TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Divian Arts

Одлични празнични подароци инспирирани од хороскопот

Divian Arts - пред: 8 часа

Дали знаете некој кој своето постоење и значењето на животот ги темели врз хороскопот и сакате да го изненадите со убав божиќен подарок? Доколку да, ние имаме неколку одлични идеи за Вас! Во светкавата колекција на подароци поврзани со ...

Прогресија на адолесценцијата преку фотографии на Petra Collins

Divian Arts - пред: 8 часа

Petra Collins ја публикуваше нејзината приказна преку серијал на фотографии кои ја документираат нејзината адолесценција преку ерата на фотошоп и социјалните мрежи. Со фотографиите младата девојка ја споделува нестабилноста во нејзиното семејство, ...

Најубаво украсени хотели за време на новогодишните празници!

Divian Arts - 15.12.2017

Ви ги прикажуваме најубавите украсени хотелски лобија во светот. Со цел на своите гости за време не новогодишните празници да им го направат престојот поудобен и посвечен, хотелите ширум светот се натпреваруваат кој поубаво ќе го декорира својот ...

Како да се намали „одливот на мозоци“ од Македонија

Divian Arts - 15.12.2017

Иновативен камп за поттикнување претприемнички дух кај младите Со почеток во 10 часот, денеска во хотелот Холидеј ин – Скопје, ќе се одржи еднодневен „Иновативен камп – натпревар на средношколци во претприемачки вештини“.

20 поврзани вести »