TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

CARClub

Volkswagen го најавува тркачкиот Polo GTI R5 со 266 коњски сили

CARClub - пред: 2 часа

Германскиот бренд ќе понуди рели-верзија од новата генерација на Polo GTI, која ќе биде понудена само на приватни тимови. Иако Volkswagen заврши со своето учество како фабрички тим во Светскиот Рели Шампионат при крајот на 2016 сезона, компанијата ...

12 поврзани вести »

ПРЕМИЕРА: Новиот Aston Martin Vantage – Британска достоинственост и AMG моќ!

CARClub - пред: 20 часа

Aston Martin го претстави целосно новиот Vantage кој нуди идеална комбинација од достоинствен, безвременски британски дизајн и брутална AMG моќ! Луѓето од Aston Martin гордо кажуваат дека сè е ново на новиот Vantage – од новата шасија, преку ...

4 поврзани вести »

5 ѕвездички на EuroNCAP за новиот Mitsubishi Eclipse Cross

CARClub - 21.11.2017

Mitsubishi Motors објави дека новиот купе-кросовер освои одлични 5 ѕвездички на EuroNCAP тестовите за безбедност. Во објавата, Mitsubishi го нарекува Eclipse Cross SUV Coupe и ги истакнува безбедносните системи на новиот модел.

Утринска Гимнастика: Марк Вебер на аудиција за возач во The Grand Tour

CARClub - 21.11.2017

The Grand Tour ја започнаа потрагата по нов возач по напуштањето на „Американецот“ – и тоа со поранешниот F1 возач Марк Вебер. Првиот возач на аудицијата се појави на патеката со Porsche Panamera Turbo S E-Hybrid.

Mercedes-Benz го најавува новиот CLS!

CARClub - 20.11.2017

Со неколку објавени фотографии, Mercedes-Benz ја најавува најновата, трета генерација на успешниот купе-седан со ознаката CLS! На фотографијата од предниот дел на новиот CLS можеме да го забележиме обликот на предните светла и маската на ладилникот, ...

5 поврзани вести »

Во Скопје пристигна новиот Citroën C3 Aircross

CARClub - 20.11.2017

Од македонскиот импортер на Citroën нè информираа дека пристигна новиот компактен SUV на францускиот производител – C3 Aircross. Со новиот C3 Aircross, францускиот производител продолжува да ја усовршува својата дизајнерска насока, но и да нуди ...

4 поврзани вести »