TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Црнобело

Што прво забележува дизајнер на ентериер кога ви доаѓа на гости?

Црнобело - пред: 9 часа

Сите ние го декорираме домот по наш вкус и за наш мерак, но истовремено во одредена доза се трудиме таквата идеја и креација да ги воодушеви и останатите. Замислете си дека имате пријател кој е дизајнер на ентериери и дека треба да дојде за првпат ...

5 секс пози само за оние најхрабрите (18+)

Црнобело - пред: 9 часа

Сите ние многу добро знаеме што претставува Кама Сутра - книгата која е напишана околу 400-та година и е посветена само на сексуалните задоволства и љубовта. Во неа, ќе најдете неколку тешки позиции кои не се за оние со слабо срце.

Како изгледа еден ист ден низ очите на мајката, а како низ очите на детето?

Црнобело - пред: 10 часа

Оние здодевни и изморувачки работи кои сите мајки ги прават со своите деца, всушност, се она што го прави денот и животот на секое дете, магичен. Влогерката Естер Андерсон решила да креира топло видео токму за да ги потсети сите мајки кои се борат ...

2 поврзани вести »

Кучето кое многу сака јогурт, но се срами да побара

Црнобело - пред: 10 часа

Ќе ви го разубави денот, па и почетокот на работната ...

Како е напишана секоја песна на „Twenty One Pilots“?

Црнобело - пред: 10 часа

Џон Фасолд ни објаснува од каде доаѓа инспирацијата на „Twenty One Pilots“ за секоја песна и која е формулата по која се ...

Зошто во некои земји се вози на левата страна од патот?

Црнобело - пред: 10 часа

Околу 35% од светската популација возат на левата страна, но зошто? За тоа постои сосема добра причина. Во минатото речиси секаде се патувало на левата страна од патот, бидејќи тоа било најбезбедна опција кога општеството било по природа понасилно ...

5 причини зошто не треба да ги фрлате лушпите од лук

Црнобело - пред: 11 часа

Кога употребуваме лук обично го користиме само чешнето, а лушпите ги фрламе. Но, лушпите не треба да се фрлаат. Лушпите од лукот содржат моќен антиоксиданс, кверцентин, кој го регулира крвниот притисок и спречува појава на кардиоваскуларни болести.

2 поврзани вести »

Пипа Мидлтон и сопругот на аеродром во Лос Анџелес, спремни за меден месец

Црнобело - пред: 11 часа

Големиот ден за Пипа Мидлтон заврши, а 24 часа по свеченоста, заедно со сопругот се подготвија за медениот месец. Според фотките, се чини дека тоа и им треба. Преморени од неколку месечните подготовки, а потоа и прославата, изгледаат преморено ...

30 поврзани вести »

Моцарт можел да свири со рацете одзади - 10-те најголеми умови на сите времиња

Црнобело - пред: 11 часа

Што би бил светот без акција – реакција, делата како Мона Лиза или Тајната вечера? Свет без без радио и електромагнетни бранови или генијалните композиции на славниот Моцарт? Некои умови едноставно биле толку многу напредни и визионерски настроени ...

Бијонсе е при крај на бременоста: Фотки од интимниот „Baby Shower“

Црнобело - пред: 13 часа

Бијонсе заедно со некои од нејзините најблиски пријателки и семејството направи мал baby shower за близнаците. Мега ѕвездата направила мала забава инспирирана од африканската култура, а меѓу гостите беа и Серена Вилијамс, Тина Ноулс, Ла Ла Антони и ...

11 поврзани вести »

Разговoр со Андреј Миске, професионален фризер и стилист

Црнобело - пред: 13 часа

Едукативниот семинар на RED CAT и јубилејот една година од присуството на овој реномиран словенечки бренд на македонскиот пазар го искористивме како повод да разговараме со Андреј Миске професионален фризер, рапер, продуцент и многу повеќе кој беше ...

Новиот рекламен спот на „Сончева Долина“ – документарец за Кочанските полиња

Црнобело - пред: 13 часа

Брендот на Mакпрогрес Виница “ Сончева Долина ” има нов рекламен спот, кој е снимен на локации низ Македонија, поточно по течението на реката Брегалница, крај живописната Кочанска котлина.

5 поврзани вести »

Викенд исполнет со насмевки на Саемот за деца и родители во Skopje City Mall

Црнобело - пред: 14 часа

Разиграни дечиња и насмеани родители можат да се видат викендов во Skopje City Mall на Саемот за деца и родители. Целодневната програма исполнета со многу натпревари, тимски игри, предизвици, магионичари, караоке, диско за деца и креативни ...

6 поврзани вести »

Ќе се трудиш, ќе го сакаш, ќе правиш сè за него - и ќе го начекаш со друга во кревет

Црнобело - пред: 14 часа

Го сакаш. Му ги даваш најдобрите години од животот, твојата младост, твојaтa доверба и сè што си постигнала, сè што си создала со свои раце. Му доверуваш. Му се доверуваш. Сè она што си таела со години, оние тврдини што си ги подигнала да не види ...

Од рубриката „мора да се види“: Фацата на Дрејк на настапот на Ники Минаж

Црнобело - пред: 14 часа

Ники Минаж ги отвори „Billboard“ музичките награди со жежок настап. 34-годишната раперка за 9 минути отпеа неколку песни, меѓу кои „No Frauds“, „Swalla“ и „Regret In Your Tears“. Покрај неа настапија и ѕвезди како Лил Вејн, Дејвид Гета и Џејсон ...

Шер и Селин Дион нè вратија во детството: „Believe“ и „My Heart Will Go On“ во живо после години

Црнобело - пред: 14 часа

Шер настапи на „Billboard“ музичките награди за 2017-та кои се одржаа во Лас Вегас неделава. 71-годишната ѕвезда се појави во сребрен костим и танцуваше како тинејџерка. Нејзиниот настап беше претставен од Гвен Стефани која ја нарече свој идол и ...

7 поврзани вести »

Од „Billboard“ музичките награди: Рита Ора ги покажа гаќичките, Никол Шерцингер како на плажа

Црнобело - пред: 14 часа

Викендов се случија „Billboard“ музичките награди, а на нив, секако многу ѕвезди се појавија и покажаа во најдобро или најлошо светло на црвениот тепих. Некои и изненадија со одличен настап.

8 поврзани вести »

Снимателите на Еден на Еден ги открија тајните на занаетот! (видео)

Црнобело - пред: 15 часа

Минатата сабота почна серијалот епизоди снимени надвор од студио, во рамки на осмата сезона од најпопуларното домашно ток шоу, Еден на Еден. Жаре правеше интервју со никој друг, туку снимателите на неговото шоу, луѓето преполни со интересни анегдоти ...

7 поврзани вести »

Памела Андерсон изгледа непрепознатливо на Кански (фото)

Црнобело - пред: 15 часа

Памела Андерсон остана запаметена по улогата која ја имаше во „Baywatch“. Но, времињата се менуваат, па така, и нејзиниот изглед се промени. 49-годишната филмска ѕвезда изгледаше непрепознатливо на премиерата на „120 Beats Per Minute“ на ...

15 поврзани вести »

Венчаницата не мора да биде бела за да биде посебна (фото)

Црнобело - пред: 16 часа

Нема подобро време од сега да се спротивставите на традициите во кои не се пронаоѓате. Па, ако сте храбра невеста која не го сака белиот тул и сатен, ќе уживате во овие шарени венчаници. Силно жолти, со црна тантела или цветни дезени – сите се ...

3 поврзани вести »