TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Црнобело

Како се прават моливи?

Црнобело - пред: 2 часа

Погледнете како изгледа процесот на создавање моливи во оваа германска фабрика во дел од епизодата на „How It's ...

Жена му одржа лекција со ќотек на манијакот што ја нападна

Црнобело - пред: 3 часа

Во Кина манијак нападнал жена, а таа му одржала добра лекција со ќотек, се гледа на видеото направено во 2016 година во лифт во една кинеска зграда. Нејзините потези ќе ве воодушеват и ...

Гламурозна прослава: Први фотки од Серена Вилијамс во венчаница

Црнобело - пред: 3 часа

36-годишната Серена Вилијамс и коосновачот на Reddit го кажаа судбоносното „да“ во четвртокот во Центарот за современи уметности во Њу Орлеанс. Сега конечно осамнаа фотографии од Серена Вилијамс во венчаница.

31 поврзани вести »

Алјаски маламут завива како сирената на амбулантно возило

Црнобело - пред: 3 часа

Сирената на амбулантното возило беше навистина инспиративна за еден алјаски маламут. Слушнете како завиваше ...

Близнаци во „битка“ – Кој послатко се смее?

Црнобело - пред: 4 часа

Има некоја чудна поврзаност меѓу близнаците која е фасцинантна за луѓето околу. Овие две близначиња се упорни во тоа кој подолго и послатко ќе се ...

10 причини зошто постарата сестра е највредното нешто што го имате во животот

Црнобело - пред: 6 часа

Таа е секогаш на ваша страна, не ве осудува, но во лице ви ги кажува работите што ги мисли. Се разбира, секој има свое мислење дали е подобро да се има брат или сестра, па ако е сестра, дали е подобро помлада или постара, но едно е сигурно – ...

8 машки фризури кои го откриваат карактерот на мажот

Црнобело - пред: 6 часа

Фризурата е многу важен елемент според кој го стекнуваме првиот впечаток за лицето кое го запознаваме. Иако мажите почесто се водат по практичноста на фризурата која ја носат, сепак и карактерот игра улога во нејзиниот избор.

2 поврзани вести »

Деца на познати личности кои се исто толку модерни како и родителите

Црнобело - пред: 6 часа

За славните личности многупати досега сме виделе дека одлично се снаоѓаат на тема мода и дека голем дел од нив ретко знаат да разочараат. Па, според тоа, очекувано е и нивните деца да изгледаат добро и да имаат некаков стил по кои и тие ќе станат ...

Џоли сака да доминира, Лонгорија е потчинета во кревет: Каков секс им годи на славните жени?

Црнобело - пред: 6 часа

Повеќе познати дами, меѓу кои се и Анџелина Џоли, Ева Лонгорија и Џесика Бил, споделија пикантни детали за својот интимен живот, Ева Мендез откри дека водела љубов во сите американски држави, Џоли откри дека сака да доминира, додека на Лонгорија ...

Личности кои нема потреба да ги каните на вашата свадба

Црнобело - пред: 6 часа

Кого да се покани на свадбата е одлука која предизвикува големи маки кај младоженците. Дали навистина е потребно да имате 300 години на вашиот специјален ден? Дали сите навистина заслужуваат да бидат дел од него? Свесни сте и самите дека некои ...

Детергенти, лекарства, железни парички: 10 најопасни работи за вашиот миленик во домот

Црнобело - пред: 6 часа

Лекарствата, детергентите, како и некои хранливи продукти, се вистинска опасност за вашето куче или маче. Чувањето миленик е голема одговорност и не се сведува само на хранење и шетање. Прво што треба да направите кога ќе земете миленик е да ...

5 поврзани вести »

Најголемиот товар во животот го носиш сосем сам

Црнобело - пред: 6 часа

Уште еден ден помина и преживеав, иако си мислев дека кога се разбудив утринава нема да стигнам да ја дочекам темнината и да се истркалам по овој растурен кревет и оваа тврда перница, сепак успеав и еве ме, лежам тука спремајќи ја истата мисла за ...

Поучна приказна: Млада жена доби лекција за животот од бабичката што продава цвеќе на пазарот

Црнобело - пред: 6 часа

На старото место на влезот од еден пазар седела една стара бабичка и продавала цвеќиња. Таа имала 85 години и долго време го работела тоа. Околу нејзините нозе биле расфрлени букети свежо цвеќе и листови од дневни магазини.

Како да освоите прво место во мисијата: Шопинг на Black Friday во Топ Шоп!

Црнобело - пред: 6 часа

Предновогодишниот период освен што асоцира на празнични декорации, печени костени, топол чај, многу дружба и весели мигови со најблиските, неизбежно асоцира и на големите шарени излози, преполни со безброј производи на попуст! Вистинско уживање за ...

Дождот е магичен, носи внатрешен мир

Црнобело - пред: 6 часа

Мистична атмосфера и инспиративни сцени, преку фотките во продолжение ќе го засакате дождот. „Кога животот ви носи дождови, облечете убави чизми и скокајте во вирчињата“, „Сите што велат дека сонцето носи среќа, никогаш не танцувале на дождот“, ...

Како изгледаат секојдневните намирници под микроскоп?

Црнобело - пред: 6 часа

Додека сите се обидуваат да создадат некои ремек дела од вселената, не забележуваме дека во обичната храна и пијалаци се крие цел универзум. Работи што не можеме да ги видиме со голо око, а изгледаат навистина неверојатно.

Вистинско бегство: Модернистичка колиба од 55 м2 во шума во Шведска

Црнобело - пред: 6 часа

Совршен начин за бегство од урбаната џунгла, спој со дивината и вистинска релаксација. Ако сакате хотел во кој може да се избегате од сè и да го одморите мозокот, тогаш една данска компанија го има решението за вас.

9 убедливи причини зошто да почнете да пиете маслиново масло на празен стомак

Црнобело - пред: 6 часа

Маслиновото масло со своите масни киселини, витамини и хранливи вредности, е еден од најповолните продукти за човечкото тело. Па, доколку сакате да го извлечете максимумот од него, почнете да пиете по 1 лажичка на гладен стомак.

3 поврзани вести »

5 начини како да се заштитите и ослободите од вошките

Црнобело - пред: 6 часа

Овие мали паразитски инсекти се навистина иритантни, еве упатство како да се справите со нив. Сигурно и вие, кога сте биле во основно училиште, сте имале некогаш фатено вошки од некое другарче во одделението, а мајка ви со часови и часови ве чистела ...

11 грешки во спиењето кои ви го нарушуваат здравјето

Црнобело - пред: 6 часа

Мноштво луѓе имаат проблеми со сонот, бидејќи практикуваат погрешни ритуали пред и после одењето во кревет. Доколку и самите сте едни од нив, обидете се да ги избегнете лошите навики. За дел од нив, веројатно не ни претпоставувате дека би можеле да ...

4 поврзани вести »