TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Екипа

Арсен Венгер е најтрофеен тренер, а нема ниеден медал?!

Екипа - пред: 41 мин

Менаџерот на Арсенал, Арсен Венгер синоќа додаде уште една титула во својата богата колекција. Арсенал го победи шампионот Челси со 2-1 и ја освои титулата во ФА Купот, а Венгер стана најтрофеен тренер во најпрестижниот Куп во Европа.

99 поврзани вести »

ВИДЕО: Гешоски ја води Победа на патот кон опстанокот…

Екипа - пред: 59 мин

Прилепска Победа ја има посакуваната предноста на дуелот со Работнички во 35. коло од Првата македонска фудбалска лига. Прилепчани со погодокот на Благоја Гешоски дојдоа до водство од 0-1, со што веќе го имаат директниот опстанок ако се знае дека ...

4 поврзани вести »

„Граѓаните“ купуваат нов голман: Едерсон за 40 милиони евра пристигнува на „Етихад“

Екипа - пред: 1 час

Англискиот премиерлигаш Манчестер сити агресивно го стартуваше летниот преоден рок, иако тој официјално и се уште нема започнато. „Граѓаните“ веќе го доведоа Бернардо Силва, играчот за врска на Монако, кој потпиша петгодишен договор, а следното ...

63 поврзани вести »

Рајн Некар Левен го победи Фленсбург во дербито за титула

Екипа - пред: 1 час

Дејан Манасков и Филип Талески со Рајн Некар Левен се блиску до освојување на новата титула во Бундеслигата, откако актулниот германски шампион во дербито во „Фленс Арена“ го победи Фелнсбург со 21-23.

7 поврзани вести »

ПРВА ЛИГА ВО ЖИВО: Се „разбудија“ на крајот – Вкупно 25 гола на пет меча од 35. коло (ФОТО)

Екипа - пред: 2 часа

РЕЗУЛТАТИ ВО ЖИВО… ПРВА ЛИГА, 35. КОЛО Скопје : РАБОТНИЧКИ – ПОБЕДА (0-3) Гешоски 15′, Станиќ 61′, Шаркоски 84′ Тетово: РЕНОВА – ШКЕНДИЈА (4-3) Нухии 6′(п), Селмани 34′, Гафури 72′, Усеини 85′ – Ибраими 15′, Радески 45′, 58′ Кратово: СИЛЕКС – ШКУПИ ...

63 поврзани вести »

Спарта Прага и Трабзон се наредија во колоната за Несторовски

Екипа - пред: 2 часа

Македонскиот репрезентативец Илија Несторовски вечерва со Палермо ќе го игра последниот меч од актуелниот шампионат во Серија А, пречекувајќи го Емполи на домашен терен, а медиумите во Чешка и во Турција го селат во редовите на Спарта Прага, односно ...

4 поврзани вести »

„Еден – два“ победа за Ферари, Фетел пред Раиконен во Монако

Екипа - пред: 3 часа

Германскиот возач Себастијан Фетел е победник на трката во Монако, минувајќи ја патеката низ улиците на овој монденски град за време од 1:44.44.340 часа. Тоа е прва победа за Ферари по 2001 година, кога триумфираше Михаел Шумахер, но исто така и ...

27 поврзани вести »

Тоти тоа го правеше најдобро – Топ 10 голови и асистенции (ВИДЕО)

Екипа - пред: 3 часа

Во пресрет на последниот натпревар во дресот на Рома, се присетуваме на најдобрите погодоци и асистенции на Франческо Тоти. Италијанецот беше страв и трепет за противниците, постигнуваше феноменални голови од сите позиции, слободните удари му беа ...

46 поврзани вести »

Кире Лазаров: Македонската публика ќе биде за Вардар, за нас ќе навива во финалето

Екипа - пред: 4 часа

„Како и да е, во финалето во Келн ќе има двајца Македонци“ , вели Кире Лазаров во интервјуто за сајтот на ЕХФ, во пресрет на Ф4 турнирот од Лигата на шампионите во Келн. Ждрепката сакаше во полуфиналето на завршниот турнир, на 3 мај, да се сретнат ...

32 поврзани вести »

Стоук го сака Вејн Руни, но тој би играл само за Евертон во Премиер – лигата

Екипа - пред: 4 часа

Манчестер јунајтед доби понуда вредна 45 милиони фунти за да му дозволи на Вејн Руни да си замине од „Олд трафорд“. Клубот нема да му прави проблеми, со оглед дека веќе и не е во најтесните планови на Жозе Мурињо, но самиот фудбалер не сака да биде ...

99 поврзани вести »

Јунајтед нуди 45 милиони евра за Перишиќ, Интер бара 10 милиони повеќе

Екипа - пред: 5 часа

Англискиот премиерлигаш Манчестер јунајтед обезбеди учество во ЛШ следната сезона со освојувањето на Лига Европа, па сега ќе тргне во сериозен шопинг за засилување на својот тим. Менаџерот Жозе Мурињо најави дека веќе два месеци неговиот список со ...

11 поврзани вести »

Победа или Шкупи – кој до директен опстанок во Првата лига!?

Екипа - пред: 5 часа

Победа или Шкупи со директен опстанок во прволигашката конкуренција и за следната сезона!? Ова е единствената непозната во елитниот домашен фудбал на две кола пред крајот на шампионатот. Токму затоа и фокусот во денешното 35-то, претпоследно, коло ...

63 поврзани вести »

Не повторно…Ројс ги скина лигаментите?!

Екипа - пред: 6 часа

Борусија Дортмунд го освои Купот на Германија, но повторно го загуби Марко Ројс. Можеби за долг период. Лекарскиот тим стравува дека се работи за сериозна повреда на десното колено и дека можеби се скинати предните вкрстени лигаменти.

29 поврзани вести »

Квитова победнички му се врати на тенисот, и тоа на Ролан Гарос

Екипа - пред: 6 часа

Чешката тенисерка Петра Квитова на победнички начин му се врати на тенисот, откако паузираше долг период поради нападот што го доживеа во својот дом, кога заработи и сериозна повреда. Но, Квитова покажа дека е голем борец, го надмина стресот и ...

44 поврзани вести »

Лудило до зори на ’Корзо’: Цела Риека славеше титула (ВИДЕО)

Екипа - пред: 6 часа

Прва титула во историјата на клубот. Цел град на нозе. Риечани знаеја како да го прослават првиот шампионскиот пехар, со кој ја прекинаа доминацијата на Динамо Загреб во хрватскиот фудбал.

6 поврзани вести »

Рома го испраќа својот „принц“: Франческо Тоти, од легенда ќе се претвори во божество (ВИДЕО)

Екипа - пред: 6 часа

Франческо Тоти…Симболот на Рим и тоа не само во фудбалски смисол. Момчето кое сакаше само да ги додава топките на својот омилен тим Рома, со текот на времето израсна во неверојатна легенда на клубот, која карактеризира верност, братска релација со ...

46 поврзани вести »

Чупиќ: Вардар се уште не го одиграл најдобриот меч!

Екипа - пред: 7 часа

Иван Чупиќ посакува она што го доживеа лани со Кјелце на Ф4 турнирот во Келн, годинава да му се повтори со Вардар. Лани полскиот тим по сензационалното финале против Веспрем, стана европски шампион.

4 поврзани вести »

Се подготвува мегаразмена: Верати доаѓа во Барселона, Нејмар оди во Париз?!

Екипа - пред: 7 часа

Барселона и Пари Сен Жермен би можеле да ја направат најголемата размена во светот на фудбалот во последните неколку децении. Шпанскиот клуб е подготвен да му дозволи на Бразилецот Нејмар да си замине од „Камп Ноу“, но да го добие италијанскиот ...

63 поврзани вести »

Пелистер – Вардар во Битола, како „шлаг“ на сезоната!

Екипа - пред: 8 часа

Иако останува потоа уште едно коло за официјален крај на сезоната во Првата македонска фудбалска лига, дерби пресметката меѓу Пелистер и Вардар денеска од 16:30 часот под „Тумбе кафе“ во Битола, во рамките на претпоследното првенствено коло, се чини ...

63 поврзани вести »

ПСЖ ќе го менува Унаи Емери, а Жорге Жесус доаѓа на „Паркот на принцовите“

Екипа - пред: 8 часа

Францускиот клуб Пари Сен Жермен ја загуби битката за шампионската титула во домашното првенство со Монако, и тоа е „кикс“ кој нема да му биде простен на сегашниот стратег Унаи Емери, иако синоќа „светците“ го освоија Купот на Франција.

99 поврзани вести »