TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Дерби

Куп на Македонија: Шкендија го „скрши“ Работнички на пенали

Дерби - 18.10.2017

Лидерот во домашниот фудбалски шампионат Шкендија со доста мака и дури по изведување на удари од 11 метри дојде до четвртфиналето на Купот на Македонија. Резултатот по 90 минути на дуелиот во Тетово беше 1-1, идентичен како оној во Скопје пред еден ...

25 поврзани вести »

Играчите на Реал знаат кај грешат: Не можеме да…

Дерби - 18.10.2017

Реал Мадрид е неубедлив во првите два месеци во новата кампања и многу тешко доаѓа до посакуваните резултати, па тоа создава нервоза во таборот на „кралевите“. Ова интересно се однесува на средбите на домашен терен на „Сантијаго Бернабеу“ каде Реал ...

Македонскиот голман во одбрано друштво: Дени Илиев учи од најдобриот (Фото)

Дерби - 18.10.2017

Македонскиот голман, Дејан Илиев кој веќе неколку години е дел од составот на Арсенал ги остава зад себе проблемите со повредите и полека влегува во посакуваниот ритам и форма, па веќе имаше и настап за составот на „топчиите“ до 23 години против ...