TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Exclusive.mk

Груевски: Јас имам најголема одговорност за локалните избори и не бегам од тоа

Exclusive.mk - 22.10.2017

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски кој беше гостин во ТВ Алфа, обвини дека партијата за време на локалните избори трпела многу притисоци и закани, дека на изборите имало поткуп на гласачи од страна на СДСМ, а за резултатот на изборите рече дека ...

149 поврзани вести »

Прегазено шестгодишно девојче од Штип

Exclusive.mk - 22.10.2017

Шестгодишно девојче од Штип заврши на пластична хирургија во Скопје откако утринава било прегазено со возило. Сообраќајната несрека се случила околу 9 часот, кога девојчето се движело по улицата каде што живеело.

22 поврзани вести »

Претседателски избори во Словенија

Exclusive.mk - 22.10.2017

Словенците денеска гласаат на претседателски избори на кои социјал-демократот Борут Пахор се надева на победа уште во првиот круг. Пахор има значителна предност на анкетите пред градоначалникот на Камник, актерот Марјан Шарец и Романа Томц од ...

47 поврзани вести »

Локални избори во Косово

Exclusive.mk - 22.10.2017

Денеска на Косово се одржуваат седмите по ред локални избори,по војната,на кои право на глас имаат 1.890.952 гласачи. Се гласа на 2.505 избрачки места, кои ќе бидат отворени во седум а затворени во 19 часот.

32 поврзани вести »