TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Додај Гас

OnePlus 5T: Доказ дека одличен телефон не мора да чини 1000 долари!

Додај Гас - пред: 5 часа

OnePlus е познат по телефони со моќни спецификации со кои може да конкурира на најмоќните уреди на пазарот, а ценовно е поприфатлив од конкурентите, како iPhone, Galaxy и други познати модели.

5 поврзани вести »

Бузалковски нестрплив да го тестира новиот моторцикл на патека!

Додај Гас - пред: 6 часа

Христијан Бузалковски (МК Ендуро Тим – Водно Скопје), овој месец ја финишираше својата сезона во класата СП125 од БМУ Европскиот шампионат во брзински мотоциклизам како вицешампион, но неговите подготовки за 2018 започнуваат веднаш.

Една година од работењето на Премиум Ауто Зентрум

Додај Гас - пред: 7 часа

„Не случајно се изразите голем и одлучен“, вели Владимир Вилбилов, директор на Премиум Ауто Зентрум. „Голем бидејќи не се промени димензијата на работење во однос на користење на корпоративен капитал со кој се акумулира лагер на автомобили кои се во ...

4 поврзани вести »

Tesla Roadster – до стотка за две секунди! / ФОТО+ВИДЕО

Додај Гас - пред: 7 часа

Од Tesla велат дека возилото е најспортскиот електричен автомобил кој компанијата досега го има направено. Рака на срце, Илон Маск долго време најавуваше Roadster од втора генерација (првата генерација се произведуваше од 2008 до 2012 година и беше ...

11 поврзани вести »

Tesla Semi: електричен камион со автономија од 800 km / ФОТО+ВИДЕО

Додај Гас - пред: 8 часа

Првиот човек на компанијата на специјално организиран настан во Лос Анџелес ги откри изгледот и техничките детали за камионот шлепер Tesla Semi. Премиерата на електричниот камион за кој Илон Маск тврди дека е иднината на товарниот транспорт, првично ...

11 поврзани вести »