TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Exclusive.mk

Елена Ристеска со фотка на која носи маичка со натпис „Miss You T…“ и сподели еден од разговорите со Тоше(ФОТО)

Exclusive.mk - пред: 13 часа

Елена Ристеска на Instagram објави фотографија на која носи маичка со натпис „Miss You T…“ и сподели еден од разговорите со Тоше. Е: Како се замислуваш себеси после 10 години? Т: Хмм.. веројатно со дечиња и сопруга на прво место, па и успешна ...

ХЕЛЕНА РОЗА ПРИЗНА СЕ- Работев се во Нов Зеланд, од сендвичари до секој ден чистење 120 бироа ! (ВИДЕО)

Exclusive.mk - пред: 13 часа

Хелена Роза е жената која на македонската јавност и остана запаметена по провокативните фотосесии, екставагантниот стил и она што немаше влакна на јазикот. Пред неколку години таа со семејството се пресели во Нов Зеланд, каде го доби и својот син.

3 поврзани вести »

Приговори до ДИК поднеле 48 граѓани

Exclusive.mk - пред: 13 часа

Четириесет и осум граѓани на денот на локалните избори поднеле приговори до Државната изборна комисија (ДИК) бидејќи ги немало во Избирачкиот список и не можеле да гласаат. Иако ДИК постапила по овие приговори, граѓаните нема да можат да гласаат ...

54 поврзани вести »

Времето денес сончево и топло

Exclusive.mk - пред: 14 часа

Времето во Македонија денеска ќе биде сончево и топло за овој период од годината со мала до умерена висока облачност и со слаб ветер од јужен правец. Минималната температура ќе се движи од 3 до 12, а максималната од 24 до 28 степени.

Почувствуван земјотрес во Охрид

Exclusive.mk - пред: 14 часа

Во 11.18 часот во Охрид е почуствуван послаб земјотрес. Епицентарот за земјотресот со јачина од 2.5 степени бил на два километри северо западно од Ресен, на длабочина од 5 ...

23 поврзани вести »

ВМРО ДПМНЕ нема мнозинство во ниту еден совет во градовите во Македонија

Exclusive.mk - пред: 14 часа

ВМРО ДПМНЕ има освоено мнозинство, односно има повеќе гласови од СДСМ во советите на 11 општини, но ниту во еден град во Република Македонија. Мнозинство оваа партија има во општините Сопиште, Брвеница, Петровец, Лозово, Росоман, Новаци, Зрновци, ...

142 поврзани вести »

ПРЕКРАСНО ИЗНЕНАДУВАЊЕ: Тоше го препеал хитот ,,Кад волиш'' од Каролина Гочева! (ВИДЕО)

Exclusive.mk - пред: 14 часа

Toше Проески е несомнено најголемата музичка ѕвезда од Македонија, и после неговата трагична смрт. Неговата менаџерка Лилјана Петровиќ, која живее во Ниш, Србија, по повод годишнината ги почести фановите со досега неслушната изведба на Тоше, на ...

120 поврзани вести »

ПРОМЕНИ ВО СОБРАНИСКИОТ СОСТАВ -Чедомир Саздовски стана независен пратеник, не е веќе член на ГРОМ

Exclusive.mk - пред: 15 часа

Пратеникот на Граѓанската опција за Македонија Чедомир Саздовски ја напушти партијата која е во коалиција со ВМРО-ДПМНЕ и отсега во Собранието ќе делува како независен пратеник. Саздовски порано беше член на СДСМ.

28 поврзани вести »

ПРОСТО НЕВЕРОЈАТНО- Згодната Ријана драстично се здебели! (ФОТО ГАЛЕРИЈА)

Exclusive.mk - пред: 15 часа

Презгодната Ријана со совршени облини на која сме се навикнале, веќе ја нема. Од почетокот на нејзината кариера специфичната убавина на оваа светски позната ѕвезда беше еден од нејзините најголеми предности.

Денес е женски празник: Оние кои немаат деца да го направат ова

Exclusive.mk - пред: 16 часа

Православните верници денес го одбележуваат празникот Покров на Пресвета Богородица како спомен на случката кога Богородица се јави меѓу народот собран за молитва, за време на богослужба. Настанот што го слави Црквата денес се случил на 1 октомври ...

Повредени 14 лица, 13 сообраќајки вчера во Скопје

Exclusive.mk - пред: 16 часа

<div class="date1" "="" style="box-sizing: border-box; float: left; width: 389.391px;"> Четиринаесет лица се полесно повредени во осум од вкупно 13 сообраќајни несреќи регистрирани во текот на изминатиот ден на подрачјето на СВР Скопје.

Карагер детално објасни каде Мурињо и Јунајтед можат да ја загубат титулата во Премиер лигата (ВИДЕО)

Exclusive.mk - пред: 17 часа

Манчестер Јунајтед не импресионираше со својот настап на саботното дерби со Ливерпул на кое успеа да дојде до реми (0-0) пред се благодарение на голманот Давид Де Хеа кој беше на висината на задачата.

65 поврзани вести »

Сообраќајка утрово во Македонија - сообраќајот пренасочен

Exclusive.mk - пред: 17 часа

Патот Валандово - Струмица е во прекин поради сообраќајна несреќа што се случила утрово во 07:40 часот на влез на селото Раброво, соопшти Авто мото сојузот на Македонија. На останатите патишта низ државата сообраќајот се одвива по суви ...

17 поврзани вести »

Сите ја чекаат оставката, НО кој би можел да го наследи Никола Груевски?

Exclusive.mk - пред: 17 часа

На локалните избори ВМРО-ДПМНЕ доживеа голем пораз. На последните парламентарни избори за ВМРО-ДПМНЕ гласаа 456.000, а во неделата, на локалните избори, само 10 месеци по парламентарните, за оваа партија гласаа 335.000 гласови или за околу 120.000 ...

135 поврзани вести »

Петмина уапсени за обид за убиство врз Зијадин Села

Exclusive.mk - пред: 17 часа

Јавното обвинителство денеска извести дека ќе презема дејствија за утврдување на факти и спрема останати лица.​ <div class="date1" "="" style="box-sizing: border-box; float: left; width: 389.391px;"> Јавното обвинителство денеска извести дека за ...

ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА ВТОРНИК 17.10.2017

Exclusive.mk - пред: 17 часа

ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА ВТОРНИК 17.10.2017 ОВЕН (21. III – 19. IV) Вторник, 17 Октомври 2017 Денес ќе ги обожавате разговорите „очи в очи“ во интимна атмосфера. Меркур, планетата на комуникацијата, ќе започне да се движи низ шкорпија, поттикнувајќи ве да ...

2 поврзани вести »

Кога е најдобро време да се испие првото кафе?

Exclusive.mk - пред: 18 часа

Утринското кафе е првата работа по која посегаме веднаш штом се пробудиме, бидејќи едноставно не можеме да го замислиме почетокот на денот без тој пијалок кој дефинитвно нè расонува. Меѓутоа, стручњаците сметаат дека наутро не е совршеното време за ...

5 поврзани вести »

Без струја дел од корисниците на улиците Женевска и Даме Груев

Exclusive.mk - пред: 18 часа

Од „ЕВН Македонија“ АД информираат дека заради закажани технички зафати во дистрибутивната електро мрежа, без електрична енергија ќе останат дел од Женевска и дел од улицата Даме Груев. Според најавите, од 09:00 до 11:00 часот, без струја ќе бидат ...

24 поврзани вести »

Течеат роковите за приговори за изборите и резултатите

Exclusive.mk - пред: 18 часа

До 19 односно до 24 часот денеска трае рокот за поднесување приговори и тужби во однос на локалните избори што се одржаа во неделата. Откако ќе се постапи по приговорите ќе бидат познати и конечните резултати за првиот круг гласање.

54 поврзани вести »

На 29 октомври ќе се гласа во 33 општини, СДСМ е во предност во 14, ВМРО-ДПМНЕ во 6

Exclusive.mk - пред: 18 часа

Втор круг од локалните избори на 29 октомври ќе се одржи во 33 општини - во 14 од нив во водство е кандидатот на СДСМ, а во шест на ВМРО-ДПМНЕ. Во првиот круг кандидатите не успеале да освојат 50 отсто од бројот на гласачите што излегле.

135 поврзани вести »