TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Fashionel

Менсон почина на 83 годишна возраст

Fashionel - 20.11.2017

Чарлс Менсон култниот водач на хипи групата која живееше во околината на Лос Анџелес ,познат по своите хипнотизирани очи како и по убиството на Шерон Тејт тогашна сопруга на режисерот Роман Полански, почина на 83 годишна возраст.

45 поврзани вести »