TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Fashionel

Must have: Високи потпетици во „мастило“ сина боја

Fashionel - тукушто објавено

Кога сакаме да ставиме акцент на некој детаљ од нашиот аутфит, многу често ја користиме богатата палета на бои. Денеска имаме супер предлог за вас: елегантни високи потпетици во „мастило" сина боја од Манго! Овој пар потпетици може одлично да го ...

Нова празнична колекција на Хајди Клум за „Lidl“!

Fashionel - пред: 40 мин

„Esmara by Heidi Klum" беше првата колекција на познатиот топ модел Хајди Клум за „Lidl", во која акцентот беше на секојдневната, кежуал облека, како и на деловните парчиња и која несомнено помина успешно од продажен аспект.

3 поврзани вести »

Кои се најплатените пејачки во 2017?

Fashionel - пред: 1 час

Угледниот Forbes редовно ги објавува најрелевантните листи на најбогати во различни сектори. Тие ја објавија и листата на најбогати жени во музичката индустрија за 2017 година. На првото место е Бијонсе со 105 милиони долари заработувачка и тоа не е ...

36 поврзани вести »

Вера Мештеровиќ ве запознава со италијанската козметика „Clarissa“: Убавина за сите!

Fashionel - пред: 2 часа

Со традиција од повеќе од четири децении, италијанската семејна компанија „Clarissa" создаде козметички бренд и Академија, кои важат за врвни во глобални рамки, а од неодамна нивните производи и услуги се достапни и во Македонија.

Среда во црно-бел капут и црвена ролка

Fashionel - пред: 4 часа

Средина на работната недела е, а ние за денеска одлучивме да ви понудиме една интересна и топла предлог комбинација. Црното здолниште збогатено со пантент на средината и странично кај џебовите, го комбинираме со топла џемпер со ролка во интензивна ...

Што кога ќе се соберат алиштата при перење?

Fashionel - пред: 23 часа

Веруваме дека на многу жени, особено на „новите“ домаќинки, им се случило да стават алишта за перење, но кога ќе се исперат да видат нивна повеќекратно намалена варијанта. Многу често во таков случај облеката се фрила или се подарува на некој што ...

Што носат оваа есен Манго девојките?

Fashionel - пред: 1 ден

Манго девојките ќе ги сретнете на улица, на Инстаграм, по модните блогови. Тие се препознаваат по карактеристичните тенденции што оваа сезона ги издвои овој шпански бренд како задолжителни: панталоните со висок струк, макси капутите, ...

9 поврзани вести »

Утре стартува седмата Недела на дизајнот во Скопје

Fashionel - 21.11.2017

Седмото издание на Неделата на дизајнот во Скопје ќе започне утре. Во текот на пет дена, посетителите ќе имаат можност да посведочат и да уживаат во иновативни производи и услуги од дизајнери и врвни брендови од цела Европа, протратено со пријатна ...

29 поврзани вести »

Македонска филхармонија в петок го слави 73. роденден

Fashionel - 21.11.2017

Македонската филхармонија приредува посебна програма за својот 73. роденден. По тој повод, на 24 ноември (петок), на денот на формирањето на најстарата музичка институција во земјава, со почеток во 20 часот, ќе се одржи симфониски концерт под наслов ...

26 поврзани вести »

Кралска крема за вашето лице

Fashionel - 21.11.2017

Секогаш сме во потрага на вистинската крема за околу очи и нега за нашето лице. Guerlain Exclusive се чини дека отсекогаш го имала одговорот на сите наши сомнежи. Производите кои денес ви ги претставуваме се навистина едни од најдобрите во светот.

Кралицата Елизабета Втора и принцот Филип прославија 70 години брак

Fashionel - 21.11.2017

Кралското семејство вчера славеше платинумска свадба. Кралицата Елизабета Втора и принцот Филип по повод 70 години брак, одлучија да направат нови портрети, за кои беше задолжен британскиот фотограф Мат Холиок.

5 поврзани вести »

Од „pink“ до „punk“ – фантастично шоу на Victoria’s Secret во Шангај!

Fashionel - 21.11.2017

Вчеравечер беше најграндиозната и најскапата ноќ во модниот свет. Во Шангај се одржа спектаклот на Victoria's Secret. Фото извор: Diario AS За можноста да го гледаме во целост ќе треба да почекаме до 28-ми ноември, кога ексклузивно шоуто ќе го ...

63 поврзани вести »

Вторник во розово и сиво

Fashionel - 21.11.2017

Сонцето ни се врати, а со тоа верувам и желбата за дотерување кај повеќето од вас. Нашиот денешен предлог е една деловна, но и женствена комбинација. Се одлучивме за сив асиметричен фустан.

Столови кои чинат 12.000 долари

Fashionel - 20.11.2017

Овие столови чинат 12.000 долари и може да достигнат цена до 25.000 долари на следната аукција во Њујорк. Зошто се толку скапи? Станува збор за дизајнерот Жак Аднер кој во 50-тите и 60-тите години од 20-от век е високо профилиран на пазарот, ...

Царски рез да или не?

Fashionel - 20.11.2017

Последниве 15 години царскиот зафат е се попопуларен кај младите трудници. Посакуваат да ги избегнат болките како и ризикот при породувањето и тоа е причината зошто се одлучуваат на хируршки зафат. Но, и тој има свои маани и недостатоци.

38 поврзани вести »

Како да изберете фармерки ако имате вишок килограми

Fashionel - 20.11.2017

Кои фармерки најдобро ќе ви стојат, зависи од тоа каде имате вишок на своето тело и затоа постојат генерални правила. Ако сте со изразени облини, тогаш сигурно знаете дека не е воопшто лесно да го најдете бројот на фармерки кој ќе ви прилега.

2Cellos во магична Божиќна кампања

Fashionel - 20.11.2017

Светски познатите музичари Стјепан Хаусер и Лука Шулиќ, што го сочинуваат маестралното дуо 2Cellos, се главните ликови во новата Божиќна кампања на брендот s.Olivier Black Label, со што ја продолжуваат нивната претходна, заедничка соработка.

2 поврзани вести »

Победници на 10. јубилеен СКПФ „Вештачка реалност“

Fashionel - 20.11.2017

Јубилејниот 10. Скопје постер фестивалски конкурс за студентски плакат на тема „Вештачка реалност" ги надмина очекувањата. Пристигнаа плакати од 68 држави ширум светот. Се повеќе факултети се заинтересирани за воведување на Скопје постер конкурсот ...

5 поврзани вести »