TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

БркајРабота

Три хороскопски знаци кои ќе ја најдат сродната душа до крајот на 2017

БркајРабота - 18.11.2017

Последниве два месеци од 2017 за поголем дел од хороскопските знаци нема да бидат воопшто забавни, ги чека многу работа, стрес и неуспешни ветувања. Но доколку пак спаѓате во некои од овие три знаци, тоа воопшто нема потреба да ве загрижува бидејќи ...

2 поврзани вести »

Ќе останете без зборови од провокативните фотографии на водителката на ТЛЗП!

БркајРабота - 18.11.2017

Се уште не е познато зошто водителката Марија Килибарда повеќе не е дел од шоуто ТЛЗП, но од друга страна јасно е зошто младата и атрактивна водителка Нина Сеничар го зазеде нејзиното место.

8 поврзани вести »

Позната тенисерка објави фотографија после секс

БркајРабота - 18.11.2017

Словачката тенисерка Доминика Чибулкова е една од најталентираните но и најсекси спортистки. Таа е свесна за нејзината убавина, и објавува секој ден слика за кои фантазираат мажите. Додека е успешен на теренот, Доминика Чибулкова е многу активена и ...

2 поврзани вести »

Професорка уценувала ученици да спијат со неа за повисока оценка (ВИДЕО)

БркајРабота - 18.11.2017

Професорка од Колумбија, Јокаста М (40) ги уценувала учениците да имаат секс со неа доколку некој од нив посакал повисока оценка а целиот план го разоткрил еден ученик кој што се пожалил на своите родители.

3 поврзани вести »

Погледнете кон небото: Во недела дожд од метеори ќе ја осветли ноќта

БркајРабота - 18.11.2017

Затоа што Земјата полека се движи низ остатоците од кометата Темпл Тут, во недела ќе бидеме сведоци на вистински спектакл на небото. Условите за набљудување на метеорскиот дожд ќе бидат прилично добри бидејќи на небото нема да се појави Месечината, ...

3 поврзани вести »

Адвокатот ја откри прчината за разводот на Ана и Раста

БркајРабота - 18.11.2017

После само една година во брак, Ана и Раста одлучија да се разведат а пред неколку дена потпишаа и документи за развод. Нивниот адвокат откри што се случувало во канцеларијата каде се потпишувале документите за развод.

5 поврзани вести »

Дортмунд со три нули по ред - Штутгарт ги порази „милионерите“

БркајРабота - 18.11.2017

По мала пауза поради репрезентативните натпревари вчера вечерта продолжи 12. коло во Бундеслигата, а во првиот натпревар фудбалерите на Борусија Дортмунд изненадувачки се поразени од Штутгарт со 2-1 (1-1).

Мурињо збесна: Во 17 години тренерска кариера вакво нешто немам видено!

БркајРабота - 18.11.2017

Менаџерот на Манчестер Јунајтед, Жозе Мурињо, е лут на англиската репрезентација за она што му е направено на неговиот фудбалер Фил Џонс. Тој повреден му се приклучи на националниот тим, но и покрај тоа играше против Германија пред да се врати во ...

6 поврзани вести »

Уште еден холивудски пар стави крај на врската

БркајРабота - 18.11.2017

Славната пејачка, актерка и скаровка Џенифер Хадсон зад себе има успешна кариера, но очигледно не и среќен приватен живот. Џенифер и нејзиното момче раскинаа после 10 години врска. Од 2008.

Прва линија во руската одбрана: Новата портпаролка на Шојгу станала сензација на социјалните мрежи

БркајРабота - 18.11.2017

Министерот за одбрана на Русија, Сергеј Шојгу, за своја нова портпаролка ја именувал 26-годишната телевизиска новинарка, Росијана Марковскаја. Наредбата за именување била објавена на 15. ноември 2017 а Марковска, како што навела, ќе работи како ...

4 поврзани вести »

Безживотно тело забележано во Охридско Езеро, полицијата на терен

БркајРабота - 18.11.2017

Безживотно тело е забележано во водите на Охридското езеро во близина на плажата „Бафало бич“ кај мостот на каналот „Студенчишта“. -Телото, во 11 часот и 55 минути го забележал случаен минувач кој се движел на пешачката патека од мостот кај каналот ...

58 поврзани вести »

После Бугарите и Грците, менување на учебниците побараа и Албанците

БркајРабота - 18.11.2017

По најавата на Заев за промена на учебниците и албанските професори бараат формирање на Комисија за нивна промена. По потпишувањето на Договорот за добрососедство и пријателство со Бугарија, најавено е дека ќе се формира комисија за историја, а исто ...

8 поврзани вести »

Трагедија утрово ја разбуди Македонија: Тинејџер загина на лице место

БркајРабота - 18.11.2017

Деветнаесет годишно момче од Радовиш утрово загина во сообраќајка која се случила на магистралниот пат Радовиш-Струмица кај клучката Воиславци. Како што дознава МИА, сообраќајката се случила помеѓу патничко возило Голф управувано од Кристијан Р.

33 поврзани вести »

Годишно околу 160 загинати и над 6.000 повредени во сообраќајни несреќи

БркајРабота - 18.11.2017

Смрт и крв на патиштата! Сообраќајна незгода, несреќа, судбина… недостаток на свест и одговорност, лоши возачи, лоши закони, лоша инфраструктура…… од сѐ по нешто, а епилогот е многу крв, многу загубени човечки животи, голем број лица со трајни ...

Утре очекувајте снег: Денес облачно со слаби врнежи од дожд

БркајРабота - 18.11.2017

Времето во Македонија ќе биде облачно со слаби локални врнежи од дожд, претежно во југоисточните делови. Утринската температура ќе се движи од два до 11, а дневната од седум до 13. Во Скопје слично време, облачно со слаби врнежи од дожд.