TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Екипа

Алегри: Фала за Манџукиќ, што доби црвен картон!

Екипа - пред: 20 часа

Јувентус вчера славеше убедливо на гости против Удинезе со 2-6, и тоа откако остана со играч помалку во 27.минута поради исклучувањето на Марио Манџукиќ. Иако Хрватот направи глупост, сепак, тренерот Масимилијано Алегри му е благодарен, истајнувајќи ...

82 поврзани вести »

Нејмар исклучен, но Кавани е тука… ПСЖ се спаси во 93. минута од пораз (видео)

Екипа - 22.10.2017

Фудбалерите на ПСЖ успеаја да се спасат од првиот пораз сезонава во францускиот шампионат, откако со гол на Единсон Кавани во 93. минута извлекоа 2-2 на гостувањето против Олимпик Марсеј во дербито на 10. коло.

37 поврзани вести »

Хамилтон триумфираше на трката во Остин…, на чекор од титулата!

Екипа - 22.10.2017

Луис Хамилтон е победник на Ф1 трката за Големата награда на САД, зголемувајќи ја дополнително предноста и во генералниот пласман пред Себастијан Фетел кој заврши како второпласиран на трката во Остин.

41 поврзани вести »

Лацио реди победи, дојде на „минус три“ од врвот

Екипа - 22.10.2017

Лацио дефинитивно влегува во топ-форма, откако римскиот клуб вечерва лесно го совлада Калјари со 3-0. Ова беше четврта победа во низа за тимот на Симоне Инзаги, со која „лацијалите“ се приближија на само три бода заостанување зад лидерот Наполи.

82 поврзани вести »

Еибар се поклони пред „кралевите“

Екипа - 22.10.2017

Реал Мадрид рутински го совлада Еибар со 3-0 на „Сантијаго Бернабеу“ и ја забележа шестата победа во Ла Лига оваа сезона. По овој триумф, „кралевите“ сега имаат 20 бода, и се наоѓаат на третото место на табелата, со пет бода негатива во однос на ...

16 поврзани вести »

Ѓоковиќ го нема „на списокот“ кај Федерер

Екипа - 22.10.2017

Со рекордните 19 гран-слем титули, Роџер Федерер за многумина е најдобриот тенисер на сите времиња. Но, скромниот Швајцарец, вели дека тој е само еден од големите во „белиот спорт“, а бројот на освоените гран-слем титули не е единствен критериум за ...

Османи: Доминиравме и заслужено победивме против Шкупи

Екипа - 22.10.2017

Шкендија одигра одличен натпревар против Шкупи и славеше со 4-1, а „бонус“ доби од Прилеп, каде што Вардар загуби од Победа со 1-0. Тоа секако му причинува задоволство на шефот на стручниот штаб, Ќатип Османи, кој сепак зборува само за изданието на ...

58 поврзани вести »

Василевски победник во најмасовната класа на „Скопје круг 2017“ (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Екипа - 22.10.2017

Скопје денеска повторно, по пауза од седум години, живееше со кружните автомобилистички трки, „Скопје круг 2017“. За жал, извонредниот спортски настан беше затемнет со тешкиот инцидент кој се случи во осмиот круг од трката во четвртата дивизија, ...

3 поврзани вести »

Автомибилистичката федерација се огради од инцидентите: „Скопје круг 2017“ е организиран спротивно правилата!

Екипа - 22.10.2017

Автомобилистичката федерација на Македонија преку официјално соопштение се огради од секаква одговорност за големиот инцидент кој се случи денеска за време на кружната автомобилистичка трка „Скопје круг 2017“.

13 поврзани вести »

ВИДЕО: Хасани и Ибраими повторно на сцена – индивидуални мајстории на цена!

Екипа - 22.10.2017

Шкендија без поголеми проблеми стигна до убедлива победа од 4-1 против Шкупи во 11. коло од Првата македонска фудбалска лига. Тетовци пред своите навивачи беа водени на крилјата на своите најдобри фудбалери, капитенот Ферхан Хасани и Бесарт Ибраими.

58 поврзани вести »

„Старата дама“ и со играч помалку го освои Удине: Хет – трик на Кедира

Екипа - 22.10.2017

Италијанскиот првак Јувентус се врати на победнички колосек во Серија А. „Старата дама“ славеше убедливо (2-6) на гостувањето против Удинезе, иако од 27.минута играше со играч помалку на овој меч.

82 поврзани вести »

Гостиварци се испотија за да победат во Битола

Екипа - 22.10.2017

Екипата на Гостивар во третото коло ја забележа и третата победа во кошаркарската Прва лига, откако вечерва славеше на гостувањето против Пелистер со резултат 79-91. Избраниците на Марјан Србиновски важеа за големи фаворити во пресрет на овој дуел, ...

4 поврзани вести »

Дурански и Херера – за победа по мера (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Екипа - 22.10.2017

Пелистер немоќен денеска на „Филип Втори“ да парира на „романтичарите“ во трката за бодови во домашниот шампионат… И покрај огромната желба, на крајот Работнички со голивите на Херера и Филип Дурански си стигнаа до сосема заслужена, победа по мера… ...

3 поврзани вести »

ФК Победа: Јаневски неспортски не му пружи рака на нашиот тренер за триумфот!

Екипа - 22.10.2017

Од фудбалскиот клуб Победа не останаа должни по прозивката од страна на стратегот на Вардар, Чедомир Јаневски дека катастрофалниот терен во Прилеп, и условите за игра, се една од причините за поразот на Вардар денеска од Победа.

58 поврзани вести »

Црвена звезда во криза во АБА, пораз од Цедевита, следен е МЗТ Скопје

Екипа - 22.10.2017

Кошаркарите на Црвена звезда претрпеа уште еден пораз во рамките од АБА-лигата, па по неуспехот на домашен терен со Будуќност вечерва загубија на гостувањето во Загреб против Цедевита (79-74).

37 поврзани вести »

Хари Кејн и другарите ги искористија грешките на Ливерпул

Екипа - 22.10.2017

Тотенхем ја оствари шестата победа во Премиер – лигата оваа сезона, четврта последователна, совладувајќи го Ливерпул на „Вембли“ со убедливи 4-1. Хари Кејн и неговите соиграчи умееја на најдобар можен начин да ги искористат грешките во одбраната на ...

68 поврзани вести »

ОДЛИЧНИ ВЕСТИ: Димушевски се чувствува добро и е надвор од животна опасност!

Екипа - 22.10.2017

Едно од најголемите имиња во македонскиот автомобилистички спорт Александар Димушевски се чувствува добро и е надвор од животна опасност, по стравичниот инцидент кој денеска се случи на автомобилистичката трка на кружни патеки во Скопје.

67 поврзани вести »

Елмас дебитираше на официјален меч за Фенер: Триумф над Галатасарај во Суперлигата до 21 година!

Екипа - 22.10.2017

Македонскиот репрезентативец Елиф Елмас дебитираше на еден официјален натпревар во дресот на Фенербахче. Со оглед на тоа што нема право за настап за првиот тим на Фенер до јануари 2018 година, Елмас е вклучен во тимот до 21 година на турскиот гигант.

14 поврзани вести »

Гамеиро донесе триумф за Атлетико Мадрид

Екипа - 22.10.2017

Фудбалерите на Атлетико Мадрид по три ремија во низа, две во Ла Лига и едно во ЛШ, им се вратија на победите. Тимот на Диего Симеоне славеше на гости против Селта со 0-1. Францускиот интернационалец Кевин Гамеиро во 28.минута најдобро се снајде во ...

16 поврзани вести »

ВИДЕО + ФОТО: Мишевски со еврогол од слободен удар ја скрати радоста на „пандевци“!

Екипа - 22.10.2017

Академија Пандев не успеа со цел плен да замине од гостувањето во Автокоманда против Скопје и покрај тоа што до самиот крај имаше водство кое ветуваше три бода. Струмичани сосема заслужено стигнаа до предност со голот на Грифони по брзиот ...