TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Divian Arts

Луксузни ентериери во боите на скапоцените камења!

Divian Arts - пред: 58 мин

Прекрасни и богати смарагдни бои, на рубин или сафир ќе светнат во секој ентериер, без разлика на тоа да ли ќе одберете да ги обоите sидовите со нив или ќе се одлучите да ги примените на помали детали као што се фотељи или табуретки.

Нов моден тренd на Zara!

Divian Arts - пред: 3 часа

Модниот гигант Зара, одлучи во своите чевли да ги “вгради” чорапите и да го направи овој моден тренд – хит, подостапен од било кога, досега. Zara Црните чевли со високи потпетици (10 см), изработени од еко кожа и ребрасти чорапи, им даваат ...

5 поврзани вести »

Како Instagram го промени животот на мажите!

Divian Arts - пред: 3 часа

Денес, можеме на прстите на една рака да ги избоиме луѓето кои немаат fb или Instragam профил. Со оваа еуфорија на социјалните мрежи, се појави и нов критериум при изборот на совршен дечко.

Успешна промоција на романот „Анаис од Монмартр” од авторката Јана Мишо

Divian Arts - пред: 21 часа

Романот „Анаис од Монмартр” од младата авторка Јана Мишо, вчера (19 октомври) беше промовиран и на македонски јазик, во книжарницата „Литература.мк” на улица Македонија. Романот е во издание на Арс Либрис, дел од Арс Ламина публикации.

2 поврзани вести »

Telekom Electronic Beats премиерно во Македонија!

Divian Arts - 20.10.2017

Telekom Electronic Beats премиерно во Македонија! Го одбележуваме стартот на реномираната платформа за клубска музика, филм и уметност со настан кој не смеете да го пропуштите. За љубителите на добрата забава во Скопје специјално доаѓаат Âme (DJ ...

Erdem Moralıoğlu and H&M

Divian Arts - 19.10.2017

Раскошно и во исто време префинето. Вака во кратки црти може да се опише најновата модна колекција за пролет/лето 2018 година која настана како соработка помеѓу турскиот дизајнер Erdem Moralıoğlu и H&M.

2 поврзани вести »

Неверојатно луксузна вила во Дубаи!

Divian Arts - 19.10.2017

Со цена од 54,5 милиони долари, оваа спектакуларна вила со 11 спални е веројатно ултимативниот приватен дом на Дубаи, со неверојатно луксузна понуда. Дел од оваа вила е ноќен клуб кој може да прими до 200 луѓе! Вилата се наоѓа на едната страна од ...

4 поврзани вести »

5 работи кои не смеете да ги носите на првото интевју за работа!

Divian Arts - 19.10.2017

За да ги освоите поените кај идниот работодавач, покрај професионалното знаење, важен е визуелниот аспект. Добриот впечаток, исто така, зависи од правилниот избор на облеката. Чевли кои ретко ги носите Првото правило е, ако ги носите чевлите помалку ...

Ако сакате ориз, овој апарат ќе ве воодушеви!

Divian Arts - 19.10.2017

Ако сакате ориз, овој апарат ќе ве воодушеви! Овој минијатурен апарат е идеален за подготовка на ориз за едно или две лица. Се што треба да направите е да ги ставите состојките во оваа направа и да притиснете на копчето.

3 поврзани вести »