TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Додај Гас

Еве како би требало да изгледа iPhone 8

Додај Гас - пред: 2 часа

Гласините за следната генерација на iPhone се се почести, а како и не би биле кога се ближи уште една сезона во која Apple ќе го собер повеќето од кремот кој го произведува мобилната телефонска индустрија.

31 поврзани вести »

Новата Fiesta пристигa во продажните салони / ФОТО

Додај Гас - пред: 5 часа

Во изминатите 40-ина години, Fiesta важеше за еден од најпопуларните мали автомобили во Европа. Новиот модел, кој влегува во продажба ова лето, има задача да го повтори успехот на својот претходник.

Како технологијата ќе го промени светот до 2020 година?

Додај Гас - пред: 6 часа

Воопшто не е во прашање дека развојот на технологијата го менува светот и нашиот секојдневен живот. На подобро или полошо, веројатно секој од Вас најдобро знае. Но, како ќе изгледа светот за неколку години? Да речеме, 2020 година? Во Facebook се ...

2 поврзани вести »

Force India го менува името во Force One

Додај Гас - пред: 7 часа

Документацијата открива дека на 31 мај и 6 јуни се регистрирани нови компании под името Force One Grand Prix, Force One Racing, Force One тим, Force One Technologies, Force One Hospitality и Force One Brand.

VW Tiguan влезе во Топ 10 на Европа

Додај Гас - пред: 7 часа

Новиот Volkswagen Tiguan успеа да влезе во Топ 10 на Европа според продажбата за месец мај и бележи раст од цели 111,3%. Ова го соопштија од компанијата JATO Dynamics, која ги следи автомобилските пазари во целиот свет.

Електричните автомобили го заземаат и Porsche: Информација која фрапира

Додај Гас - пред: 8 часа

Моделот Mission E ќе биде лансиран во 2019 година, но во план е и електричен Macan. Porsche, чие присуство на пазарот на електрични возила беше минимално, планира значителнa посветеност во иднина на овие возила.

14 поврзани вести »

SUV со ознака RS е приоритет за Audi Sport во однос на помоќниот R8

Додај Гас - пред: 8 часа

Шефот на одделот Audi Sport и поранешен број 1 човек на Lamborghini, Стефан Винкелман, во едно неодамнешно интервју ги соопшти идните планови на Одделението од Инголштад. Тој истакна дека актуелниот приоритет е ставен на RS SUV, повеќе отколку ...

14 поврзани вести »

Во Канада откриено Porsche 911 Turbo со изминати 1,15 милиони километри

Додај Гас - 28.06.2017

Porsche 911 Turbo (верзија 930) со изминати 1.150.000 километри е откриен во Канада. Од моментот кога е купен во 1976 година, возилото има само еден сопственик, кој возилото го користи секојдневно.

14 поврзани вести »

Фабриката во САД станува најголем BMW погон во светот

Додај Гас - 28.06.2017

Фабриката во Спартанбург во која се изработуваат речиси сите SUV модели на баварскиот производител, ќе биде воедно и нивниот најголем објект во светот. BMW не случајно ја избра оваа локација за промоција на новиот X3, со оглед дека третата ...

14 поврзани вести »

Официјално: Seat Arona / ФОТО

Додај Гас - 28.06.2017

Конкуренцијата во подкомпактниот SUV / Crossover сегмент во Европа наскоро ќе биде уште поголема, со оглед на тоа дека наскоро на пазарот пристигнува Seat Arona. Автомобилот е поставен на MQB A0 механичка платформа, исто како и најновата Ibiza.

5 поврзани вести »

BMW X3 во 10 видео клипови / ВИДЕО

Додај Гас - 28.06.2017

BMW X3 моментално е во центарот на вниманието, а по премиерата, еве и 10 видео клипови од новитетот од Спартанбург. И покрај тоа што не изгледа многу поразлично од својот претходник, има многу промени.

14 поврзани вести »

Како изгледа авто-трката чија цел е меѓу облаците / ФОТО

Додај Гас - 28.06.2017

Легендарната трка Pikes Peak, која секоја година се одржува во Колорадо, САД, симболично е наречена „Трка до облаците“ и зазема посебно место во светот на мотоспортот, бидејќи се одржува на една од највисоките точки на Карпестите планини.

2 поврзани вести »

Германија формира нова државна институција одговорна за тестирање на возила

Додај Гас - 28.06.2017

Германија ќе формира ново тело кое ќе биде задолжено за тестирање на автомобилите за емисиите на издувни гасови. Целта е да се врати довербата на клиентите по скандалот Dieselgate. VO институцијаta ќе бидат вклучени организации на потрошувачи, ...