална топка за ...

3 поврзани вести »

NVIDIA ја претстави најмоќната графичка картичка на светот

БркајРабота - пред: 49 мин

Компанијата NVIDIA ја претстави најмоќната графичка картичка која што е направена некогаш. Станува збор за првата графичка картичка на светот со кодно име Titan V која што е центрирана околу Волта архитектурата.

3 поврзани вести »

Пратениците на ВМРО-ДПМНЕ нема да учествуваат во работата на Собранието

БркајРабота - пред: 50 мин

Пратениците од ВМРО-ДПМНЕ денеска потврдија дека нема да учествуваат во парламентарните тела и заседанија посочувајќи дека во ситуација кога шестмина нивни колеги се во притвор нема соодветни услови за тие да партиципираат во работата на Собранието.

27 поврзани вести »

Научниците децидни: Луѓето кои имаат проблем со утринското будење се поинтелигентни

БркајРабота - пред: 1 час

Доколку сте едни од оние кои наутро тешко се будат и потребни им се неколку аларми за конечно да го напуштат удобниот кревет - за вас имаме добра вест. Науниците велат дека лицата кои потешко се будат наутро се поинтелигентни од останатите.

3 поврзани вести »

Бујната убавица ја покажа дивата страна: Едвај ги задржа градите во градникот

БркајРабота - пред: 1 час

Сексипилната актерка Шарлот МекКини позираше облечена во бикини со леопардска апликација на егзотичната Ибица. Ѕвездата на филмската адаптација на Baywatch на Ибица ја покажа својата дива страна, облечена во микро бикини костим кој одвај ги задржа ...

2 поврзани вести »

Пејачката Лидија Бачиќ се сликаше за календар: Дали сексипилната убавица носи гаќички?

БркајРабота - пред: 1 час

Една од најжешките хрватски пејачки, атрактивната Лидија Бачиќ, со нова провокација ги шокираше своите фанови. Имено, раскошната пејачка го искористи својот атрактивен изглед за самопромоција при снимањето фотосесија за еден календар.

3 поврзани вести »

Мистериозна смрт на убавата манекенка Ивана: Пронајдена мртва на тераса по забава, била целосно гола (ФОТО)

БркајРабота - пред: 1 час

Ивана работела за бројни познати брендови, меѓу кои и Шанел. Младата манекенка, 18-годишната Ивана Смит, била пронајдена мртва на балкон на шестиот кат од зграда во Куала Лумпур. Странските медиуми јавуваат дека Ивана најверојатно паднала од 20.

13 поврзани вести »

ФОТО: Незапаметен ветер во БиХ, летаа кровови и дрва

БркајРабота - пред: 1 час

Делови на Босна и Херцеговина од синоќа се зафатени со бура и силен ветер, кои предизвикаа голема материјална штета. Од јачината на ветрот искорнати се дрвја, кровови на куќи и згради. Се уште нема информации за повредени лица, а според податоците ...

9 поврзани вести »

„The Shape of Water“ убедливо води во номинациите за „Златен глобус“

БркајРабота - пред: 1 час

„The Shape of Water“ на Гилермо де Торо убедливо води во номинациите за „Златен глобус“. Фантастиката, која зеде и „Златен лав“ во Венеција, ќе се натпреварува во седум категории, меѓу кои за најдобар филм, режија, најдобра актерка (Сали Хокинс), ...

12 поврзани вести »

Излезе првиот трејлер на „Ready Player One“ – новиот VR филм на Стивен Спилберг

БркајРабота - пред: 1 час

Првиот трејлер на научно-фантастичниот филм на Стивен Спилберг, „Ready Player One“ е тука за да ни покаже свет во кој речиси секој поминува најголем дел од своето време во виртуелната реалност, познат како „OASIS“.

3 поврзани вести »

Машиновозачите штрајкуваат: Возовите нема да сообраќаат додека не се доисплатат платите

БркајРабота - пред: 2 часа

Машиновозачите ќе продолжат со штрајкот се додека не им се исплати вториот дел од платата за октомври, порача Душко Чакаровски, машиновозач во Македонски железници АД Транспорт на денешната прес-конфеенција.

24 поврзани вести »

Бојкот на наставата за искажување револт против загаденоста на воздухот

БркајРабота - пред: 2 часа

Акција за бојкотирање на наставата на 20 декември е претставена на социјалната мрежа Фејбук при што се повикуваат сите родители да не ги пуштаат своите деца тој ден на настава за да се покаже дека е важна борбата против загаденоста на воздухот.

6 поврзани вести »

Ужасна исповед на курдски снајперист: Морав да ги убијам, најтешко ми е кога морав да убијам дете

БркајРабота - пред: 22 часа

Режисерот Роберт Доски го ризикувал својот живот само за да сними краток документарец за курдскиот снајперист Харон, кој дошол во сирискиот град Кабана за да се бори против Исламската држава.

5 поврзани вести »

Три хороскопски знаци на кои можете секогаш да им верувате

БркајРабота - пред: 22 часа

Хороскопските знаци се различни и иако на едни можете целосно да им верувате и да се потпрете, други се едноставно брзи и избувливи и не можете секогаш да сметате на нив. Ова се трите знаци на кои секогаш можете да им верувате.

10 поврзани вести »

Кои се најдобрите видео игри за 2017 година (инфографик)

БркајРабота - пред: 22 часа

Компанијата за видео игри „Nintendo“ создаде одлични наслови во текот на годините во полето на виртуелните забавни игри. „The Legend of Zelda: Ocarina of Time“ пример е играта со највисок рејтинг за сите времиња според „Metacritic“.

3 поврзани вести »

Крвави пресметки на „Олд Трафорд“: Мурињо добил шише во глава, Артета завршил со расекотина

БркајРабота - 11.12.2017

Големото дерби меѓу Манчестер Јунајтед и Манчестер Сити (1:2) според многумина реши многу прашања за титулата со оглед на тоа што гостите од „Итихад“ отидоа на плус 11 поени разлика. Како што пренесуваат сите угледни англиски медиумите, ова ...

71 поврзани вести »

Извлечени двојките во Лигата на шампионите: Мега спектакли во Мадрид, Лондон, Барселона и Париз

БркајРабота - 11.12.2017

Денес на програмата беше осминафиналната ждрепка во Лигата на шампионите, која се одржа во седиштето на Европската фудбалска федерација (УЕФА) во Нион. Изборот го направи Чаби Алонсо, поранешниот фудбалер на Ливерпул, Реал Мадрид и Ливерпул и донесе ...

119 поврзани вести »

Лоша вест за љубителите на „Game of Thrones“: Последната сезона нема да се емитува во 2018 година

БркајРабота - 11.12.2017

Софи Тарнер, актерка во серијата „Game of Thrones“ откри дека омилената серија нема да ја гледаме следната година, туку дека за 8-та и последна сезона ќе мораме да почекаме дури до крајот на 2019 година.

2 поврзани вести »

Секси мама: Ирина Шаик скроз гола во кревет

БркајРабота - 11.12.2017

Руската манекенка Ирина Шаик, која на 21-ви март ја роди ќеркичката Лео, се соблече гола и во кревет позираше во друштво на омилената книга. Убавата Ирина се најде меѓу ѕвездите кои се појавуваат во книгата на познатите модни фотографи Мерт и ...

Таа никогаш не носи градник пред камерите – таков е нејзиниот стил

БркајРабота - 11.12.2017

Иако италијанската фудбалска репрезентација не се квалификуваше во понатамошните фази од Светското фудбалско првенство кое во 2018 ќе се игра во Русија, голем број на сексипилни италијански водителки ќе бидат дел од СП 2018 година и директно ќе ...

5 поврзани вести »