TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Дерби

Кејн ја продолжи голгетерската серија против Ливерпул, и Коби беше импресиониран (Видео)

Дерби - 22.10.2017

Напаѓачот на Тотенхем Хари Кејн ја продолжи неверојатната голгетерска серија со два гола во денешната победа од 4:1 против Ливерпул. Со 8 гола е прв стрелец во досегашниот тек од Премиер лигата, а во 2017 година, во сите натпреварувања, има ...

68 поврзани вести »

Синот на Димушевски: Вуле е свесен, но се уште е во критична состојба!

Дерби - 22.10.2017

Александар Димушевски – Вуле беше организатор на денешната кружна трка во Скопје како фронтмен на „АКК Примо АВЈ“, но заврши во болница при излетувањето на Урош Бркиќ на стартно-целната рамнина додека траеше трката од Дивизијата 4.

67 поврзани вести »

Реакцијата на Клоп по двете почетнички грешки на Ловрен (Видео)

Дерби - 22.10.2017

Јирген Клоп како никогаш досега го понижи Дејан Ловрен откако е менаџер на Ливерпул, бидејќи хорор изданието на хрватскиот бек го натера да го извади од игра по само 30 минути игра на дерби мечот со Тотенхем на „Вембли“.

68 поврзани вести »

Тотенхем со лекција за Ливерпул на „Вембли“, Клоп го понижи Ловрен (Видео)

Дерби - 22.10.2017

Тотенхем ја потврди својата фантастична форма и на денешниот дерби меч во деветтото коло во англиската Премиер лига, во кое едноставно му одржа лекција на Ливерпул кој повторно мина неславно на едно гостување на „Вембли“.

68 поврзани вести »

Мајката на Лукаку морала да ја докажува неговата возраст со сертификат

Дерби - 22.10.2017

Ромелу Лукаку импонира со својата корпулентност и им создава многу проблеми на противничките дефанзивци, а тоа било уште поизразено во младинските категории каде постигнувал многу голови. Неговиот менаџер Мино Раиола во изјава за „Експресен“ открива ...

Монтела не се сложува со црвениот картон: Да не беше толку висок, Бонучи немаше да биде исклучен

Дерби - 22.10.2017

Винченцо Монтела тврди дека Леонардо Бонучи не заслужил да добие црвен картон за време на дуелот на Милан со Џенова, кој заврши без голови. Дефанзивецот на „росонерите“ беше исклучен во 25.

82 поврзани вести »

Јувентус ќе мора да се мачи, Манџукиќ заработи два жолти картони за две секунди (Видео)

Дерби - 22.10.2017

Јувентус набрзина успеа да направи пресврт на гостуваењето кај Удинезе по почетниот гол на Перица, но автоголот на Самир и погодокот на Кедира не можат да го успокојат Масимилијано Алегри кој по 26 минути игра мораше да гледа како неговиот тим ...

82 поврзани вести »

Карагер го лоцираше проблемот на Ливерпул во одбраната

Дерби - 22.10.2017

Легендата на Ливерпул Џејми Карагер ги сумираше проблемите на „црвените“ во одбраната во еден твит за време на дуелот против Тотенхем на „Вембли“. Тотенхем го прегази тимот на Јирген Клоп, а за првите два гола беше виновен Дејан Ловрен, кој беше ...

68 поврзани вести »

„Скопје круг 2017“: Василевски најдобар во најмасовната, Радојковиќ во четвртата класа

Дерби - 22.10.2017

По подолго време во Скопје се одржа кружна авто трка, која ги врати големиот број фанови на потегот меѓу „Скопски Саем“ и „Мавровка“, но истата за жал не беше комплетирана поради инцидентот кој се случи во последната четврта дивизија .

2 поврзани вести »

Најдобриот опис за Меси: Пујол за четири секунди и со само три збора го опиша Аргентинецот (Видео)

Дерби - 22.10.2017

Карлес Пујол минатиот месец во интервјуто за „Мундо Депортиво“ детално го раскажа денот кога буквално бил понижен од неговиот поранешен соиграч Лионел Меси, а сега во едно видео обраќање доби за задача да го даде наједноставниот опис за ...

Еден од потезите на сезоната-тргни се од патот: Џонсон со моќно забивање го „уби“ Оладипо (Видео)

Дерби - 22.10.2017

Иако само што започна новото НБА патување веќе на стартот може го имаме потегот на сезоната. Имено крилниот центар на Мајами Хит, Џејмс Џонсон се прослави на средбата против Индијана Пејсерс со еден моќен и фантастичен потег со кој го „уби“ Виктор ...

Јаневски го посочи теренот како главна причина за поразот од Победа

Дерби - 22.10.2017

Актуелниот македонски првак Вардар доживеа непријатен пораз на гостувањето кај Победа, а тренерот Чеде Јаневски по натпреварот го посочи теренот на прилепска „Могила“ како главен проблем за неговите фудбалери на оваа средба.

15 поврзани вести »

Коларов по победничкиот гол против Торино: Бесмислено е да разговараме за Скудетото

Дерби - 22.10.2017

Фудбалерите на Рома го освоија целиот плен на денешното незгодно гостување во Торино и тоа благодарение на мајсторскиот гол на Александар Коларов во 60 минута. Српскиот ас погоди од слободен удар, а по средбата во свој стил едноставно порача оти не ...

82 поврзани вести »

ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО: Моментот кога Бркиќ удри во Димушевски на кружната трка во Скопје

Дерби - 22.10.2017

Кружната авто трка „Скопје круг 2017“ заврши со несреќа поради која беше прекината последната трка во четвртата дивизија. Во седмиот круг, Урош Бркиќ очигледно поради некаков проблем со автомобилот ја загуби контролата и излета од патеката, притоа ...

67 поврзани вести »

Бонучи со глупост ја најави новата „нула“ на Милан, „бомбардерот“ Коларов донесе победа за Рома (Видео)

Дерби - 22.10.2017

Екипата на Милан направи уште еден кикс во Серија А и попладнево пред своите гледачи одигра само без голови против Џенова на нашиот Горан Пандев. Голем удел во овој негативен резултат на „црвено-црните“ има капитенот на тимот Леонардо Бонучи кој во ...

82 поврзани вести »

Победа го шокираше Вардар, Работнички ја прекина негативната серија

Дерби - 22.10.2017

Фудбалерите на Победа го направија најголемото изненадување и славеа со 1-0 над големиот ривал Вардар во 11. коло во најсилниот домашен шампионат. Иако „црвено-црните“ на хартија беа големи фавориот, тоа не им помгона на денешното гостување на кое ...

59 поврзани вести »

Роденденски подарок за Венгер: Арсенал ги „изџвака карамелите“ на „Гудисон Парк“ (Видео)

Дерби - 22.10.2017

Фдубалерите на Арсенал го заборавија несреќниот минатонеделен пораз против Вотфорд и попладнево на „Гудисон Парк“ му одржаа вистинска лекција на Евертон. Клубот од Лондон го надигра противникот и покрај негативата од 1-0 со фантастичниот гол на Вејн ...

68 поврзани вести »

Мугуруза и Плишкова „испукаа“ чисти победи во Сингапур

Дерби - 22.10.2017

Гарбиње Мугуруза и Каролина Плишкова со убедливи победи го започнаа настапот на завршниот ВТА турнир во Сингапур. На денешните две средби во белата група прво Плишкова со поигра со постарата од сестрите Вилијамс победувајќи со 2-0 во сетови со 6-2, ...

17 поврзани вести »

Иниеста: Ја разбирам фрустрацијата на Малага

Дерби - 22.10.2017

Барселона ја оправда фаворитската улога и славеше над Малага со 2-0 во Примера со што ја задржа предноста од четири бода во однос на вторпласираната Валенсија. Сепак многу контраверзи предизвика првиот гол на каталонците кој падна во 2 минута преку ...

2 поврзани вести »

Прекината кружната трка во Скопје, Димушевски во болница со тешки телесни повреди

Дерби - 22.10.2017

Излетувањето на српскиот автомобилист Урош Бркиќ предизвика непосакуван инцидент на кружната трка „Скопје круг 2017“, по што истата беше прекината. Бркиќ кој се натпреваруваше во четвртата дивизија излета од патеката со својата Хонда Сивик и удри во ...

67 поврзани вести »