TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

БркајРабота

Град на иднината: Бил Гејтс во Аризона гради вистинско технолошко чудо

БркајРабота - 16.11.2017

Основачот на компанијата „Microsoft“ во Аризона купил земјиште вредно 80 милиони долари на коешто планира да изгради свој град. Belmont Partners, компанија за трговија со недвижнини во сопствеништво на Бил Гејтс, неодамна купила огромна парцела, на ...

4 поврзани вести »

Како никој не се сети порано на ова: Трик за стаклата во автомобилот никогаш да не се замаглуваат

БркајРабота - 16.11.2017

Познатиот канал на Youtube, ChrisFix, открил како на едноствен начин да го решите проблемот со замаглувањето на стаклата во автомобилот во зимскиот период. Експериментот го поделил со целиот свет.

8 поврзани вести »

Бред Пит и го украде срцето на најубавата европска принцеза?

БркајРабота - 16.11.2017

Славниоте актер Бред Пит е забележан во друштво на принцезата од Монако, Шарлот Казираги, во еден музеј во Лос Анџелес по што веднаш тргнаа гласините дека тие се најубавиот пар во историјата на шоу-бизнисот.

14 поврзани вести »

Се појави без градник: Анџелина Џоли одржа говор во Обединетите Нации (ФОТО)

БркајРабота - 16.11.2017

Анџелина Џоли одржа импресивен говор на конференција во Обединетите Нации, каде се појави во елегантен сив свилен фустан. Актерката со оваа модна комбинација ги покажа тетоважите на грбот, но и градите.

14 поврзани вести »

„Текила и лимон“ мами погледи на Инстаграм кога Анастасија ја пее и меша со задникот!

БркајРабота - 16.11.2017

Додека кај нас многумина се поделени во тоа колку им се допаѓа најновата песна на Елена Ристеска „Текила и лимон“, но затоа пак во Србија таа е огромен хит. Тоа го потврди и ќерката на Цеца Ражнатовиќ, Анастасија, која токму на оваа песна која крена ...

8 поврзани вести »

Пет нови серии кои вреди да ги погледнете во ноември! (ВИДЕО)

БркајРабота - 16.11.2017

Не знаеме какви се вашите планови за ноември 2017, но овој месец имаме одлични ТВ серии кои ќе ви бидат совршена занимација за врнежливите денови. Доколку сте завршиле со омилената серија и барате некоја нова, ова е статијата за вас.

ПОРОЈ ВО ГРЦИЈА: 17 лица настрадаа, се бараат исчезнати лица (ФОТО)

БркајРабота - 16.11.2017

Седумнаесет лица досега настрадаа од поплавите во грчката област Атика, говорат последните официјални информации. Пожарникарите во моментов бараат шест исчезнати лица, објавија локалните медиуми.

74 поврзани вести »

Алармантно: Опасни вируси се појавиле во градинка во Карпош

БркајРабота - 16.11.2017

Деца од градинка во скопската населба Карпош 2 заболеле од опасни вируси, неофицијално дознава Нетпрес. Утрово, во градинката дошол и градоначалникот на oпштина Карпош, Стефан Богоев, заедно со епидемиолози, кои ја проверуваат состојбата кај децата, ...

23 поврзани вести »

Вонредна временска прогноза: Еве што УХМР најавува за викендов

БркајРабота - 16.11.2017

Под влијание на циклонска активност со центар над јужна Италија до петок ќе преовладува облачно време со врнежи од дожд. Денес врнежите ќе бидат послаби и повеќе застапени во западните и северните делови, а ќе се интензивираат во втората половина на ...

95 поврзани вести »

Се запознале на Инстаграм: Ја киднапирал заканувајќи и се дека ќе и го убие сопругот и семејството

БркајРабота - 16.11.2017

Осумнаесетгодишната Е.А од гостиварско Дебреше, вчера пријавила противправно лишување од слобода, а осомничен дека го извршил е 20-годишниот Ф.М. од Пирок. -Според нејзиното кажување, со Ф.М.

11 поврзани вести »