TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Fashionel

Во плакарот на откачената муза на Ријана!

Fashionel - пред: 8 часа

Дека таа дефинитивно ќе биде дел од модната индустрија знаела уште од малечка кога нејзината мајка почнала да и дозволува сама да си ги одбира алиштата и правела комбинации какви што никој не можел да замисли.

Разубавете го велосипедот за првите сончеви денови

Fashionel - пред: 9 часа

Иако временската прогноза сѐ уште не ни е во прилог, токму сега е погоден момент да си го разубавите велосипедот за првото возење под сонце. За инспирација како тоа да го направите, ви препорачуваме да ги отворите социјалните мрежи, со акцент на ...

6 поврзани вести »

Највкусните безалкохолни коктели за ова лето!

Fashionel - пред: 10 часа

Многу наскоро можеме да ја очекуваме топлата сезона во која покрај сладоледите, она што секој од нас го обожава е освежителниот коктел што ќе ни ја згасне жедта во секое време. Доколку не сте љубител на алкохолот, безалкохолните коктели знаат да ...

36 поврзани вести »

Стилска мама со лежерен скандинавски имиџ

Fashionel - пред: 11 часа

Каролин Бломст е една од најпознатите скандинавски модни блогерки која од неодамна е мајка. Новата животна улога само го потврди нејзиниот прецизно изграден стил базиран на скандинавската лежерност и ноншалантност.

Луксузот во фокус на модната недела во Дубаи

Fashionel - пред: 12 часа

Покрај четирите главни модни метрополи, сè популарна и поатрактивна за дизајнерите станува и модната недела во Дубаи, односно Арапска модна недела, која неодамна заврши. Ако се има предвид моќноста на тој пазар, ваквиот развој на настаните воопшто ...

@Аnaillustrations со своите модни илустрации интересна за Инстаграм заедницата

Fashionel - пред: 13 часа

Младата 17-годишна средношколка, Анастасија Петрески вниманието ни го привлече на Инстаграм каде објавува свои модни илустрации што со секоја следна објава изгледаат се посовршено. Нејзиниот талент е неспорен, а тоа што очигледно се труди да го ...

Шик комбинација: Кошула со карнер + украсени фармерки

Fashionel - пред: 14 часа

Иако оваа недела се чини дека наскоро може да очекуваме есен наместо лето, сепак, прогнозата вели дека времето многу наскоро ќе се подобри. Во исчекување на прекрасното сонце кое секогаш со себе носи добро расположение, она што денеска ви го ...

3 поврзани вести »

Првите дами на НАТО самитот

Fashionel - пред: 14 часа

Освен што лидерите на земјите членки на НАТО на самитот во Брисел имаа свои обврски, протокол имаа и нивните сопруги. Една од активностите беше постетата на Магрит музејот како и посетата на Детската клиника.

43 поврзани вести »

Гламурот на стариот Холивуд на amfAR гала во Кан

Fashionel - пред: 15 часа

Помеѓу бројните гламурозни настани што се одржуваат во рамките на Канскиот филмски фестивал, вчера на распоредот беше и еден со хуманитарен предзнак –amfAr гала каде преку аукции беа собирани финансиски средства што ќе бидат донирани за потребите на ...

31 поврзани вести »

Пирс Морган со шлаканица кон Аријана Гранде

Fashionel - пред: 15 часа

Пирс Морган ја критикуваше Аријана Гранде, затоа што не ги посетила повредените од бомбашкиот напад во Манчестер за време на нејзиниот концерт. Кралицата Елизабета вчера отиде во посета во Royal Manchester Children's Hospital и ги посети повредените ...

22 поврзани вести »

Ова е чантата од Манго за која има листа на чекање!

Fashionel - пред: 16 часа

Еден од омилените high street брендови Манго неодамна го прикажа новиот, одличен едиторијал инспириран од Азија, а снимен на Тајланд. Инспирацијата на дизајнерскиот тим е прикажана преку супер модерните парчиња во кои може да се забележи присуството ...

Џеси Џеј во креација на Мелина Џиновиќ

Fashionel - пред: 18 часа

За дизајнерката Мелина Џиновиќ веќе сме пишувале, а можете да се потсетите на линкот ОВДЕ . Откако Шерон Стоун и Џенифер Лопез се појавија во нејзини креации , не само балканската, туку и светската јавност го сврте вниманието кон неа.

2 поврзани вести »

Петок во сина дождовна комбинација

Fashionel - пред: 19 часа

Конечно петок, иако врнежлив. Не дозволувајте дождот да ве спречи да блеснете во полн сјај како што впрочем и планиравте денеска. Носиме едноставни фармерки во светла нијанса и ги комбинираме со сино – бела кошула со ѕвонести ракави и панделки како ...

Пријанка Чопра или Кендал Џенер?

Fashionel - пред: 19 часа

Канскиот филмски фестивал е во тек, а на црвениот килим досега имавме можност да ја видиме и Кендал Џенер. Таа на еден од првите денови се појави во блескава креација на модниот бренд „Ралф и Русо“.

31 поврзани вести »

Првите фотографии на Пенелопе Круз како Донатела Версаче

Fashionel - 25.05.2017

Неодамна беше објавено дека можеби Лејди Гага ќе го толкува ликот на Донатела Версаче во новата сезона на „American Crime Story“, но последните фотографии од снимањето потврдија дека тоа дефинитивно не е точно.

2 поврзани вести »

Интегрирајте ја правилно црната боја во ентериерот

Fashionel - 25.05.2017

Кога се користи во дизајнот на ентериер, црната е неконвенцијална боја за разлика од белата, беж или неутралните бои генерално... Постои сомнеж дека просторот кој изобилува со црна боја ќе стане мрачен, што не спречува да го искористиме полниот ...

Тренд: Плетенини во лето

Fashionel - 25.05.2017

Една од асоцијациите на лето е бохо стилот, транспарентна тантела, бели парчиња, но и плетенини, особено ако се има предвид тенденцијата што ја наметнуваат модните брендови. Имено, ова не е некој нов тренд, ќе се согласите, но е сè поприсутен.

2 поврзани вести »

Безвременски комбинации од „The Devil wears Prada“

Fashionel - 25.05.2017

Еден од оние култни модни филмови кои се „задолжително четиво" за сите љубители на модата е блокбастерот „The Devil wears Prada". Покрај перфектниот кастинг на улогите, главната модна уредничка Миранда (Мерил Стрип) и нејзината асистентка Енди (Ен ...

Разголен грб наместо деколте

Fashionel - 25.05.2017

Наместо деколте, ова лето разголете го грбот и акцентот ставете го на задниот дел од аутфитот. Во прилог на ова е и модната тенденција која е особено актуелна во уличната мода – кошули со гол грб.

„Smudging“ – нова пролетна техника на бојадисување на косата

Fashionel - 25.05.2017

Пролетната сезона со себе секогаш носи потреба од светли нијанси како кај облеката, така и кај фризурите, па доколку сѐ уште не сте направиле сезонска промена, сега е вистинско време за тоа.