TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Дерби

Фановите на Челси тврдат дека Чаби Алонсо намерно ги намести со Барселона, посочија и еден доказ од ждрепката! (Видео)

Дерби - 12.12.2017

Чаби Алонсо од многумина го доби прекарот на најлош извлекувач на ждрепка во Лигата на шампионите, а причина за тоа е што неговите раце во првата нокаут рунда од најелитното натпреварување донесоа две мега пресметки меѓу четири големи тима.

6 поврзани вести »

Супер компјутер предвиде: Како и кој ќе ја мине осминафиналната фаза во ЛШ

Дерби - 12.12.2017

Веќе се познати осминафиналните парови за нокаут фазата во Лигата на шампионите, но за тие големи возбудувања ќе мора да почекаме до месец февруари кога ќе се отвори оваа нова рунда. Двојките на сите им се добро познати, дел се поатрактивни, на дел ...

45 поврзани вести »

Енергијата на родниот град му даде сила на Чомовски за триумф на најсилниот македонски снукер турнир!

Дерби - 12.12.2017

Иако може да се рече дека и пред натпреварувањето се знаеше дека квалитетот ќе биде на страна на гостите од Бугарија, снукер турнирот „Скопје Опен 2017“ донесе неколку позитивни изненадувања.

4 поврзани вести »

Признание за асот на Ливерпул: Салах е најдобриот африкански фудбалер за 2017 година

Дерби - 12.12.2017

Репрезентативецот на Египет и член на премиерлигашот Ливерпул, Мохамед Салах е прогласен за најдобар африкански фудбалер во 2017 година во изборот на „Би-Би-Си“. Брзоногиот напаѓач доби рекорден број на гласови и во битката ги победи Пјер-Емерик ...

13 поврзани вести »

Инѕаги по контроверзното судење на „Олимпико“: Го доживеав најтешкиот момент како тренер

Дерби - 12.12.2017

Лацио загуби пред своите навивачи од Торино, а домаќините се бесни на судиите и ВАР технологијата затоа што сметаат дека четврто коло по ред се оштетени и губат важни бодови. По натпреварот, тренерот Симоне Инѕаги отворено се пожали на недосудениот ...

Кокорин со неверојатно промашување, Зенит се оддалечи од титулата (Видео)

Дерби - 11.12.2017

Зенит денеска не успеа да слави на гостувањето кај тимот на Ахмат и со ремито без голови веќе заостанува осум бодови зад лидерот Локомотив Москва. Финишот на првиот дел од сезоната донесе големо разочарување за тимот на Роберто Манчини, а ...

4 поврзани вести »

Лудница во Рим: Наместо пенал за Лацио, црвен картон за Имобиле (Видео)

Дерби - 11.12.2017

Лацио го претрпре третиот сезонски пораз во Серија А, а главен виновник за тоа е човекот кој му донесе безброј бодови на римскиот клуб оваа сезона, напаѓачот Чиро Имобиле. Најдобриот голгетер на Лацио ги загуби нервите на крајот на првиот дел и со ...

36 поврзани вести »

Отпишаниот играч на Мурињо бара „солена“ отштета за предвремен прекин на договорот, Бенитез будно ја следи ситуацијата

Дерби - 11.12.2017

Жозе Мурињо во изминативе две години во неколку наврати го употреби игнорантскиот рецепт со неколку првотимци на Манчестер Јунајтед во обид да ја пронајде нивната најдобра форма, но ако некој играч посебно се издвојува во ваквиот процес, тоа секако ...

Арсенал го прозва Остерсундс, најголемото изненадување во Лига Европа со урнебесен одговор го истрола Венгер (Видео)

Дерби - 11.12.2017

Арсенал во 1/16 финалето во Лига Европа за противник го доби големото шведско изненадување Остерсундс, а ако првично епилогот од ваквата ждрепка предизвика многу реакции поради тоа што Арсен Венгер е подолго тренер на Арсенал отколку што постои овој ...

6 поврзани вести »

Статуата на Марадона во Индија предизвика многу реакции кај фудбалските фанови (Фото)

Дерби - 11.12.2017

Не помина многу време откако фудбалските фанови беа шокирани од статуата на Кристијано Роналдо која беше поставена во Португалија, а сега имаме нов пример кој делува далеку од оригиналот. Се работи за статуа на Диего Марадона поставена во Калкута, ...

7 поврзани вести »

Голем сеир на „Олд Трафорд“: Фановите на Сити измислија песна за тактиката на Мурињо и ја обиколија фудбалска Англија ...

Дерби - 11.12.2017

Жозе Мурињо постојано одбива да го прифати глобалното мислење на комплетната англиска јавност негирајќи дека неговата тактика во Манчестер Јунајтед е премногу дефанзивна, а во полза на португалскиот стручњак не оди ниту епилогот ниту поставеноста во ...

88 поврзани вести »

„Три во едно“ од напаѓачот на Андерлехт: Се обиде да изглуми пенал, доби црвен картон, па ја отвори вратата со удар со ...

Дерби - 11.12.2017

Андерлехт доби тежок удар на домашен терен и вчера во дербито со Шарлерои загуби со 1:3, а покрај четирите постигнати гола, овој меч во Брисел ќе се памети и по исклучително грубата игра и трите покажани црвени картони.

Црвена Звезда и Антиќ прeсилни за Цибона во Загреб

Дерби - 11.12.2017

Актуелниот победник во АБА лигата, екипата на Црвена Звезда оствари уште една победа и тоа на гостувањето кај Цибона, со резултат 87:93. Перо Антиќ и неговите соиграчи ја добија првата четвртина во Загреб со убедливи 35:17, по што лесно одржуваа ...

8 поврзани вести »

Работнички е еден од само шест европски клубови без пораз во домашното првенство

Дерби - 11.12.2017

Актуелниот лидер во македонското кошаркарско првенство, екипата на Работнички, е само еден од шесте европски клубови кои се уште немаат пораз во домашните шампионати. Составот од „Градски Парк“ ја започна сезоната со шампионски амбиции, па тимот ...

Конте: Ќе имаме шанса против Барселона само во еден случај

Дерби - 11.12.2017

Антонио Конте им испрати порака на Барселона и ПСЖ уште пред извршувањето на ждрепката за осминафиналните двојки , а откако судбината посака неговиот Челси да отиде на мегдан со каталонскиот гигант, италијанскиот стручњак даде подетална анализа за ...

88 поврзани вести »

Искрен совет од Павел: Недвед му посочи на Дибала која жртва мора да ја направи за да стане голем играч

Дерби - 11.12.2017

Пауло Дибала на неверојатен добар начин ја започна новата натпреварувачка сезона, но во последните неколку кола едноставно „исчезна“ на големите натпревари, а посебно во фокусот се најде тоа што остана на клупата за резерви за време на големото ...

45 поврзани вести »

Ван Гал: Јунајтед игра досаден фудбал, а Мурињо сепак добива подобар третман

Дерби - 11.12.2017

Манчестер Јунајтед му се заблагодари на Луи ван Гал за да го ангажира Жозе Мурињо во 2016 година, но фановите и натаму не се задоволни од играта на своите миленици, па и од фактот што во втората сезона на Португалецот, Јунајтед веќе заостанува 11 ...

88 поврзани вести »

Чаби Алонсо се огласи за „среќната ждрепка“ која му ја донесе на Реал Мадрид

Дерби - 11.12.2017

Чаби Алонсо беше задолжен за извлекувањето на денешната ждрепка по повод осминафиналните дуели во Лигата на шампионите, а со оглед на тоа што поранешниот играч за врска имаше „лесна рака“ и што извлече две „бомби“ во првата нокаут рунда во ...

6 поврзани вести »

Роналдињо изрежира магија од пола терен, футсал мајсторот Фалкао не можеше да остане рамнодушен (Видео)

Дерби - 11.12.2017

Роналдињо одбива да стави крај на својата кариера и во последно време се обидува да ги покаже своите фудбалски магии играјќи на ревијални натпревари во различни земји, а изминатава ноќ беше повторно актуелен во својот роден Бразил, или поточно на ...

Шпанецот се обиде да ја сокрие раната: Реакцијата на Артета која е јасна потврда за војната на „Олд Трафорд“ (Фото)

Дерби - 11.12.2017

Британските медиум доцна во ноќта ексклузивно ја пренеосоа информацијата дека играчите и стручните штабови на Манчестер Јунајтед и Манчестер Сити воделе „војна“ по крајот на вчерашното дерби, а во целата таа мешаница и фралње на сите страни со ...

88 поврзани вести »