TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Црнобело

5 јасни знаци дека воопшто не сте подготвени за нова врска

Црнобело - пред: 19 часа

Еден или двајца лоши дечковци може да се само случајност, но кога бројот на лоши љубовни врски едноподруго расте, тоа е сосема јасен знак дека проблемот можеби не лежи само во машките кои ги бирате, туку делумно и кај вас.

Низ илустрации: 12 знаци кои сигнализираат дека некоја личност е љубоморна на вас

Црнобело - пред: 19 часа

Дали ви се случило додека вие скокате од среќа за новото вработување, вашиот пријател да ви каже дека сте можеле да најдете и нешто подобро? Навистина е убаво чувството кога ќе постигнете нешто и едвај чекате да им кажете на блиските луѓе за тоа.

Моќни фотографии за поткренување на јавната свест околу климатските промени

Црнобело - пред: 19 часа

Италија, Индија, Бангладеш, Канада, Македонија, ниту една земја на светот не е поштедена од овој проблем. Проблемот со климатските промени е глобален, но толку комплексен, што тешко е конкретно да се посочи.

Според годишното време кога сте родени: Кој е вашиот најсилен адут?

Црнобело - пред: 19 часа

Како што четирите сезони имаат свои специфични убавини и квалитети, така и луѓето се разликуваат по одредени карактеристики, зависно од тоа во кое доба од годината се родиле. Според годишното време кога сте родени, прочитајте кој е вашиот најсилен ...

6 поврзани вести »

Време за македонска забава - безвременските хитови на Маријана и Росана

Црнобело - пред: 19 часа

Не знам колкумина од вас имаат обичај да пуштаат македонска музика на забавите и родендените, но доколку немате таква навика, дефинитивно треба да почнете да ја практикувате. Бидејќи македонските хитови „од нашето време“ се едни од најубавите песни ...

Една година Премиум Ауто Зентрум – 75 продадени премиум автомобили, врвна услуга и задоволни клиенти

Црнобело - 17.11.2017

Премиум Ауто Зентрум пред една година направи еден голем и одлучен чекор напред, менувајќи го концептот на работа, од импортер во директна врска со принципал, до самостоен мулти бренд продажен центар за нови и користени автомобили.

3 поврзани вести »

Македoнски Телеком организира возбудлива потрага по новиот iPhone X

Црнобело - 17.11.2017

Македонски Телеком го објавува почетокот на највозбудливата и најголемата потрага по скриено богатство во Македонија – новиот и неодолив iPhoneX. Сите корисниците на Македонски Телеком коишто сакаат да се вклучат во оваа возбудлива потрага најпрво ...

10 поврзани вести »

Истоштена мачка 'рчи како стар човек

Црнобело - 17.11.2017

‘Рчењето кај мачките не е многу честа појава, но сепак се случува. Оваа истоштена мачка е доказ за тоа. Ова видео дефинитивно слатко ќе ве ...

Зошто е добро децата да растат со миленичиња?

Црнобело - 17.11.2017

Многу истражувања докажуваат дека постојат големи бенефити од растењето на децата со миленичиња, а ова слатко видео ќе ве увери во тоа. Оние пак, кои растеле со милениче, ќе се препознаат и ќе се потсетат на прекрасни ...

6 поврзани вести »

Четврта година по ред Еуролинк осигурување доделува стипендии за студенти на Правниот факултет „Јустинијан Први’’ во ...

Црнобело - 17.11.2017

Скопје, 17.11.2017 год, Еуролинк осигурување додели 20 стипендии на перспективни студенти од Правниот факултет,, Јустинијан Први’’ – Скопје, наменети да ги покријат трошоците за кофинансирање на студиите.

9 поврзани вести »

Девојче го гледа татко си без брада за првпат

Црнобело - 17.11.2017

Нешто не ѝ е јасно... Тато ли е - не ли ...

Краток анимиран филм за пар кој сака да постигне заеднички успех

Црнобело - 17.11.2017

Насловен како „Еве го планот“, мини анимираниот филм обработува приказна за фиктивен пар кој сака со заеднички сили да отвори пекара. Прекрасна и трогателна приказна полна животни ...

2 поврзани вести »

Мени од Елена Петреска: За појадок смути, а за ручек мојот омилен лосос во сос од портокал

Црнобело - 17.11.2017

Мајка, сопруга, кариеристка... Елена Петреска едноставно знае како да жонглира со обврските во животот. Елена Петреска периодов работи со полна пареа на музичко поле. Пејачката неодамна промовираше две нови песни.

Мартин Видоевски: Најголемиот проект кој досега сум го работел е работата на себе!

Црнобело - 17.11.2017

Мартин Видоевски е магистер по Човечки ресурси, меѓутоа неговата моментална професија и животна преокупација ни најмалку не се поклопуваат со она за што се образувал. Тој истовремено е и сертифициран бодибилдинг и фитнес тренер преку Бодибилдинг и ...

8 поврзани вести »

14 продукти што треба да ги консумирате ако сакате да се здебелите

Црнобело - 17.11.2017

Јајцата, млекото, месото, рибата, темното чоколадо се дел од производите што се препорачливи. Повеќето луѓе имаат проблем со вишокот килограми, но сепак постојат и такви кои мака мачат да качат некој килограм.

Ќебапи и риба за младолик изглед - Ќе погодите ли колку години има оваа турска пејачка?

Црнобело - 17.11.2017

Ајда Пекан е турска пејачка, која изгледа неверојатно и сме сигурни дека кога ќе ги погледнете нејзините фотографии, нема да погодите колку години навистина има. Верувале или не, прекрасната пејачка во февруари оваа година ќе наполни 72 години.

Кампањата „Јас внимавам“ повторно донира и ги едуцира најмладите

Црнобело - 17.11.2017

Сообраќајни полигони каде што ќе се учат основните правила за однесување во сообраќајот, денеска добија скопските основни училишта Круме Кепески и Св. Климент Охридски, донација од ОКТА, а како дел од кампањата „Јас внимавам“.

4 поврзани вести »

Комбинација која сите ја носат оваа есен: Кожени панталони + плетен џемпер

Црнобело - 17.11.2017

Оваа есен модата е во прилог на комфорот и удобноста, па така комбинацијата од кожени панталони и хеланки плус дебел, плетен џемер е на самиот врв меѓу најпопуларните. Кожените панталони и хеланки се идеални за овој тмурен, врнежлив период, а ...

15 поврзани вести »

Чистењето на ушите може да ви открие каква ви е здравствената состојба

Црнобело - 17.11.2017

Чистењето на ушите со меко стапче на неколку дена е хигиенска навика која ја стекнуваме од мали нозе. Но, ретко кој човек знае дека бојата на ушниот восок може да ја открие целокупната здравствена состојба, како и можните ризици и проблеми.

Низ илустрации: Сигурни знаци дека вашата врска е мртва

Црнобело - 17.11.2017

Ви врши притисок, немате доверба еден во друг, а заедничките теми за разговор како да испарија... Во врска сте долго време, но се чувствувате незадоволно и неисполнето. Постојано гледате со блага доза завист на среќно вљубените парови околу вас.