TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Екипа

ВТОРА ЛИГА – ИСТОК: Пред Кожуф падна Беласица, штипска Брегалница нов лидер!

Екипа - пред: 8 часа

Струмичка Беласица го доживеа првиот пораз во Втората лига – Исток. Кожуф е првиот тим кој сезонава успеа да го добие „скалпот“ на Беласица совладувајќи ја во Гевгелија со 2-1. Сето тоа максимално го искористи Брегалница која со убедливата победа од ...

3 поврзани вести »

Манасков со „шестка“ го поздрави Сегед

Екипа - пред: 9 часа

Македонскиот ракометен интернационалец Дејан Манасков продолжува со добри игри во редовите на Веспрем. Тој имаше одличен настап на дуелот на гости против Сегед во унгарското првенство, помагајќи на му својот тим да стигне до убедлив триумф, 21-30.

61 поврзани вести »

Блокотехна остана 100%, на ред се Левски и МЗТ (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Екипа - пред: 9 часа

Кошаркарите на Блокотехна ја продолжија успешната серија со нова рутинска победа, овојпат над Шкупи, за перфектни „пет од пет“ вкупно на стартот од сезонава (три во Првата лига, две победи во БИБЛ).

Челси се намачи, но го победи Ватфорд

Екипа - пред: 9 часа

Англискиот првак Челси успеа да го совлада Ватфорд со 4-2 на „Стемфорд бриџ“, иако на почетокот на второто полувреме имаше негатива на овој натпревар. Но, тимот на Антонио конте смогна сили повторно да направи пресврт и да стигне до трите бода.

10 поврзани вести »

Барди го понесе Леванте до реми со Гетафе… (видео)

Екипа - пред: 10 часа

Македонскиот репрезентативец Енис Барди го одигра второто полувреме за Леванте во ремито (1-1) против Гетафе во Валенсија, во рамките на 9. коло од Примера дивизијата. Барди внесе огромна свежина во играта на домашните, притоа стартувајќи ја и ...

11 поврзани вести »

Разликата е во класи: Блокотехна го растури Шкупи… (ФОТО)

Екипа - пред: 10 часа

Кошаркарите на Блокотехна продолжуваат со одлични игри на стартот од новата сезона, во петтото коло забележувајќи ја и својата петта победа, трета во домашното првенство. Блокотехна денеска се сретна со Шкупи, меч што наместо во Чаир се играше во ...

3 поврзани вести »

Флорентино Перез има план…Бејл + Мајорал + пари = Хари Кејн

Екипа - пред: 11 часа

На Реал Мадрид му недостига клсичен напаѓач и тоа е повеќе од евидентно на почетокот на оваа сезона, во која тимот кубури и со повреди. Отсуствуваше Карим Бензема, Кристијано Роналдо беше суспендиран, а Герет Бејл е хронично повреден.

23 поврзани вести »

Бабунски се врати во првиот тим на Јокохама за триумф над лидерот Кашима

Екипа - пред: 11 часа

Македонскиот репрезентативец Давид Бабунски по пауза од речиси два месеци повторно се врати во првиот состав на јапонскиот прволигаш Јокохама Маринос. Бабунски се чини го загуби стартното место во јапонскиот тим по бројните настапи за младата ...

2 поврзани вести »

Суарез треба да оди на операција, ама чека погоден момент

Екипа - пред: 11 часа

Уругвајскиот интернационалец Луис Суарез оваа сезона не е во голгетерска форма, и тоа се чувствува во редовите на Барселона. Тимот засега победува на плеќните на Лионел Меси, но јасно е дека на генијалниот Аргентинец му е неопходна поддршка, ако се ...

50 поврзани вести »

Видал од јануари се сели во Интер?

Екипа - пред: 12 часа

Чилеанскиот интернационалец Артуро Видал е на излезна врата од германскиот првак Баерн Минхен. Одличниот играч за врска падна во втор план кај новиот тренер на баварскиот тим, Јуп Хејнкес, па размислува да си замине од „Алијанд арена“ уште во ...

25 поврзани вести »

Вардарки во фаворитска улога на гости кај Ларвик

Екипа - пред: 12 часа

Ракометарките на Вардар денеска (17 ч.) во Норвешка му гостуваат на Ларвик, во третото коло од групната фаза во Логата на шампионите. Со истиот состав со кој минатата недела триумфираа на гости кај Турингер, вардарки ќе му се спротивстават и денеска ...

52 поврзани вести »

ФИФА ги менува правилата за промена на националниот дрес на фудбалерите

Екипа - пред: 13 часа

ФИФА следната година би можела да промени неколку правила што се однесуваат на фудбалерите кои сакаат да сменат спортско државјанство и да играат за друга репрезентација. Според сегашните правила, фудбалер кој одигра само еден натпревар за една ...

12 поврзани вести »

Девојките не се повеќе „топовско месо“: Австријките не „скршија“ во финишот… (ВИДЕО)

Екипа - пред: 13 часа

Младата женска репрезентација на Македонија за фудбалерки до 19 години нема никакви шанси за минување на квалификациската група за пласман на ЕП, но од квалификациите во Австрија се издвои фактот дека по годините пауза и повторно враќање во ...

Тикет на денот – 21.10.2017

Екипа - пред: 14 часа

Нашиот тим, заедно со 1xbet ги подготви најинтересните предвидувања со многу добри шанси. Сампдорија-Кротон 18:00 Сампдорија се среќава со Кротон во следниот натпревар од Серија А. Сампдорија ја започна оваа сезона добро.

2 поврзани вести »

Маркез со пол-позицијата на Мото ГП во Австралија

Екипа - пред: 14 часа

Марк Маркез стигна до пол-позицијата за утрешната трка од Мото ГП во Австралија, откако одлично мина низ денешните квалификации, а притоа оставајќи го и најголемиот ривал за титулата, Довициозо далеку зад него на почетокот на трката.

8 поврзани вести »

Кевин Дурант и со една патика залепи две „банани“ (видео)

Екипа - пред: 14 часа

Кевин Дурант одигра извонреден дуел против Њу Орлеанс, но момент на мечот дефинитивно беа неговите две блокади, во ситуација кога асот на Голден стејт имаше само една патика на нозете. Имено, тој при положување под противничкиот кош ја загуби едната ...

Антиќ открива за еден момент пред мегданот со Барса: Се договоривме и остваривме!

Екипа - пред: 15 часа

Македонскиот кошаркар Перо Антиќ не го крие воодушевувањето од атмосферата во „Пионир“ и победата од 90-82 против големата Барса во синоќешниот натпревар во Евролигата. На крајот, Антиќ кој мечот го заврши со 10 поени и 9 скока, доби овации од ...

37 поврзани вести »

Ашковски го постигна и четвртиот гол за Фортуна Ситард сезонава

Екипа - пред: 15 часа

Македонскиот интернационалец Стефан Ашковски го постигна и четвртиот свој гол сезонава во дресот на холандскиот второлигаш Фортина Ситард. Во 10. коло од Втората лига на Холандија, Фортуна одигра без победник (2-2) против Ајндховен а Ашковски беше ...

2 поврзани вести »

Мурињо во елемент: Самиот сум си виновен, ги научив луѓето на победи и пехари

Екипа - пред: 16 часа

Самобендисаноста на Жозе Мурињо повторно е тема на англиските медиуми откако „специјалниот“ приреди шоу на прес-конференцијата против Хадерсфилд, истакнувајќи дека самиот си е виновен што од него се бараат добри игри, победи и трофеи.

44 поврзани вести »

Дурант донесе победа на шампионот, Кливленд со лекција за Милвоки

Екипа - пред: 16 часа

Голден стејт стигна до својата прва победа во новата сезона откако актуелниот шампион триумфираше на гостувањето против Њу Орлеанс со 120-128. Кевин Дурант беше во клучна улога, не само со 31 постигнат поен во нападот, туку и со фантастичните седум ...

35 поврзани вести »