TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Дерби

ФИФА се закани дека ќе ја остави Шпанија без мундијал, се огласи и Рамос

Дерби - тукушто објавено

Шпанските медиуми ова попладне се преокупираа со сензационалната вест која пристигна од страна на Светската фудбалска федерација, со која беше најавена истрага во шпанската фудбалска федерација која можно е да ја остави „фуријата“ без мундијал.

15 поврзани вести »

Вујовиќ го објави составот на Словенија за ЕП, направи едно изненадување

Дерби - тукушто објавено

Селекторот Веселин Вујовиќ денеска го објави поширокиот список на ракометари, кои се во комбинација за да бидат дел од ракометната репрезентација на Словенија на претстојното Европско првенство во Хрватска.

4 поврзани вести »

Мурињо испрати јасна порака до управата на Јунајтед за Озил

Дерби - пред: 52 мин

Месут Озил има договор со Арсенал само уште шест месеци и во претстојниот зимски преоден рок е во ситуација да преговара со било кој клуб за слободен трансфер наредното лето, а веќе никаква новост не се шпекулациите за сериозниот интерес кој го ...

109 поврзани вести »

Лукајиќ: Се е отворено, можеме да го изненадиме Партизан под еден услов

Дерби - пред: 1 час

Кошаркарите на МЗТ Скопје утре го започнуваат вториот дел од сезоната во АБА лигата и тоа на гостински терен во Белград против Партизан. Иако „црно-белите“ не играат на посакуваното ниво и бележат резултати под планирано тие сепак важат за огромни ...

23 поврзани вести »

Спалети има три желби за засилувања: Ги сака ѕвездите на Барселона, Реал и Арсенал

Дерби - пред: 2 часа

Интер бележи одлични резултати во оваа кампања и по 16 кола е лидер во Серија А пред Наполи и Јувентус кои се на второто, односно третото место. Сепак без разлика на успесите можни се одредени промени, освежувања во играчкиот кадар со тоа што низ ...

23 поврзани вести »

Земи или остави: Ливерпул има поставено цена за Кутињо, Барселона е на потег

Дерби - пред: 2 часа

Лидерот во шпанската Примера, Барселона се очекува да повлече неколку потези во јануарскиот преоден рок, а еден од нив е обидот да се дојде до потписот на Фелипе Кутињо. Бразилскиот репрезентативец е прва желба на каталонците, играч за кого долго ...

18 поврзани вести »

Го знае виновникот: Марадона обелодени зошто Мбапе не заврши во Реал Мадрид

Дерби - пред: 3 часа

Францускиот репрезентативец, Килијан Мбапе оваа сезона го носи дресот на Пари Сен Жермен, меѓутоа многу лесно можеше да се случи да биде дел и од Реал Мадрид. „Кралевите“ долго време го бркаа и посакуваа тогашниот член на Монако, но на крајот ...

36 поврзани вести »

Голмански бравури кои не смеете да го пропуштите: Најтрактивните одбрани на годината во ЛШ-Штербик, Омејер, Ландин, ...

Дерби - пред: 4 часа

Пред неколку дена ЕХФ го соопшти изборот на најдобрите голови за 2017 година, а местото број еден му припадна на Лука Циндриќ и незаборавниот погодок против Барселона во полуфиналето на Лигата на шампионите.

37 поврзани вести »

Коментаторот во транс: Брилијантниот Дончиќ за неколку секунди два пати го „уби“ Клавер (Видео)

Дерби - пред: 4 часа

Лука Дончиќ иако се уште е само тинејџер тој растура на кошаркарските терени ширум Европа и со право го носи приматот на најголем талент на стариот континент, а може и пошироко. Тој блескаше и на синоќешното „Ел Класико“ против Барселона на кое даде ...

17 поврзани вести »

Венгер го пецна Сити и направи разлика на овој со непобедливиот легендарен тим на Арсенал

Дерби - пред: 5 часа

Сите оние кои подолго време ги пратат случувањата во фудбалот сигурно се сеќаат на легендардниот состав на Арсенал од натпреварувачката 2003-2004 кога овој клуб предводен од Арсенал Венгер дојде до пехарот во Премиер лигата без ниту еден пораз со ...

109 поврзани вести »

Предизвик на тренингот на Хувентуд: Димитријевиќ стрела од центар со нога (Видео)

Дерби - пред: 5 часа

Ненад Димитријевиќ сезонава има позначајна улога во дресот на шпанскиот провлигаш Хувентуд каде стандардно добива шанса да ги покаже своите квалитети. Меѓутоа тој освен што е добар со рака прецизен е и со нога, а доказ за тоа е неговиот кош ...

3 поврзани вести »

Списокот е готов: Еден од овие тројца играчи ќе го замени Лихштајнер!

Дерби - пред: 6 часа

Деновите на швајцарскиот репрезентативец, Стефан Лихштајнер во таборот на Јувентус се изброени и останува само прашањето кога тој ќе си замине од оваа средина, во јануари или на лето кога ќе му истече договорот.

10 поврзани вести »

Македонија ќе одбележи 50 години од постоењето на македонското карате

Дерби - пред: 6 часа

Агенцијата за млади и спорт во соработка со Карате федерација на Македонија одржа прес конференција по повод јубилејот “50 години карате” во Македонија и истовремено го најави меѓународниот карате турнир, кој на 16.декември ќе се одржи во СЦ “Борис ...

10 поврзани вести »

Пирес не го менува ставот: Мбапе со право го одби Реал

Дерби - пред: 6 часа

Некогашниот ас на Олимпик Марсеј, Арсенал и Вилјареал, Роберт Пирес верува оти неговиот помлад сонародник направил вистински избор и одлука што во летниот преоден рок го одби Реал Мадрид. „Кралевите“ долго време притискаа за францускиот тинејџер, се ...

5 поврзани вести »

Пике е новиот ,,ребелде” кај ,,каталонците”: Нема да дозволи нови засилувања во Барса

Дерби - пред: 6 часа

Жерард Пике не ги бендисува долгонајавуваните трансфери во Барселона, во кој според медиумите треба во наскоро време да пристигнат Филипе Кутињо и Антоан Гризман. Според шпанските медиуми, Кутињо и Гризман би земале годишна плата од околу 15 до 16 ...

18 поврзани вести »

,,Grid Girls” остануваат или си одат од Ф1: Раководството на Ф1 ќе ја донесе конечната одлука (Видео)

Дерби - пред: 7 часа

Рос Браун, спортскиот директор на Формула 1, веќе размислува како да реагира на се пожестоките реакции за популарната женска придружба „Grid Girls“ кои од 1960 година одат во придружба на пилотите пред стартот на секоја трка.

3 поврзани вести »

Реал се пушта во акција: „Ел Класико“ битка за новата ѕвезда на бразилскиот фудбал

Дерби - пред: 7 часа

Барселона и Реал Мадрид ќе имаат нова битка на зелениот терен на 23 декември на „Сантијаго Бернабеу“, но во меѓувреме медиумите најавуваат „Ел Класико“ битка за новата ѕвезда на бразилскиот фудбал Артур Енрике Рамос Де Оливеира Мело.

68 поврзани вести »

Кој е најпребаруван фудбалер на Гугл: Роналдо, Меси или…

Дерби - пред: 7 часа

Гугл (Google), најголемиот и најпознатиот светски интернет пребарувач како и секоја година, и овој пат ги објави резултатите за тоа кој е напребаруван фудбалер. На големо изненадување, иако сите очекуваат во најмала рака да е Меси или Роналдо, или ...

36 поврзани вести »

Марадона во свој стил го „поздрави“ Португалецот: Роналдо е најдобар во историјата? Кажете му да не… (Видео)

Дерби - пред: 7 часа

Првата ѕвезда на Реал Мадрид, Кристијано Роналдо неодамна ја доби петтата „Златна топка“ по што следуваше изјава во негов стил дека е најдобриот играч во историјата на фудбалот. Нормално за оваа негова изјава имаше доста реакции, а последен кој се ...

36 поврзани вести »

Повторно се освежи: Погба се пофали со новата фризура (Фото)

Дерби - пред: 8 часа

Францускиот интернационалец во редовите на Манчестер Јунајтед, Пол Погба во моментов е мирен кога се во прашање клупските настапи и тоа поради суспензијата од три натпревари која ја доби откако го згази Ектор Белерин на дербито со Арсенал на ...

21 поврзани вести »