TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Дерби

Фото на денот: Неверојатна прослава на победничкиот гол на Хесе против Арсенал

Дерби - тукушто објавено

Арсенал немаше победено на првите два меча во Премиер лигата уште од сезоната 2009/10 и традицијата продолжи и оваа сезона. Тимот на Арсен Венгер денеска загуби со 1:0 од Стоук во второто коло по победата над Лестер на стартот.

60 поврзани вести »

Поп Ацев во драматична завршница се избори за второто место, Германецот Стуџински е победник на Охридскиот маратон

Дерби - пред: 24 мин

Македонскиот пливач, Евгениј Поп Ацев во феноменална завршница успеа да се избори за второто место на охридскиот маратон кој традиционално се одржува во нашето најпознато и најголемо природно езеро, финиширајќи веднаш зад победникот Александар ...

28 поврзани вести »

Јувентус ја започна сезоната со сигурна победа (Видео)

Дерби - пред: 36 мин

Актуелниот шампион Јувентус ја отвори новата сезона во Серија А со убедлива победа над Калјари (3:0), а единствениот проблематичен дел за домаќините беше во завршницата на првиот дел кога со помош на ВАР технологијата гостите добија пенал, кој не го ...

28 поврзани вести »

Спалети објасни зошто Интер ги одби сите понуди за Перишиќ

Дерби - пред: 40 мин

Иван Перишиќ летово беше предмет на неколку понуди од Манчестер Јунајтед, но Интер не го продаде и изгледа дека хрватскиот репрезентативец наскоро ќе потпише нов договор. Тренерот на „нераѕурите“ Лучано Спалети вели дека Перишиќ е лидер на тимот, ...

3 поврзани вести »

Каталонците го исполнуваат барањето на Чави: Барселона ќе искешира 40 милиони евра за засилување во клучниот дел од ...

Дерби - пред: 42 мин

Чави Ернандез не можеше да остане рамнодушен на последните случувања со неговиот омилен клуб Барселона, а со оглед на тоа што каталонците се прикажаа во ужасно светло на двете пресметки со лутиот ривал Реал Мадрид, поранешниот капитен го посочи ...

Мурињо ја најави убедливата победа уште пред почетокот на мечот, неговата реакција стана вирална меѓу фановите на ...

Дерби - пред: 1 час

Жозе Мурињо може да биде презадоволен од првите две кола во Премиер лигата со оглед на тоа што неговиот тим собра шест бода и има неверојатна гол разлика 8:0, сето тоа надополнето со навистина офанзивна и цврста игра која воопшто не беше приказ за ...

Сусо им пиша на навивачите на Милан во пресрет на новата сезона (Фото)

Дерби - пред: 1 час

Сезоната на Милан почнува утре со дуелот против Кротоне на гости и по тој повод Сусо имаше оптимистичка порака за навивачите на „росонерите“. Играчот од средниот ред на Милан им најави на фановите дека по кризата што го зафати италијанскиот гигант ...

28 поврзани вести »

ВАР технологијата дебитираше во Серија А на сметка на Јувентус, Буфон ја „неутрализираше“ (Видео)

Дерби - пред: 1 час

ВАР технологијата од сезонава ќе биде дел од италијанската Серија А, а асистенцијата на видео судијата дебитираше уште на првиот натпревар на кој играат Јувентус и Калјари. Во 36. минута Дује Чоп беше фаулиран од Алекс Сандро во шеснаесетникот на ...

28 поврзани вести »

Фекир погоди од центар за ерупција во Лион (Видео)

Дерби - пред: 2 часа

Лион остана без неколку важни фудбалери во овој преоден рок, но во своите редови се уште има фантастични играчи кои можат да направат потези за издвојување од медиумите. Таков е случајот и со Набил Фекир кој денеска постигна гол од средината на ...

5 поврзани вести »

Борусија му ја отвори вратата на Дембеле, но испрати и јасна закана до Барселона!

Дерби - пред: 2 часа

Борусија Дортмунд ова попладне на одличен начин ја отвори новата сезона во германската Бундеслига славејќи со 3:0 на гостувањето кај Волфзбург, но за време на средбата, на големо се рашири изјавата која ја даде спортскиот директор на „милионеите“, ...

8 поврзани вести »

Погба откри што му кажа на судијата да се спаси од исклучување против Свонси

Дерби - пред: 2 часа

Пол Погба откри што му кажа на судијата Џон Мос додека тој одлучуваше дали ќе му покаже втор жолт картон за време на победата на Манчестер Јунајтед над Свонси од 4:0. Французинот доби жолт картон во првото полувреме од средбата на „Либерти“, пред да ...

2 поврзани вести »

Бизарно отворање на Бундеслигата: Напаѓачот на Хамбургер заработи тешка повреда изведувајќи „хеликоптер“ прослава ...

Дерби - пред: 2 часа

Хамбургер победи со минимални 1:0 на денешниот меч со Аугзбург во рамките од првото коло во германската Бундеслига, но она за што зборрува цела јавност во оваа земја не се трите бода кои ги освоија домаќините, туку бизарната ситуација која се случи ...

3 поврзани вести »

Мане донесе прва победа за Ливерпул, Вест Хем испушти бод во продолжението (Видео)

Дерби - пред: 3 часа

Ливерпул стигна до првата победа во новата сезона на Премиер лигата, а за истата мораше добро да се намачи против незгодниот Кристал Палас кој не ги искористи своите шанси. „Црвените“ славеа со 1:0, а единствениот гол го постигна Мане во 73.

60 поврзани вести »

Бартра постигна атрактивен гол, па им го посвети на жртвите од Барселона (Видео)

Дерби - пред: 3 часа

Борусија Дортмунд стигна до сигурна и висока победа изразена со резултат 3:0 на гостувањето кај Волфзбург, а најатрактивниот момент беше голот на Марк Бартра. Шпанскиот дефанзивец го постигна вториот гол на натпреварот испраќајќи прецизен удар на ...

3 поврзани вести »

Пети: Венгер повеќе мисли на акционерите, отколку на навивачите

Дерби - пред: 3 часа

Навивачите на Арсенал не се преголеми оптимисти дека новата сезона ќе биде многу поразлична од претходните неколку, а таков став има и поранешниот „топчија“ Емануел Пети кој отворено го критикуваше Арсен Венгер.

Вест Хем плати рекордна сума за него, Арнаутовиќ почна да „собира“ црвени картони (Видео)

Дерби - пред: 4 часа

Вест Хем плати 25 милиони фунти и го собори својот трансфер рекорд за да го ангажира Марко Арнаутовиќ, а тој наместо голови почна да продуцира проблеми за Славен Билиќ. Во ситуација кога лондонскиот тим веќе имаше негатива на гостувањето кај ...

3 поврзани вести »

Јане во одлична форма, Иштад ги „полни батериите“

Дерби - пред: 4 часа

Загревањето за новата сезона во шведската ракометна суперлига донесе нов натпревар во кој македонскиот голман Јане Цветковски блескаше на голот на Иштад. По неодамнешната победа над Висла Плоцк на турнирот во Германија, Иштад на свој терен имаше ...

Зидан вклучи талентиран дефанзивец во првиот тим на Реал Мадрид

Дерби - пред: 4 часа

Зинедин Зидан има одличен тим на располагање, а доказ за тоа се трофеите кои Реал Мадрид ги постигнува и игрите кои ги прикажува и против најсилните ривали во Шпанија и Европа. Францускиот стручњак мора да размислува и за ротациите со кои нема да ...

2 поврзани вести »

Хенес ја нападна Барселона и порача: Ако Дембеле беше фудбалер на Баерн…

Дерби - пред: 5 часа

Раководството на Баерн Минхен константно ги коментира актуелните случувања на европската фудбалска сцена, а во својата последна изјава Ули Хенес испрати критики на сметка на Барселона. Причина се преговорите со фудбалерот на Борусија Дортмунд, Усман ...

8 поврзани вести »

Манчестер Јунајтед со лекција и за Свонси (Видео)

Дерби - пред: 5 часа

Фудбалерите на Манчестер Јунајтед остварија уште една убедлива победа во Премиер лигата, денеска совладувајќи го Свонси на гостински терен со 4:0. Тимот на Жозе Мурињо покажува дека сезонава ќе има највисоки амбиции во сите натпреварувања, посебно ...

60 поврзани вести »