TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Додај Гас

Сите три нови модели на iPhone ќе имаат безжично полнење?

Додај Гас - пред: 5 часа

На интернет се објавени нови информации за можните опции кои можеби ќе ги имаат новите модели на iPhone, а една од најинтересните е можноста за безжично полнење на батеријата. До конференцијата на која Apple ќе ги претстави новите модели на iPhone ...

Audi официјално го потврди Q4 RS

Додај Гас - пред: 8 часа

Германскиот производител Audi објави дека на своите клиенти ќе им понуди RS-верзија на крос-купето Q4. Верзијата на пазарот ќе биде лансирана кон крајот на 2019 година, а ќе се произведува во фабриката во Ѓер, Унгарија.

6 поврзани вести »

Honda Civic Type R – од кои модели e побрз на Нирбургринг?

Додај Гас - пред: 8 часа

Брзите кругови на Нирбургринг често се предмет на контроверзи, но дефинитивно во светот не постои патека која е подобра за целосно брзинско тестирање на автомобилите. Најновата сензација е Civic Type R со рекордот во конкуренција на автомобили со ...

3 поврзани вести »

Петтиот модел на Mini ќе биде електричен

Додај Гас - пред: 9 часа

Петтиот сериски модел на Mini треба да се појави пред крајот на 2019 година и од брендот ветуваат дека ќе биде со електричен погон. Минатата есен од BMW Group официјално потврдија дека во палетата на Mini ќе се појави електричен модел, но не беше ...

5 поврзани вести »

На велосипедистите наскоро нема да им биде потребна пумпа?!

Додај Гас - 25.04.2017

Производителот на пневматици, Bridgestone, развил „безвоздушна“ гума за велосипеди, која е дизајнирана така да не може да се дупне. Ако овие револуционерни гуми на Bridgestone најдат примена во производството на велосипеди, за рекреативците и ...

4 поврзани вести »

GoPro најавува камера која ќе ги извлече од проблемите

Додај Гас - 25.04.2017

Компанијата, која минатата година забележа значителен пад на профитот и се судри со бројни проблеми, најавува подобри денови. GoPro, и покрај прилично „темната“ 2016 година, се уште е прв избор кога станува збор за акциски камери, но во компанијата ...

3 поврзани вести »

Белите автомобили се најпопуларни во Европа

Додај Гас - 25.04.2017

Околу една третина од новите автомобили на континентот, купени во 2016 година, се со бела боја. Експертите од компанијата BASF Coatings за производство специјални бои и лакови, ги определија најпопуларните бои за автомобили во 2016 година за Европа.

2 поврзани вести »

Новиот Audi A8 ќе биде способен за трето ниво на автономнo возење

Додај Гас - 25.04.2017

По седум многу успешни години, Audi е речиси подготвен од продажба да ја повлече третата генерација на Audi A8 и на пазарот да ја лансира издаде новата верзија. Кога ќе се појави, новиот седан ќе биде опремен со најнова технологија која ќе ги ...

Новото Volkswagen Polo – поголемо и подобро

Додај Гас - 25.04.2017

Како што велат во Volkswagen, за новото Polo, особено се потрудиле за да го зголемат просторот во задниот дел, а внимание е посветено и на квалитетот на материјалите што се користат во салонот.

3 поврзани вести »

И BMW размислува за лансирање на хиперавтомобил

Додај Гас - 25.04.2017

На Баварците очигледно им е „трн во око“ успехот на модели како McLaren P1, Porsche 918 и Ferrari LaFerrari, а притоа и ривалот, Mercedes е при крај со развојот и подготовките за лансирање на својот модел инспириран од Formula 1.

5 поврзани вести »

Honda Civic Type R – новиот владетел на Нурбургринг (ВИДЕО)

Додај Гас - 25.04.2017

Во мај 2015 година, претходната генерација на Honda Civic Type R, го постави тогаш најдоброто време на Нордшлајфе, кога станува збор за сериски автомобили со погон на предните тркала. Type R кругот на „зелениот пекол“ го помина за 7 минута и 50,63 ...

3 поврзани вести »