TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Exclusive.mk

Oвие страници на Facebook никако не ги лајкувајте!

Exclusive.mk - пред: 4 часа

Кражбата на идентитетот одамна е позната, но во последно време сѐ почеста појава, која ги следи и финансиските малверзации, предупредува Phone Arena. Сајтовите на кои се „подаруваат“ телефони, повратни карти, скапа и луксузна гардероба, скоро сѐ, се ...

2 поврзани вести »

ЗАД КАМЕРИТЕ: Погледнете што прави водителката на „Брза кујна“

Exclusive.mk - пред: 5 часа

Секој работен ден имате прилика да ја гледате кулинарската емисија „Брза кујна“ на Сител телевизија, каде што готвачите Марк и Никола заедно со двајца наптреварувачи приготвуваат разновидни јадења.

4 поврзани вести »

УХМР најавува нов температурен шок од понеделник

Exclusive.mk - пред: 5 часа

Од почетокот на наредната недела се очекува зголемување на облачноста и локални врнежи од дожд, а температурата ќе биде во опаѓање. Минималната температура во понеделник ќе се движи од 4 до 12, а дневната од 15 до 23 степени.

ВМРО-ДПМНЕ поднесе 22 приговори до ДИК

Exclusive.mk - пред: 6 часа

ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата „За подобра Македонија“, ТМРО и Алијанса за Албанците се единствените партии кои досега имаат поднесено приговори до Државната изборна комисија за постапката за гласање, сумирање и утврдување на резултатите, соопштија за ...

47 поврзани вести »

Oграбени момчиња кај Лептокарија

Exclusive.mk - пред: 6 часа

Доцна синоќа 20 - годишно момче пријавило грабеж во близина на трговскиот центар Лептокарија. Синоќа во 00 часот и 10 минути во СВР-Скопје, 20- годишниот Б.С од село Галате-гостиварско, пријавил дека на 16.10.2017 година околу 23 часот и 25 минути ...

10 поврзани вести »

Филип е Македонецот кој со масло од канабис го победи ракот

Exclusive.mk - пред: 6 часа

Филип Достовски е еден од Македонците кој својот втор живот му го должи на маслото од канабис, пренесува „Сител“ телевизија, каде ова момче го споделува своето искуство.Достовски бил дијагностициран со рак на 15-годишна возраст, по неколкуте ...

3 поврзани вести »

Драма во Скопје - го удрил со тупаница па сакал да го прегази со автомобилот

Exclusive.mk - пред: 6 часа

Скопјанец претепан пред Основен суд Скопје-1. МВР извести дека вчера околу 18 часот и 35 минути Н.Б. пријавил дека на булевар „Гоце Делчев“ пред Основен суд Скопје-1, физички бил нападнат од непознато лице при што бил удрен со тупаница во пределот ...

5 поврзани вести »

Ударна вест за годинава-од 1.1.2018 без ЕУ пасош ќе може да се работи во Германија?

Exclusive.mk - пред: 7 часа

На социјалните мрежи почна да се споделува информација која би можела да охрабри многумина кога е во прашање запослувањето во странство. Имено од 1.1.2018 стартува нов закон за вработување според кој сите кои не се граѓани на ЕУ ќе можат да се ...

3 поврзани вести »

Осумнаесетгодишник ограбен на кејот на Вардар

Exclusive.mk - пред: 7 часа

Три непознати лица ограбиле 18-годишник вчеравечер на кејот на реката Вардар во Скопје. Тие најпрво почнале разговор со него, а потоа едно од лицата го удрило од зад грб во пределот на главата, по што момчето паднало.

6 поврзани вести »

Исповед на синот на Снежана Ѓуришиќ: Таа ме намести да ја изгубам куќата и ме блокира на мобилниот телефон!

Exclusive.mk - пред: 8 часа

Синот на Снежана Ѓуришиќ, Марко Гвозденовиќ си ја отвори душата и изнесе семејни тајни кои досега јавноста не ги знаеше. „Бев во Америка шест месеци и се вратив пред некој ден. Не сум во куќата бидејќи не зборувам со неа.

Се запалила котларницата во хотелот „Епинал“ во Битола

Exclusive.mk - пред: 8 часа

Црн дим ја обвил зградата на хотелот „Епинал“ во Битола денеска напладне, што веднаш го привлекло вниманието на битолчани. Според битолските пожарникари, станува збор за пожар во котларницата на хотелот, кој бргу бил ставен под ...

11 поврзани вести »

Во пожар почина тригодишно девојче

Exclusive.mk - пред: 9 часа

Тригодишно девојче од струшко Ново Село почина како последица на изгореници кои ги добила во пожарот што ја зафатил нивната куќа. Како што е наведено во полицискиот билтен, вчера во 11 часот во куќата сопственост на Г.И.

27 поврзани вести »

ДИК: Рокот за приговори за резултатите истекува во 2 часот по полноќ

Exclusive.mk - пред: 9 часа

Приговорите за постапката за гласање можат да се поднесуваат најдоцна до денеска до 19 часот. Рокот, пак, за поднесување на приговори за постапката за сумирање и утврдување на резултатите истекува ноќва во 2 часот по полноќ, со оглед дека ...

47 поврзани вести »

Познатиот пејач доживеа сообраќајна несреќа

Exclusive.mk - пред: 10 часа

Познатито британски пејач Ед Ширан завршил во болница, објавиа странските медиуми. Имено, додека возил велосипед, автомобил налетал на него. Пејачот ја потврди информацијата дека е повреден, а на својот Инстаграм профил објави фотка од неговата рака ...

11 поврзани вести »

10 години Илирика во Македонија: Продолжување на трендот на отворање на можностите

Exclusive.mk - пред: 10 часа

Илирика како врвна финансиска институција која нуди високо ниво на инвестициски услуги во Македонија прослави два јубилеја, 10 години во Македонија и 25 години од основањето во Словенија. Илирика е основана во 1992 година и брзо почна со освојување ...

12 поврзани вести »

Нападнато полициско возило во Скопје

Exclusive.mk - пред: 10 часа

Синоќа околу 20,55 часот во СВР-Скопје, полициски службеници со службено возило „Дефендер“ се движеле по автопат кон Скопје под мостот Маџари од страна на непознато лице било фрлено со камен при што било оштетено ветробранското стакло.

7 поврзани вести »

Кој на кого му е кум меѓу македонските познати?

Exclusive.mk - пред: 12 часа

Меѓу познатите кои се ородиле, односно станале кумови се Панчо и Андреј од дуото ДНК, Франц и Кире од Нокаут, спортистите Столе Стоилов и Филип Лазаров, Андријана Будимир и Наумче Мојсоски, Кире Лазаров и Горан Кузмановски, Тони Михајловски и ...

НИКОГАШ ВИДЕНО: Се нашминка Марија Шерифовиќ (фото)

Exclusive.mk - пред: 12 часа

Пејачката Марија Шерифовиќ речиси никогаш не можете да ја видите нашминкана. Но, деновиве на инстаграм-прифилот на Рада Манојловиќ се појави фотографија на која Марија има силен розов кармин и вештачки трепки.

6 поврзани вести »

Со нож повредил вработени во пошта и таксист што одбил да го вози

Exclusive.mk - пред: 12 часа

Тетовската полиција поднесе кривична пријава против Ќ.Н. (57) од Тетово поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело убиство во обид предвидено и казниво по чл.123, во врска со чл.19 од КЗ на РМ.

10 поврзани вести »

Месецот кога сте родени открива од што се разболувате!

Exclusive.mk - пред: 12 часа

Месецот во кој сте родени открива од што најмногу се разболувате. Јануари: Висок крвен притисок Срцеви заболувања Февруари: Малиген тумор на бели дробови или на бронхиите Давење Март: Срцеви болести Проблеми со циркулацијата Април: Болки во гради ...

2 поврзани вести »