TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Дерби

Ѕвездата на Гремио верува во успех: Имаме квалитет за да го „нокаутираме“ Реал

Дерби - пред: 6 часа

Денеска на Светското клупско првенство се играа завршните натпревари, а секако далеку поголемо внимание привлекува битката за пехарот меѓу европскиот и јужноамериканскиот шампион Реал Мадрид и Гремио.

33 поврзани вести »

Пике: Знам зошто Нејмар си замина од Барселона

Дерби - пред: 7 часа

Шпанскиот гигант Барселона во летниот преоден рок доживеа голем потрес, а за тоа се погрижи Нејмар кој одлучи да ја прифати понудата од Франција и да потпише за Пари Сен Жермен. Барса за овој трансфер доби 222 милиони евра, но на многумина се уште ...

29 поврзани вести »

Клоп се предаде: Никој повеќе реално не се бори за титулата…

Дерби - пред: 7 часа

Составот на Манчестер Сити игра в страшна форма во актуелнава сезона и веќе по 17 одиграни кола направи двоцифрена предност во однос на главните против кандидати за пехарот. Најблиску е Манчестер Јунајтед кој е на „само“ минус 11, Челси е назад 14 ...

32 поврзани вести »

Со последната добра партија: Антиќ влезе во посебно друштво и историјата на Звезда (ФОТО)

Дерби - пред: 8 часа

Македонскиот ас, Перо Антиќ забележа уште една нова партија кога е во прашање настапот на Црвена Звезда во Евролигата и тој беше еден од најзаслужните што „црвено-белите“ славеа на гостински терен кај Валенсија со 86-82.

28 поврзани вести »

Ова ретко се гледа: Центар на Будуќност си постигна чуден авто-кош (Видео)

Дерби - пред: 8 часа

Екипата на Задар направи пријатно изненадување и пред своите гледачи му го зема скалпот на најдобриот црногорски состав Будуќност со 78-69. Освен по резултатот оваа средба ќе биде запаметена и по можеби најчудниот постигна поен во сезонава во АБА ...

3 поврзани вести »

Антиќ за помошта кон Гешо: Ова не е за фалење, ова е од срце за човек кого го познавам од мојот почеток во кошарката

Дерби - пред: 8 часа

Поранешниот македонски репрезентативец, Перо Антиќ ја покажа својата големина и големо срце и ги уплати преостанатите средства кои се потребни за лекување на нашата кошаркарска легенда Стеван Гешовски.

13 поврзани вести »

Драмата во три продолженија за Оклахома, Хјустон го „потепа“ и Сан Антонио (Видео)

Дерби - пред: 9 часа

НБА лигата ни донесе единаесет нови натпревари од кои еден посебно се издвои, а тоа е битката меѓу Филаделфија и Оклахома Сити која им припадна на Тандер по три продолженија (119-117). Победникот на оваа средба никако не можеше да се добие, ...

36 поврзани вести »

Мурињо индиректно го најави заминувањето на Мхитарјан

Дерби - пред: 9 часа

Мемфис Депај и Морган Шнајдерлин беа фудбалери кои последното лето го напуштија Манчестер Јунајтед откако не успеаја да се наметнат кај Жозе Мурињо, а се чини дека следниот фудбалер кој ќе го напушти „Олд Трафорд“ ќе биде Хенрик Мхитарјан.

60 поврзани вести »

Шокантни сцени од подтрибинскиот простор на „Хумска“: Како специјалците ги построија претепаните Хрвати (Видео)

Дерби - пред: 10 часа

За невидениот хаос на стадионот „Хумска“ и натаму излегуваат најнови детали и најнови видеа, а во српската и хрватската јавност последно посебно внимание привлече најновиот видео запис на кој се гледа во каква состојба биле претепаните платеници по ...

57 поврзани вести »

Препознатливиот имиџ е веќе минато: Дрогба комплетно го промени изгледот и направи бум на социјалните мрежи (Фото)

Дерби - пред: 11 часа

Дидиер Дрогба цели 17 години и е познат на светската спортска јавност по својот карактеристичен изглед и долга коса, но сето тоа сега е минато откако искусниот напаѓач од Брегот на Слоновата Коска одлучи да направи еден голем новитет, односно да ...

60 поврзани вести »

Формата е променлива, класата е вечна: Клучната тројка на Антиќ која го најави неверојатниот пресврт на Звезда (Видео)

Дерби - пред: 11 часа

Перо Антиќ одигра клучна улога во најтешките моменти и ја извади Црвена Звезда од агонијата во последната четвртина од мечот со Валенсија , не само со својата фантастична игра во одбраната, туку и со огромниот придонес во нападот во ситуација кога ...

28 поврзани вести »

Тони Надал „удри“ по новата генерација: Младите играчи денеска се…

Дерби - пред: 12 часа

Рафаел Надал е еден од најдобрите тенисери на сите времиња, а за тоа најголем удел има неговиот чичко и воедно досегашен тренер Тони. Тие успеси не се случајни, тоа најдобро го знае Тони кој направи една паралела на генерацијата на Рафа, Рожер ...

Десет клубови уништени од нивните ривали (Видео)

Дерби - пред: 12 часа

„Десет клубови уништени од нивните ривали“- тоа е насловот на уште едно видео на дружината на „футбол-дејли“ во кое ќе видете добро познати гиганти и приказни поврзани со нив. Тука се Лацио, Арсенал, Реал Мадрид, ...

Митков и Кремс во трилер до реми во Австрија

Дерби - пред: 12 часа

Екипата на Кремс за која настапува искусниот македонски интернационалец, Влатко Митко на драматичен начин го избегна шестиот сезонски пораз во австрискиот шампионат. Имено домашниот тим на 10 секунди до крајот губеше со 32-30 на средбата против Вест ...

2 поврзани вести »

Франција и Норвешка ќе се борат за мундијалското злато

Дерби - пред: 21 часа

Женските ракометни репрезентации на Франција и Норвешка обезбедија место во финалето на Светското првенство во Германија и во недела ќе се борат за златните медали на ова престижно натпреварување.

25 поврзани вести »

Маестралниот Антиќ ја издигна Звезда од дното и ја одведе до сензационален пресврт во Валенсија!

Дерби - пред: 21 часа

Црвена Звезда успеа да направи неверојатен пресврт на гостувањето во Шпанија кај екипата на Валенсија, а главен мотиватор и творец во спектакуларното враќање беше нашиот Перо Антиќ кој уште еднаш го искористи своето искуство за да му донесе огромна ...

28 поврзани вести »

Барѕалји: Јувентус веќе има соодветна замена за Бонучи

Дерби - пред: 21 часа

Андреа Барѕалји смета дека навивачите веќе не треба да се грижат за компактноста на одбраната на Јувентус и да заборават на заминувањето на Леонардо Бонучи во Милан. – Бенатија е фудбалер кој ја покажува својата вредност.

46 поврзани вести »

Кан: Фергусон се уште ми е лут за тоа што го направив

Дерби - пред: 22 часа

Оливер Кан во своето последно обраќање за германските медиуми јасно препорача дека Баерн Минхен поради недостиг на конкуренција најпаметно ќе биде да ја напушти Бундеслигата, но покрај ова, сега стана актуелен во својата родна земја и поради ...

32 поврзани вести »

Требаше да биде дерби: Хигинс фуриозен против О’Саливен во Глазгов

Дерби - пред: 22 часа

Џон Хигинс никогаш полесно и за пократко време не успеал да го победи големиот ривал Рони О’Саливен, а тоа се случи вечерва во Глазгов на меч кој заврши со убедливи 5:0. Во четвртфиналето на снукер првенството на Шкотска се сретнаа трофејните ...

3 поврзани вести »

Севиџ: Мурињо бара респект од противникот, а што правеше тој во минатото…

Дерби - пред: 22 часа

Роби Севиџ со своите колумни традиционално предизвикува многу реакции, а тема на последната е дербито на Манчестер и поразот на Јунајтед, кој пак беше негов фаворит за титулата пред почетокот на сезоната.