TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Дерби

Табарез го детектираше главниот проблем на Суарез

Дерби - пред: 15 часа

Луиз Суарез бележи значителен пад на формата во последно време и се добива впечаток дека по заминувањето на Нејмар тој е играчот кој најмалку придонесува во офанзивната игра на Барселона, а бидејќи ваквите негови изданија не останауваат незабележани ...

Чудна одлука на Борусија: Го назначи за нов тренер човекот кој пред една недела доби отказ од фенерџијата во ...

Дерби - пред: 16 часа

Борусија Дортмунд ја продолжи катастрофалната серија на вчерашниот меч со Вердер Бремен и стигна до бројката од осум последователни меча без победа, низа која на крајот сепак се покажа како пресудна за судбината на Петер Бош како тренер на ...

25 поврзани вести »

Спалети ја разјасни караницата која ја имаше со Кјелини по крајот на првиот дел (Видео)

Дерби - пред: 16 часа

Големото дерби меѓу Јувентус и Интер донесе многу борба и жестока битка на теренот, но ако таквиот пристап не остави посиромашни за гледање атрактивен фудбал и погодоци, од друга страна ни овозможи да видиме одредени тензични моменти во текот на ...

67 поврзани вести »

Пеп откри детали за вечерата која ја имал со Ферги: Ништо не го разбрав, но мора да го пофалам за едно нешто

Дерби - пред: 17 часа

Пеп Гвардиола без никаков сомнеж е еден од најпосакуваните тренери во светскиот фудбал, а најдобра отслика за тоа секако се понудите кои ги добиваше во моментите кога остана без работа, најпрво онаа од Баерн Минхен, а потоа и онаа од Манчестер Сити ...

77 поврзани вести »

Леброн се распука против Филаделфија, неверојатниот Харден му донесе нова победа на Хјустон со 48 поени (Видео)

Дерби - пред: 17 часа

По поразот од Индијана, Кливленд брзо успеа да се врати на победничките патеки и да го неутрализира првиот неуспех по пауза од 13 меча со добра игра против Филаделфија, тим кој се држеше резултатски во најголем дел од мечот, но кој сепак немаше ...

34 поврзани вести »

Пјаниќ го објасни недоразбирањето со Алегри

Дерби - пред: 18 часа

Миралем Пјаниќ ја изведе најконтроверзната реакција на дербито меѓу Јувентус и Интер бидејќи при напуштањето на играта не му подаде рака на Масимилијано Алегри и му дофрли нешто пред да се упати на клупата , а бидејќи популарниот Макс не остана ...

67 поврзани вести »

Јане Цветковски „му покажа заби“ и на Кристијанштад

Дерби - пред: 18 часа

Македонскиот интернационалец во редовите на шведскиот Иштад, ја доби довербата од тренерот да биде избраниот од тројцата голмани на клубот, што на тешкото гостување кај лидерот Кристијанштад доби најголема минутажа.

Бентеке му го украде и промаши пеналот, Миливојевиќ стана хит со својата реакција

Дерби - пред: 19 часа

Лука Миливојевиќ реализираше еден пенал на дуелот меѓу Кристал Палас и Бурнмаут, но кога неговиот тим доби и втор пенал во судиското продолжение, топката ја зема Кристијан Бентеке кој не успеа да реализира.

51 поврзани вести »

Зидан: Ве предупредив за ова….

Дерби - пред: 20 часа

Реал Мадрид ја потопи Севилја на домашниот „Сантијаго Бернабеу“ и со петте гола постигнати во првото полувреме го реши големото дерби на 15-то коло во шпанската Примера, а иако целиот тим на „кралевите“ се прикажа во феноменално светло, посебно за ...

42 поврзани вести »

Големото дерби донесе и тензија: Пјаниќ го остави Алегри да виси со раката, тренерот на Јувентус не му остана должен ...

Дерби - пред: 20 часа

Големото дерби кое го одиграа Јувентус и Интер ги разочара големите фудбалски фанови кога се во прашање постигнатите голови, бидејќи и двата тима, особено гостите се задоволија со почетните 0:0 кои на крајот ги оставија и двете страна во статус кво ...

67 поврзани вести »

Потег на колото: Серафан со моќна атракција го понижи Датоме (Видео)

Дерби - пред: 21 часа

Последната 11, рунда во Евролигата освен стандардно добра кошарка донесе и екстра потези од кои десет си најдобоа свое место на најновата Топ 10 листа. Овој пат потегот на рундата беше дело центарот на Барселона, Кевин Серафан кој со моќна ...

Анри: Ако не го сакате стилот на игра на Сити, тогаш…

Дерби - пред: 21 часа

Денеска во Премиер лигата имаме два градски пресметки, прво Ливерпул и Евертон ќе се соочат на „Енфилд Роуд“ за да потоа следи манчестерското дерби меѓу Јунајтед и Сити на „Олд Трафорд“. Оваа втората битка предизвикува поголемо влијание бидејќи ...

77 поврзани вести »

Амановиќ ја „тресна“ Војводина на Аврамовски (Видео)

Дерби - 09.12.2017

Младинскиот репрезентативец на Македонија, Алекса Амановиќ беше стрелец за Јавор во изненадувачката победа на овој на гостувањето кај Војводина во најсилниот српски фудбалски шампионат. Амановиќ ја затресе мрежата на Војводина во 53 минута и тоа со ...

5 поврзани вести »

Стратегот на Барселона Б го пецна Енрике: Ова беше првпат…

Дерби - 09.12.2017

Луис Енрике по крајот на минатата сезона стави крај на својата авантура во Барселона која беше супер успешна со девет значајни трофеи иако никогаш докрај не ја доби поддршката од навивачите и клубот.

Јувентус не ги искористи шансите, Интер ја задржа предноста на табелата

Дерби - 09.12.2017

Пресметката меѓу актуелниот шампион и актуелниот лидер во Серија А, односно екипите на Јувентус и Интер заврши без голови 0:0, со што двете екипи не можат да бидат докрај задоволни откако Наполи утре ќе може да се врати на првата позиција на ...

67 поврзани вести »

Големото дерби за „црвено-црните“: Металург „гризеше“ едно полувреме, Вардар доминираше во продолжението

Дерби - 09.12.2017

Ракометарите на Вардар дојдоа до „десет од десет“ во СЕХА регионалната лига и тоа откако вечерва славеа над големиот ривал Металург со 31-24. Иако „црвено-црните“ важеа за огромни фаворити тоа не се почувствува во првиот дел на теренот во СЦ „Јане ...

86 поврзани вести »

Реал го дозна полуфиналниот ривал за Светското клупско првенство

Дерби - 09.12.2017

Шпанскиот гигант Реал Мадрид денеска одлично си ја одработи првенствената задача и со 5-0 го победи составот на Севилја, па сега со дополнителна самодоверба може да го одбработи предизвикот Светско клупско првенство.

9 поврзани вести »

Куртоа појасни зошто сака да се врати во Шпанија

Дерби - 09.12.2017

Тибо Куртоа го одолговлекува потпишувањето нов договор со Челси, а неодамна откри дека би сакал да се врати во Шпанија од лични причини. Во изјава за белгиските медиуми, голманиот на Челси, кој има уште година и пол од договорот со „сините“, денеска ...

Субашиќ направи голем кикс, соиграчите го извадија со пресврт (Видео)

Дерби - 09.12.2017

Монако се најде во многу непријатна ситуација во дуелот со Троја откако во второто полувреме имаше негатива од 2:0, а гостите добија голема помош и од голманот Даниjел Субашиќ. Во 50. минута дефанзивците на Монако вратија топка кон хрватскиот ...

Откупната клаузула на Артур е прескапа за Барселона, Каталонците преговараат за пониска цена

Дерби - 09.12.2017

Барселона се обидува да ја спушти цената на Артур, играчот од средниот ред на Гремио, актуелниот победник во Копа Либертадорес. Невообичаено за јужноамериканските играчи, Гремио ги поседува речиси целите права врз играчот, па Каталонците ќе ...