TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Exclusive.mk

Јакимовски:Заев ти си криминалец и со криминалци се дружиш

Exclusive.mk - 16.10.2017

Лидерот на ГРОМ, Стевчо Јакимовски вели дека животот во Каропш почнал со насилие и дека братот на Есад Рахиќ дошол со нож за физички да се пресмета во партискиот штаб. Тој нагласи дека нема да дозволи новата власт да спроведува насилие и дека не им ...

58 поврзани вести »

Груевски обвини за кражба на гласови

Exclusive.mk - 15.10.2017

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски на прес-конференција им се заблагодари на сите кои гласале за нив и рече дека првиот круг поминал во недемократска атмосфера. Вели имало убиства, закани, притисоци. Tој обвини за кражба на гласови.

Петре Шилегов прославува со СЕМЕЈСТВОТО! (ФОТО)

Exclusive.mk - 15.10.2017

СДСМ прогласи победа и во главниот град на Македонија, па според тие информации Петре Шилегов е новиот татко на градот. Во штабот пристигнаа и неговите најблиски за заедно да ја прослават победата.

69 поврзани вести »

Насилници со ножеви упаднале во централниот штаб на ГРОМ во Карпош (ВИДЕО)

Exclusive.mk - 15.10.2017

Насилници вечерва пробале насилно да упаднат во централниот штаб на партијата ГРОМ, кој се наоѓа на улицата „Рузвелтова“ во скопски Карпош. Насилниците физички ги нападнале и кандидатот за градоначалник на ГРОМ за Карпош, Стевче Јакимовски, и ...

58 поврзани вести »

СДСМ Центар слави со тапани пред ВМРО (ФОТО)

Exclusive.mk - 15.10.2017

Додека се чекаат првичните неофицијални резултати од локалните избори во СДСМ веќе се слави победа, а центарци тоа го прават пред штабот на ВМРО ДПМНЕ. Пред штабот се појави и кандидатот за градоначалник на Центар од СДСМ, Саша Богдановиќ.

153 поврзани вести »

Новиот градоначалник на Центар најави мораториум на сите градби во центарот на скопје

Exclusive.mk - 15.10.2017

Кандидатот за градоначалник на општина Центар од СДСМ Саша Богдановиќ во првата изјава по објавувањето на неофицијалните резултати вети дека ќе стави мораториум на сите градби во централното подрачје на главниот град.

Боки 13 слави со трубачи со Стефан Богоев за победата! (ФОТО) (ВИДЕО)

Exclusive.mk - 15.10.2017

Стефан Богоев прогласи победа во Карпош, па непрестани честитки стигнуваат на негова адреса. Еден во првите кои му честита победа е и Боки 13. И тоа лично. Еве што постираше тој на ...

85 поврзани вести »

Петровска: Победи програмата и поддршката за чесни луѓе да ја водат Битола

Exclusive.mk - 15.10.2017

СДСМ и Коалицијата прогласија победа на Локалните избори во Битола. Во своето обраќање до јавноста кандидатот за градоначалник Наташа Петровска истакна дека победи програмата и поддршката за, како што рече, чесни луѓе да ја водат Битола.

92 поврзани вести »

СДСМ објави победа во првиот круг засега во 30 општини

Exclusive.mk - 15.10.2017

СДСМ на прес конференција соопшти дека заедно со коалицијата извесно победуваат уште во првиот круг во општините: Аеродром, Берово, Битола, Богданци, Босилево, Бутел, Валандово, Вевчани, Велес, Гевгелија, Градско, Дебрца, Делчево, Дојран, Ѓорче ...

СДСМ прогласи победа во прв круг во Аеродром

Exclusive.mk - 15.10.2017

Ова вечерва на прес конференција која е во тек го соопшти пратеничката Ивана Туфегџиќ. <div class="date1" "="" style="box-sizing: border-box; float: left; width: 389.391px;"> СДСМ прогласи победа во прв круг во општина Аеродром.

3 поврзани вести »

Аце Коцевски прогласи победа во Велес

Exclusive.mk - 15.10.2017

Кандидатот на коалицијата предводена од СДСМ, Аце Коцевски прогласи победа во Велес со 4000 гласа разлика наспроти неговиот противкандидат од ВМРО-ДПМНЕ Славчо Чадиев. Тој нагласи дека денеска била исправена голема историска неправда што му била ...

92 поврзани вести »

Првичните резултати на ДИК водство на Ристески пред Јованоски во Прилеп

Exclusive.mk - 15.10.2017

Согласно последните податоци објавени на Државната изборна комисија во Прилеп моментално во водство е ВМРО-ДПМНЕ со 51,77%, а СДСМ со 44,69%. Од вкупно 142 избирачки места, излезеноста е 60,95%, додека пак обработени се 10,56%.

54 поврзани вести »

Стефан Богоев е новиот градоначалник на Карпош

Exclusive.mk - 15.10.2017

Стефан Богоев даде кратка изјава откако беше објавено дека убедливо го победил својот противкандидат Ставчо Јакимовски за градоначалник на општина Карпош. Тој истакна дека граѓаните на Карпош четири години неа излажани од Јакомовски и најави целосна ...

85 поврзани вести »

Стинг го поздрави Скопје на македонски

Exclusive.mk - 15.10.2017

Легендата на светската рок-сцена Стинг вечерва одржува концерт во ВИП арената „Борис Трајковски“ во Скопје, во рамки на неговата светска турнеја „57th & 9th“ по повод истоимениот албум. Неговата промотивна турнеја почна во февруари годинава и ги ...

29 поврзани вести »

Славје на СДСМ во Крушево: Томе Христоски е нов градоначалник на градот

Exclusive.mk - 15.10.2017

андидатот од СДСМ во Крушево, Томе Христоски ќе биде новиот градоначалник на градот. Според неофицијалните информации од Крушево, СДСМ има освоено 2530 гласа, додека пак ВМРО-ДПМНЕ и досегашниот градоначалник Ѓорѓи Дамчески освоија 1870 гласа.

92 поврзани вести »

СДСМ води во 41 општина, ВМРО-ДПМНЕ во 14

Exclusive.mk - 15.10.2017

Според првичните неофицијални резултати на Државната изборна комисија, од 20,95 отсто обработени гласови, СДСМ е во водство во 41 општина, а ВМРО-ДПМНЕ води во 14. Според преброени 20,95 отсто од гласовите, кандидатите за градоначалници на СДСМ ...

153 поврзани вести »

МОСТ: Да се утврди дали институциите соодветно реагирале за изборните неправилности

Exclusive.mk - 15.10.2017

Според информациите добиени од над 2.500 набљувачи на МОСТ кои беа распоредени на речиси 50 проценти од избирачките места во Република Македонија утврдено е непочитување на постапката на гласање и реакција од страна на избирачките одбори, изјави на ...

Пресврт во корист на СДСМ и во Македонска Каменица

Exclusive.mk - 15.10.2017

Информациите од интерактивната мапа на ДИК покажуваат водство на СДСМ во Македонска Каменица. Таму според изборени гласови од Државната изборна комисија Соња Стаменкова е во водство пред Дарко Митевски кој два мандати ја водеше оваа мала источна ...

Алијансата на Албанците прогласи победа во прв круг Струга и Гостивар

Exclusive.mk - 15.10.2017

Според извори од Алијанса за Албанците на Зијадин Села нивните претставници се победници во во првиот круг во Струга и Гостивар, а во втор круг влегуваат во Боговиње, Врапчиште и Арачиново и најверојатно во Дебар.

87 поврзани вести »

ДИК: СДСМ води во 41, ВМРО-ДПМНЕ во 14, а ДУИ во седум општини

Exclusive.mk - 15.10.2017

Според првичните резултати што ги објави Државната изборна комисија на својата веб страница, кандидатите за градоначалници на СДСМ водат во 41 општини, на ВМРО-ДПМНЕ во 14 општини, а на ДУИ во седум.

153 поврзани вести »