TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Exclusive.mk

Тага во домот на пејачката: „Денес се поздрави со мене и замина на некое убаво место“ (видео)

Exclusive.mk - пред: 7 часа

Сите знаеме дека пејачката Марија Шерифовиќ е љубител на кучињата, па затоа таа во својот дом го чуваше своето куче Роби. Изминатиот период, љубимецот на Марија беше на операција, но за жал Роби потклекна на болките и почина. „Беше моето куче.

Чудо од дете: Има само 2 години и го плени регионот со своето неверојатно памтење! (видео)

Exclusive.mk - пред: 7 часа

Саид Шакиќ од Сребреница има само две години и е чудо од дете. Во градинката Пролетерац каде оди, откриле дека Саид знае да препознае повеќе од 60 знамиња на држави ширум светот. Имињата на државата се уште не може правилно да ги изговори, но нема ...

3 поврзани вести »

Самохран татко ја претворил приколката во луксузен дом за ќерката и ги преполовил своите сметки! (фото + видео)

Exclusive.mk - пред: 7 часа

Самохраниот татко Том од Стафордшир, кој по професија е менаџер за проекти, ја претворил приколката во луксузен дом за себе и својата осумгодишна ќерка. Благодарејќи на ова, ги преполовил трошоците за живот.

2 поврзани вести »

Во „Операција триумф“ беше најголем фраер: Сега живее во Америка и изгледа вака! (фото)

Exclusive.mk - пред: 8 часа

Никола Пауновиќ беше учесник на првото и единственото музичко реално шоу во Србија. Никола беше наклонет кон рок музика, а имаше сон да стане вистинска српска рок ѕвезда. Освен што имаше глас, имаше и стас, па девојките „откачуваа“ по него за време ...

Сѐ досега погоди: Претскажувањето на Баба Ванѓа за периодов ќе ви ја заледи крвта!

Exclusive.mk - пред: 8 часа

Баба Ванѓа е најпознатата јасновидка за иднината на светот. Почина во 1996 година, а сѐ досега се оствариле нејзините претскажувања за случувањата во светот. Поголемиот број од нив се шокантни, како катастрофата со нуклеарната подморница Курск 2000 ...

7 поврзани вести »

Завршија на суд: На малолетната М.В. и стигна тужба од Шако Полумента! (фото)

Exclusive.mk - пред: 8 часа

Денес на малолетната Мини В. и стигна тужба од фолк пејачот Шако Полумента. Таа не откри за што точно ја терете пејачот, но на Инстаграм напиша дека за судењето подготвила пораки и видеа како доказ дека се што зборувала е вистина.

2 поврзани вести »

Познатата актерка во паника: Полицијата реагирала откако непознат маж и го провали домот!

Exclusive.mk - пред: 9 часа

Како што пренесува американскиот магазин „TMZ“, мажот кој ја прогонувал оскаровката Сандра Булок конечно добил пресуда, поточно осуден е на условна казна. Во моментот кога мажот го провалил нејзиниот дом, Сандра била во својата соба, каде што веднаш ...

Полна куќа гости: Еве кои ја имаа честа да бидат гости на Боки 13! (фото)

Exclusive.mk - пред: 9 часа

Дека постојат пријателства помеѓу јавните личности зборувавме многу пати досега. Но, дека си одат едни кај други на гости не сме. Епа еден таков пример ни се пејачките Тијана Дапчевиќ и Тамара Тодевска и шоуменот Бојан Јовановски.

Мажите кои одат порано на спиење со поголеми шанси да станат татко: Причината нема врска со сексот!

Exclusive.mk - пред: 10 часа

Научниците открија дека мажите кои заминуваат порано на спиење имаат поздрава сперма. Доколку планирате да бидете татко, подобро би ви било да одите на спиење помеѓу 20 и 22 часот. Така вашата сперма ќе биде поквалитетна, а сперматозоидите ќе имаат ...

Девојката на Роналдо е бремена: Оваа фотографија е доказ! (фото)

Exclusive.mk - пред: 10 часа

Кристиано Роналдо со последната фотографија која ја објави на Инстаграм, ја разбуди фантазијата на сите свои фанови, кои на оваа социјална мрежа ги има преку 100 милиони. На фотографијата Роналдо се опушта со својата девојка, Георгина Родригез ...

44 поврзани вести »

Ова е најопасниот бел отров кој го јадете секој ден: Не е ниту шеќер, ниту сол!

Exclusive.mk - пред: 11 часа

Константно го јадете овој адитив во јадењето, а тоа може и не го знаете. Станува збор за натриум глутамат - Е 621. Поголемиот број ресторанти и продавници го користат овој адитив. Натриум глутамат е бел кристален прашок, изгледа како шеќер или сол, ...

2 поврзани вести »

Ова бебе израсна во најголемиот монструм во историјата! (фото)

Exclusive.mk - пред: 11 часа

Ова бебе е родено во автрискиот град Браунау на 20 април 1889 година, како четврто од вкупно шест деца на царинскиот чиновник Алојз Хитлер и неговата жена Клара (родена Пелцл). Сега веќе погодувате за кој станува збор.

3 поврзани вести »

Обемот на нејзините гради е 137 и уште и растат: Од нив не може да си врзе чевлите! (видео)

Exclusive.mk - пред: 11 часа

Алегра Кол (47) од Солт Лејк Сити е родена и израсната во строго мормонско семејство, но патот ја однел во сосема поинаков правец од традиционалната мормонска култура. Алегра е мајка и пијаниста, меѓутоа кариерата како модел и била најважна од се, ...

2 поврзани вести »

Носи ли воопшто гаќички: Диктно од сцена, Беквалац ги полуде мажите! (фото)

Exclusive.mk - пред: 11 часа

Пејачката Наташа Беквалац настапи на еден белградски сплав и на сцената се појави во сребрено секси фустанче, кое ги оцртуваше нејзините облини. Низ насмевка, Наташа направи одлична атмосфера, а фановите од првите редови коментираа дека фустанчето ...

18 поврзани вести »

Стоматолог Ирина Бидовска од Неуромедика: Белеењето на забите треба да се практикува само во стоматолошка ординација ...

Exclusive.mk - пред: 11 часа

Белеењето на забите може да има негативни последици доколку претходно не е направен соодветен стоматолошки преглед. За тоа колку често треба да се практикува белеење на забите, дали и колку е штетно и кои се придобивките од истото, во продолжение, ...

Длабоко делте, шлиц и шише шампањ: Еве како изледала Катарина Грујиќ на матура! (фото)

Exclusive.mk - пред: 12 часа

Секојдевно се појавуваат фотографии од познатите личности за тоа како изгледале за матурската прослава. Една од нив е и пејачката Катарина Грујиќ. Со длабоко делкоте, шлиц и шише квалитен шампањ позирала пред најважната вечер за секој средношколец.

Овој матурант ги надмина сите: Го запали тракторот и замина на матура! видео)

Exclusive.mk - пред: 12 часа

Матурант од Електро - техничкото училиште во Никшич одлучи на матура да не оди ниту со такси, ниту со лимузина, туку со трактор. „Неговото оригинално пристигнување се рашири на социјалните мрежи, а поради него се смета дека гламурот за прославата на ...

31 поврзани вести »

Страшна железничка несреќа: Воз удри во автомобил кај Кадрифаково

Exclusive.mk - пред: 13 часа

Страшна несреќа во Македонија, воз удри во автомобил на пругата Велес-Кочани. Нерсеќата се случила во 6 часот во близина на Кадрифаково, а вистинска среќа е што возачот на автомобилот кој во него бил сам, завршил без повреди.

10 поврзани вести »

Фифи си ја разголи душата: „Од премногу стрес на 22 години пола од мојата коса падна“ (фото)

Exclusive.mk - пред: 13 часа

После неколкугодишната голгота, Фифи Јаневска конечно го најде својот мир. Подолго време живее и работи во Шведска, каде што конечно може да го живее својот живот онака како што сака, далеку од осудувањата.

Десетте најбизарни оружја што се некогаш направени (видео)

Exclusive.mk - пред: 13 часа

Низ минатото луѓето секогаш воделе војни, а за таа цел биле правени различни оружја. Некои од нив биле ефикасни, некои пак ќе останат запаметени во историјата како бизарни. YouTube каналот Alltime10s во едно видео ги претстави десетте најглупави ...