TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Дерби

Тоти знае како Рома и Јувентус можат да бидат задоволни на крајот на сезоната

Дерби - 13.12.2017

Легендата на калчолигашот Рома, Франческо Тоти по крајот на минатата сезона и стави крај на својата играчка кариера, но и понатаму се бори за доброто на клубот и успешни резултати со тоа што сега од улога на функционер на „волчицата“.