TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Fashionel

Атрактивни и практични модели од новата колекција на Geox

Fashionel - пред: 5 часа

Со доаѓањето на врнежливите есенски денови, повеќе од важно е носењето на удобни обувки кои ја одржуваат природната топлина на стопалото, а во исто време се модерни и атрактивни. Новата колекција на GEOX го овозможува токму тоа! Машка колекција ...

10 поврзани вести »

Како Клаудија Шифер стана супермодел?

Fashionel - пред: 6 часа

Една вечер, пред 30 години, Клаудија Шифер, патолошки срамежливата тинејџерка која живее во прредградието на Дизелдорф, има една обврска пред неа, што подразбира социјализација. Семејството Шифер има гости од Хамбург и Клаудија е задолжена да ги ...

Сите нијанси на жолто за оваа есен

Fashionel - пред: 7 часа

Една од боите која е прва асоцијација за есента, неслучајно е жолтата. Воедно ова е и една од боите кои ќе ја одбележат оваа сезона. Ако прошетате во шопинг и ги набљудувате излозите на модните брендови, ќе забележите дека прво вниманието ќе ви го ...

„Дубиоза колектив“ ја доработија незавршената песна на Дино Дворник „Треба ми зрака“

Fashionel - пред: 7 часа

„Дубиоза колектив" на својата „Фејсбук" страница штотуку ја претстави песната „Треба ми зрака" во соработка со легендата – Дино Дворник! Идејата за оваа соработка се создаде пред неколку години во Дубровник кога бендот се сретна со својот ...

2 поврзани вести »

Дежа ву колекција на Долче и Габана!

Fashionel - пред: 8 часа

Модната недела во Милано заврши вчера, а крајот беше резервиран за модното дуо Долче и Габана. Ако зборуваме за естетиката на колекцијата, тие не понудија ништо ново. Веќе со години ја продаваат истата колекција само со некои нови детали.

13 поврзани вести »

Must have: Омилениот лакован мантил од Манго!

Fashionel - пред: 9 часа

Дождовната сезона започна, а доколку сѐ уште не сте подготвени, имаме супер препорака за вас: црвен лакован, дождовен мантил од Манго! Љубов на прв поглед во бојата која веќе се издвои како доминантен тренд за оваа есен.

Шарен понеделник

Fashionel - пред: 11 часа

Облачноста и дождот не спаѓаат во нашата замисла за тоа како сакаме да ни започне новата работна недела. Токму затоа, ние одлучивме да му контрираме на времето и за денес да предложиме една весела, шарена комбинација, која секако може да ви послужи ...