TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

CARClub

Вечерно Кино: Иднината започна – сите BMW Group Vision возила на едно место

CARClub - пред: 12 часа

Со краткото видео, BMW Group ја најавува својата корпоративна иднина, и на за прв пат едно место ги прикажува Vision моделите од BMW, MINI, Rolls Royce и BMW Motorrad. „The Next 100 Years визијата беше многу повеќе од едноставно прославување на ...

2 поврзани вести »

Škoda објави рекордни резултати за 2016

CARClub - пред: 16 часа

Чешкиот бренд продолжува да ниже успеси – 2016 беше рекордна година за Skoda, со 6.7% повеќе испорачани возила во однос на 2015! Чешкиот производител продолжува со незабавено темпо – тукушто се пофалија со одлични резултат за 2016-та година, и тоа ...

16 поврзани вести »

Citroën E-Berlingo Multispace – практичен електричен транспортер со автономија од 170 километри

CARClub - пред: 19 часа

Францускиот бренд ја интензивира најавената електрификација на дел од својата гама – и тоа со практичниот, повеќенаменски E-Berlingo Multispace! На прв поглед, автономијата од само 170 километри можеби изгледа како да е кратка – но сепак се работи ...

Утринска Гимнастика: Четвртина милја за 6 секунди во Nissan GT-R Alpha G!

CARClub - пред: 20 часа

Nissan GT-R Alpha G тукушто постави нов рекорд на четвртина милја, и истовремено е првиот автомобил со погон на сите четири тркала што е „во шестките.“ Погледнете ги само ...

Вечерно Кино: Project RX – Првата година на Ford Focus RS RX!

CARClub - 21.03.2017

Следете ја првата година во развојот на новиот Ford Focus RS RX, наменет за FIA World Rallycross шампионатот, и погледнете како „службената кола“ на Ken Block од замисла, стана вистински монструм! Project RX е серија од четири кратки документарци ...

Aston Martin Rapide ќе оди во пензија за да направи простор за електрична замена

CARClub - 21.03.2017

Aston Martin официјално потврди дека привлечниот Rapide наскоро ќе се пензионира, со цел да направи простор за електрична замена која би била повеќе во тек со тековните и идните трендови. Претседателот на Aston martin – Andy Palmer – потврди за ...

Новите Alpina B3 и B4 S Bi-Turbo се жестоки конкуренти на BMW M3 и M4

CARClub - 21.03.2017

Добро-познатиот тјунер на моделите на баварскиот производител направи свои изведби базирани на сериите 3 и 4, кои дури ги надминуваат перформансите на M3 и M4. Најновите верзии се наречени Alpina B3 S и B4 S Bi-Turbo и се опремени со нови, поголеми ...

Утринска Гимнастика: Kimi Raikkonen зад воланот на Ferrari GT4CLusso T!

CARClub - 21.03.2017

Ајде да го започнеме денот со незаменливиот Kimi Raikkonen и она што Ferrari го смета за „автомобил за секој ден“ – GT4CLusso T кој има 602 коњски сили! Ах, колку одлично би изгледало секојдневието ако навистина имавме Ferrari GT4CLusso T – ...