TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Divian Arts

Артан Лили Бенд ја отвора Седмата Недела на дизајнот во Скопје

Divian Arts - пред: 8 часа

Вечерва во Јавна соба, се отвора седмото издание на Недела на дизајнот во Скопје под мотото “Звукот на материјалите”. На најпопуларната дизајнерска платформа за афирмација на културните и креативни индустрии на регионот, до 26 ноември ќе се одвиваат ...

30 поврзани вести »

”Teddy Bear icons coat”- кој го обожуваат сите блогерки!

Divian Arts - пред: 9 часа

Последниве неколку денови Instagram е преплавен со овој невообичаен, а сепак толку привлечен медо капут. Блогерките веќе се спремија за студените денови кои ни пристигаат. Станува збор за капут на моднниот бренд Max Mara , наречен ” Teddy Bear icons ...

Омилената храна на светските лидери

Divian Arts - пред: 12 часа

Dan Bannino направи одличен серијал кој ги претставува навиките на исхрана на светските лидери. Главната цел е да го прикаже нивниот вкус и да ја доближи нивната човечност која ни покажува како и тие се сепак слични како нас, сакаат чоколадо и пица.

Со кого излегуваат ангелите од Викторија Сикрет?

Divian Arts - пред: 12 часа

Како што се ближи еден од најголемите настани во светот на модата, така одлучивме да Ви го претставиме вкусот на топ моделите на Викторија Сикрет, но не зборуваме за модниот вкус, туку вкус за животен партнер.

49 поврзани вести »

Зимски тренд – кратка боб физура!

Divian Arts - пред: 23 часа

Дали во последно време сте размислувале за нова фризура? Ако е така, сега е идеалното време за тоа. Кратката боб фризура – стана хит фризура за оваа зима, а тоа го докажуваат и бројните влијателни блогерки, кои веќе ја скратија својата коса… Зошто ...

Утре стартува седмата “Недела на Дизајнот во Скопје Унгарија” земја во фокус

Divian Arts - 21.11.2017

Унгарија, каде се создадени пенкалото познато како „биро“ (Ласло Биро, 1938), Рубиковата коцка (Емо Рубик, 1975) и Нојмановата архитектура што е основа на сите модерни компјутери (Јанош Нојман, 1945), е земјата во фокусот на годинашното 7.

30 поврзани вести »

Фустани во кои ќе ја поминеме зимата!

Divian Arts - 21.11.2017

Иако во фустаните најмногу уживаме преку летото и пролетта, не помалку ги сакаме во есента и зимата. Било кој фустан да го одбереме, со добри хулахопки и чизми кои можат да бидат на рамна пета, до глужд или оние над колената, спремни сме за било ...

Уметност со чај

Divian Arts - 21.11.2017

Самиот процес е навистина забавен, сепак било проблем на почетокот да се искористат вистинските видови на чај и да се постигне посакуваната густина, а за разлика од боите, чајот мириса одлично! Доколку повеќе сте по кафето, имаме неколку дела и за ...

2 поврзани вести »