TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Црнобело

Cashback World прави револуција во пазарењето: Враќање пари при секое купување!

Црнобело - пред: 17 мин

Cashback World е најголемата куповна заедница во светот, која брои повеќе од 8 милиони членови што ги уживаат атрактивните трговски предности во форма на Cashback (враќање пари) и Shopping Points (поени за дополнителни попусти).

Партнерство на ЕБОР со Шпаркасе Банка Македонија во финансирање енергетска ефикасност во домаќинствата

Црнобело - пред: 42 мин

Шпаркасе Банка Македонија е првата банка што се придружува на програмата на ЕБОР за финансирање на енергетската ефикасност во домаќинствата. ЕБОР пласира 2 милиони евра преку Шпаркасе Банка Македонија, средства наменети за инвестиции во енергетска ...

23 поврзани вести »

Девојче плаче од среќа за предвремениот божиќен подарок - кученце

Црнобело - пред: 2 часа

Девојче доби подарок кученце од своите родители. Тие нè дочекаа да дојде Божиќ, туку ја изненадија уште од сега. Нејзината реакција преполна емоции и солзи ќе ве ...

Џиџи Хадид го покажа згодното тело и спортскиот дух за Love Advent 2017

Црнобело - пред: 2 часа

За Love Advent 2017, Џиџи Хадид ги покажа нејзините стомачни мускули, згодно тело, нејзината флексибилност и моќни спортски движења со кои ќе ве инспирира и ќе ви даде мотив за ...

2 поврзани вести »

Златна Бубамара на популарноста - 21 издание во 21 век

Црнобело - пред: 3 часа

Златна Бубамара ги започна подготовките за најновото издание на најпопуларното и најочекувано музичко-сатирично шоу. Еве го нивното соопштение, упатено до јавноста по тој повод: Почитувани љубители на добра забава, чист воздух и ПОДОБАР ЖИВОТ, доаѓа ...

11-те најголеми закани за човештвото

Црнобело - пред: 4 часа

Актуелна тема на која вреди да посветите повеќе време. За почеток, тоа нека биде ова кратко научно ...

64-годишна професорка преку ноќ стана модна икона (фото)

Црнобело - пред: 4 часа

Фотографиите на Лин Слејтер се вистински хит на Инстаграм, а таа воодушевува во стилот при секое појавување. Светот на Инстаграм блогерките е огнен и веќе поимот модна икона нема ограничувања.

7 работи од вашиот сексуален живот кои не треба да ги споредувате со другите

Црнобело - пред: 5 часа

Денес е многу лесно да ни се разниша сексуалната самодоверба. Доволно е да погледнете еден еротски филм или да прочитате „вистинско“ искуство со фантастичен крај и да почнете да ги споредувате работите кои вам лично ви се случуваат во креветот (или ...

5 поврзани вести »

Креативен татко кој од семејниот албум со детето создава незаборавна авантура

Црнобело - пред: 5 часа

Сите родители ги сликаат децата додека се малечки на секој нивни чекор и активност, за кога тие ќе пораснат да имаат спомен од времето на кое нормално, не се сеќаваат добро. Од фотки како се бањаат и како јадат, до како пеат и играат, се забавуваат ...

Мартинките станаа светско културно наследство

Црнобело - пред: 6 часа

„Културните обичаи поврзани со прославувањето на 1 Mарт - Мартинки“ станаа дел од светското нематеријално културно наследство и се впишаа во Репрезентативната листа на УНЕСКО. Ова светско признание Република Македонија, заедно со Република Бугарија, ...

17 поврзани вести »

20 дизајнери на кои им треба слободен ден... или промена на професијата

Црнобело - пред: 6 часа

Сведоци сме на нивните креативни идеи, дизајни кои ни го олеснуваат секојдневието и животот, фантастичните решенија за проблемите кои не сме ни знаеле дека ги имаме... но, сведоци сме и на нивните киксови.

Како голтаат мечеви без да се повредат и уште 5 тајни на магионичарите - откриени

Црнобело - пред: 6 часа

Колку пати во умот сте барале логични објаснувања за брилијантните изведби на магионичарите? Еве ги нивните тајни! Дали знаете дека магионичарите односно илузионистите најчесто се скептици кога е во прашање паранормалното? Но, без разлика што нема ...

Копија vs. оригинал: 9 работи на кои не смеете да штедите

Црнобело - пред: 7 часа

Квалитетни очила за сонце, часовник, фармерки и чевли се парчиња на кои не смеете да штедите. Зборовите „распродажба“ и „попуст“ имаат дејство како магична напивка врз нас и веднаш нè тераат да одиме во продавниците и да потрошиме тон пари на работи ...

Скопје го доби Creative Hub – бизнис центар на креативноста и неформалното образование

Црнобело - пред: 7 часа

Почнувајќи од септември годинава, започна со работа првиот бизнис центар за креативност и неформално образование – Creative Hub , кој се наоѓа во строгиот центар на Град Скопје (веднаш до Универзална Сала).

13 поврзани вести »

Како Ред Бул стана дел од историјата на валутите?

Црнобело - пред: 7 часа

Од најстaри времиња, луѓето осмислувале начини за стокова размена и вреднување на нештата, што било претходница на парите. Познати се легендите за островските народи од Пацификот и Атлантикот, кои за таа цел користеле морски школки.

3 поврзани вести »

Ѕвезди кои не се срамат да се возат со метро, и покрај милионите кои ги имаат

Црнобело - пред: 8 часа

Кога зборуваме за животот на ѕвездите, најчесто описот вклучува неколку приватни лимузини со возачи и приватни авиони за подалечните дестинации. Но, кој би рекол дека истите тие ќе се качат во метро? Многу ѕвезди користат јавен транспорт, но мораат ...

Шведското кралско семејство одржа модна лекција во Стокхолм (фото)

Црнобело - пред: 8 часа

Со раскошни тоалети, масивен накит и тијари на главите женските членови на шведското кралско семејство се вистински мелем за очите. Шведското кралско семејство одржа раскошна вечера во Стокхолм во чест на доделувањето на Нобеловите награди.

2 поврзани вести »

„Тато плаче на телевизија, а Били не“ - Синот на Џими Кимел во неговото шоу по втората операција на срце

Црнобело - пред: 8 часа

Синот на Џими Кимел, Били, се родил со проблем во срцето и само 3 дена по раѓањето, беше опериран на отворено срце. Операцијата поминала добро, а за траумата на семејството, Џими Кимел одржа емотивен говор во неговото шоу, во април 2017.

4 поврзани вести »

Џвакајте сирење, не мастика: Храна која ви ги прави забите блескаво бели и здрави

Црнобело - пред: 8 часа

Насмевката не ве чини апсолутно ништо, но важно е таа да биде здрава и блескава. Денес трошиме цело богатство на корекции, поправање, навлаки и избелување на забите, без да знаеме дека храната која ја внесуваме може да ни реши дел од тие проблеми.

2 поврзани вести »

Годишен хороскоп за 2018-та - Стрелец

Црнобело - пред: 9 часа

Стрелците ќе имаат енергична година со интензивни емоции на љубовен план, но и одредени финансиски потешкотии. Стрелците во 2018 ќе имаат ниво на енергија какво што немале веќе неколку години.