TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Екипа

Миркуловски и Вецлар со многу мака против екс-клубот на Јоноски

Екипа - 17.10.2017

Филип Миркуловски со тимот на Вецлар стигна до четвртфинален билет за Купот на Германија, откако оваа екипа по голема битка славеше на гостувањето против Бергишер, тим за кој до лани настапуваше и македонскиот репрезентативец Ацо Јоноски (27-28).

8 поврзани вести »

Автогол: „Бернабеу“ замолкна… од Рафаел Варан

Екипа - 17.10.2017

Тотенхем тргна храбро од самиот почеток на гостувањето против Реал Мадрид, па „спарси“ заслужено први дојдоа во водство на „Сантијаго Бернабеу“. Изненадувачки, погодокот беше дело на домашниот дефанзивец Рафаел Варан, кој не стигна најдобро да го ...

70 поврзани вести »

Алберто Закерони нов селектор на Обединетите Арапски Емирати

Екипа - 17.10.2017

Поранешниот тренер на Јувентус, Интер и Милан, Алберто Закерони, кој беше и селектор на селекцијата на Јапонија, е именуван на селекторската функција на репрезентацијата на Обединетите Арапски Емирати.

3 поврзани вести »

Сефте за кумановци и во БИБЛ

Екипа - 17.10.2017

Кошаркарите на Куманово ја надминаа мини-кризата по почетните два порази на стартот од сезонава, па по првиот триумф во домашното првенство денеска имаа сефте и во БИБЛ-лигата, славејќи на дуелот против Ибар со резултат 96-92.

11 поврзани вести »

Гонзалес: И кога се мачевме одбраната ни беше на ниво

Екипа - 17.10.2017

Раул Гонзалес има причина за задоволство од настапите на Вардар на стартот од оваа сезона, откако „црвено-црните“ по големиот триумф над Барселона денеска ја продолжија и својата победничка серија во ЛШ, рутински совладувајќи го тимот на Загреб.

59 поврзани вести »

Проблем за Барса, се повреди Жорди Алба

Екипа - 17.10.2017

Ернесто Валверде се соочува со нов проблем околу составот на Барселона откако на денешниот тренинг повреда заработи Жорди Алба. Левиот бек не успеа да го доврши тренингот и веќе е повеќе од сигурно дека тој нема да може да настапи на утрешниот дуел ...

2 поврзани вести »

Надал го пропушта Базел: Морам да го одморам коленото

Екипа - 17.10.2017

Рафаел Надал нема да биде дел од турнирот во Базел, се со цел да го добие неопходниот одмор пред предизвиците што ќе го очекуваат на завршните турнири за оваа година. Шпанскиот ас играше на тврда подлога во 10 од последните 13 дена, па по враќањето ...

20 поврзани вести »

Вардар надмоќен во регионалното дерби против ППД Загреб

Екипа - 17.10.2017

По втор пат сезонава ракометарите на Вардар демонстрираа надмоќност и запишаа нова победа против ППД Загреб со , овој пат во дуелот од 5.коло во регионалната СЕХА лига. Претходно, вардарци беа супериорни против хрватскиот шампион и во дуелот од ...

59 поврзани вести »

НБА „лудилото“ започнува вечерва, кој ќе му застане на патот на Голден стејт?

Екипа - 17.10.2017

Претсезонските подготовки завршија пред три дена, a ноќeска во 02:00 часот по полноќ започнува новата сезона во најелитната кошаркарска лига во светот. На стартот се закажани два премиерни, дерби натпревари.

48 поврзани вести »

Вентура: Шведска е силен ривал, но на СП ќе игра Италија

Екипа - 17.10.2017

Италијанската фудбалска јавност е незадоволна од денешниот ждреб за баражот за влез на СП, откако „аѕурите“ за ривал ја добија Шведска, на хартија најсилната репрезентација меѓу неносителите.

Лестер го отпушти Крег Шекспир

Екипа - 17.10.2017

Крег Шекспир повеќе не е менаџер на Лестер откако денеска доби отказ од оваа функција по серијата слаби игри на „лисиците“ на стартот од оваа сезона. Ремито од 1-1 на домашен терен против ВБА беше само уште еден доказ за немоќта на овој стратег да ...

21 поврзани вести »

Ултиматум за Монтела: Победи на следните три натпревари или отказ

Екипа - 17.10.2017

Тренерот на Милан, Винчензо Монтела доби ултиматум од управата за да ја спаси работата во клубот, известуваат италијанските медиуми. Неговиот состав мора да издвои три победи во следните три натпревари, во спротивно „росонерите“ ќе се одлучат за ...

23 поврзани вести »

Тетекс прв четвртфиналист во Купот на Македонија

Екипа - 17.10.2017

Македонскиот второлигаш Тетекс е првиот четвртфиналист во фудбалскиот Куп на Македонија. „Текстилците“ денеска во Тетово успеаја да го совладаат Кожув со 3-2, и по ремито (2-2) на првиот мелч, го трасираа патот меѓу осумте најдобри екипи во ...

61 поврзани вести »

Илија Темелковски е нов тренер на Еурофарм Работник

Екипа - 17.10.2017

Битолскиот ракометен суперлигаш Еурофарм Работник веднаш го назначи својот нов тренер по разделбата со Андон Бошковски. Клубот потпиша двеогодишен договор со Илија Темелковски, кој веднаш го презема кормилото на клубот.

13 поврзани вести »