TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Црнобело

Модел открива дека се чувствува подобро откако се здебелила за 5 броја

Црнобело - 21.11.2017

Во денешно време, насекаде, а посебно по социјалните мрежи сме принудени постојано да ги гледаме среќните приказни на жените кои успеале да ослабат и да ја постигнат идеалната тежина. Но, додека повеќето го слават тоа достигнување (заради изглед и ...

Пилотите откриваат тајни кои не сте ги знаеле: Не им е дозволена брада, во авионот треба да биде ладно

Црнобело - 21.11.2017

Секоја професија има свои тајни за кои повеќето не треба да знаат, но сепак, има и такви кои брзо се дознаваат. Авио индустријата секогаш важела за една од оние исполнети со мистерии, па токму затоа понекогаш сме заинтересирани за повеќе детали.

9 поврзани вести »

5 правила како да носите широка облека, а да не изгледате „запуштено“

Црнобело - 21.11.2017

Цела есен и зима се во знакот на широките XXL џемпери, кардигани, наметки и предимензионирани капути. Но, покрај комфорот и топлината кои ги нудат, имаат еден голем минус – многу лесно може да направат да изгледате како запуштена вреќа, доколку не ...

3 поврзани вести »

Според организаторите на свадби: 3 рани знаци дека бракот нема да потрае

Црнобело - 21.11.2017

За одредени парови е евидентно дека ќе се разведат, пред воопшто и да се земат. А, професионалците кои им помагаат при планирањето на церемонијата, неретко се тие кои однапред сведочат за судбината на младенците.

11 факти за луксузниот живот во Дубаи, кои всушност се лажни

Црнобело - 21.11.2017

За овој мега град кружат многу приказни, но дел од нив како тоа дека е еко град на милијардерите не се вистинити. Шеици, милионери, планини од злато и дијаманти, модерни јахти и гепарди како домашни миленици, како и нафтени извори во секој двор и ...

„Таблетомани“ и Инстаграм зависници: Ужасната страна на модерното општество (фото)

Црнобело - 21.11.2017

Еден талентиран италијански уметник упатува критика преку илустрации до начинот на кој живееме денес. Уметникот Марко Мелграти е роден во Милано и веќе 10 години работи како фриленсер. Неговите илустрации се одличен осврт на маните на модерното ...

Во исчекување на новогодишното украсување на главниот град, како тоа изгледа во Белград?

Црнобело - 21.11.2017

За некои новата година е уште далеку, за други пак одбројувањето веќе започна. Ако сте од оние кои одвај чекаат да ја накитат елката и домот и му се радувате на украсувањето на градот, веројатно со големо нетрпение ја очекувате новогодишната ...

5 поврзани вести »

Ефективна масажа која ќе ви помогне да се ослободите од целулитот

Црнобело - 21.11.2017

Ладните денови не треба да значат дека ќе го запуштите својот изглед и грижата за телото. Најчест проблем кај девојките е целулитот и борбата со него, но за да го отстраните, многу често не ви се потребни скапите антицелулитни масажи во салоните.

Замислена прошетка низ замок ќе ги открие вашите тајни

Црнобело - 21.11.2017

Можеби не наоѓате време за да се проучите и анализирате себеси, но затоа секогаш постојат неколку минутки во денот за тестови и квизови. Тие ви помагаат да се разберете себеси, вашите карактеристи, желби и потреби, но и она што се крие во вашата ...

4 животни кризи со кои сите се соочуваме на различна возраст и како да ги надминеме

Црнобело - 21.11.2017

Премногу компромиси, премалку време минато во исполнување на своите желби... Доста е!!! Невозможно е да ги избегнеме работите кои ни се случуваат неочекувано во животот, па така е и со кризите кои ни ги носат годините.

Заштедете си ги парите: Како да препознаете лажни брендови за 30 секунди?

Црнобело - 21.11.2017

Постојат многу големи брендови кои се распространија глобално, а тоа значи и нивно копирање. За да не наседнете на копиите кои се продаваат по цена на оригинали, важно е да ги знаете клучните карактеристики по кои можете да го препознаете производот ...

Новогодишната реклама за 2017 со мечињата на Heathrow аеродромот

Црнобело - 20.11.2017

Традиционално, мечињата се враќаат на Heathrow аеродромот по повод новогодишните и божиќни празници. И овојпат видео приказната е полна со ...

2 поврзани вести »

Празничното украсување на домот порано ве прави посреќни

Црнобело - 20.11.2017

Сијалички и празнична атмосфера уште во месец ноември, имате ли некоја причина против? Обожавателите на празничната атмосфера едвај чекаат да се доближи Нова Година и божиќните празници за да го накитат домот во најубавите бои и со најблескавите ...

5 поврзани вести »

Бимилк го одбележа Светскиот ден на детето со едукативна работилница во СОС Детско село

Црнобело - 20.11.2017

Се одржа првата работилница во рамки на проектот „Собираме и ре-креираме“ со децата од СОС Детско село Македонија. Денес, 20.11.2017, Битолска млекара го одбележа Светскиот ден на детето и истовремено го означи стартот на едукативните работилници во ...

8 поврзани вести »

12 фотки кои ќе ги сфатите на втор поглед

Црнобело - 20.11.2017

Обични фотки кои немале намера да станат оптички илузии, но ете, правиот момент е чудна ...

Не е за луѓе со слаб желудник: Тетовирање на око

Црнобело - 20.11.2017

Ако вас ви е грозно и језиво, замислете си како му е на човекот кој е легнат под ...

Симона Поповска: „Не прави им го на другите тоа што не сакаш тебе да ти го прават“

Црнобело - 20.11.2017

„Потребно ни е повеќе добрина, повеќе емпатија, повеќе радост, повеќе смеа“, порачува пејачката Симона Поповска. Пред еден месец Симона Поповска ја промовираше емотивната балада насловена „Сама“ и најави дека ќе сними и видео запис за неа, а наскоро ...

Лекција дека пријателство не познава граници: Мајмунче гали мачка преку ограда

Црнобело - 20.11.2017

Во една зоолошка градина се случи навистина нетипично пријателство. Мајмунче и мачка станаа први пријатели, а дури ниту оградата не ги спречи да имаат незаборавна дружба. Еве како се третира пријател што вистински се ...

Пред официјалната премиера: Први фотки и видеа од Victoria’s Secret шоуто 2017

Црнобело - 20.11.2017

Денес рано наутро се случи снимањето на Victoria’s Secret шоуто. Оваа година сите модели и ангели отпатуваа до Шангај за да снимат уште едно спектакуларно издание кое премиерно ќе биде прикажано на ТВ екраните на 28-ми ноември.

64 поврзани вести »

Не канат гости, немаат тоалет: Чудни факти за домаќинствата во одредени делови на Кина

Црнобело - 20.11.2017

Добро е познато дека за да ја запознаете културата на еден народ, не е доволно само да ја посетите земјата и да видите како луѓето се однесуваат. Сѐ додека не поминете подолг период на едно место и да го видите секојдневието и начинот на кој живеат ...