TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Фемина

Што е потребно за успех во бизнисот?

Фемина - пред: 7 часа

Комерцијален текст Постојат многу алатки и можности кои имаат директно влијание на развојот на бизнисот. Сепак, само една услуга е клучна во личниот развој на претприемачите и развојот на нивниот бизнис.

2 поврзани вести »

Луксузна свадба на која венчаницата беше вистински магнет за погледи

Фемина - пред: 8 часа

Дониа и Џорџ се запознале кога имале по само 13 години, ја започнале нивната врска на 18-годишна возраст, а ја крунисаа својата љубов со луксузна свадба за која долго време се зборуваше. Парот се заколна на вечна љубов во Сиднеј, а прослави за ...

Женствена и елегантна: Војвотката Кетрин мамеше воздишки во зелен фустан на гала во Лондон

Фемина - пред: 8 часа

Војвотката Кетрин неретко е опсипувана само со комплименти за своите стилски избори. 35-годишната претставничка на британското кралско семејство повторно го привлече вниманието со нов стилски погодок, кога се појави на гала вечерата во Националната ...

ФОТО: Ова е чантата која стана хит меѓу блогерките и модните ентузијастки

Фемина - пред: 10 часа

Чантата „Nile“ е новиот хит кај модните зависнички. Малиот, воочлив моден додаток од брендот Chloé доби свое место во плакарите на илјадници дами кои не пропуштаат да бидат во чекор со најактуелните трендови.

Калифорниски шик: Џиџи Хадид во модната кампања за колекцијата со Томи Хилфигер

Фемина - пред: 13 часа

Со новата колекција пролет/лето 2017, Џиџи Хадид и Томи Хилфигер го надминаа успехот кој го постигнаа со првата заедничка колекција. Самата Џиџи е лицето од рекламната кампања за актуелната колекција инспирирана од „Summer of Love“ (Летото на ...

2 поврзани вести »

Адријана Лима заведува во модната кампања на Le Lis Blanc

Фемина - пред: 15 часа

Адријана Лима е ѕвездата на бразилскиот бренд Le Lis Blanc. Убавиот ангел на Victoria's Secret заведува во парчиња од колекцијата есен/зима 2017. 35-годишната бразилска убавица стана заштитно лице на Le Lis Blanc минатата година.

Русинка ги слика ѕвездите како неодоливи цртани ликови

Фемина - пред: 16 часа

Слободно може да се каже дека Лера Кирјакова поседува голем талент за цртање. Надарената Русинка на Instagram ја следат повеќе од 173 илјади обожаватели, благодарение на нејзините неодоливи цртежи од ѕвезди како Ријана, Бијонсе, Ема Вотсон, Џони Деп ...

3 поврзани вести »

Модна инспирација од стилот на најпознатата српска блогерка Зорана

Фемина - пред: 17 часа

Зорана Јовановиќ е најпопуларната модна блогерка во Србија. 26-годишната девојка веќе шест години споделува модни совети, како и трикови за шминкање, со своите обожаватели. Славната блогерка од нашето соседство смело комбинира неспоиви парчиња ...

Вечерна елеганција за пролетни забави од H&M

Фемина - пред: 18 часа

H&M си постави нова мисија – да ги задоволи барањата на урбаните дами за модерна елеганција. Новите модели за пролетните забави варираат од гламурозни фустани до луксузни комбинезони и одела.

ФОТО: Роузи Хантингтон-Вајтли во пролетната кампања на UGG снимена во Малибу

Фемина - пред: 20 часа

Роузи Хантингтон-Вајтли веќе извесно време е глобален бренд амбасадор на UGG. 29-годишната Англичанка, која наскоро ќе стане мајка, е ѕвезда во пролетната кампања на американскиот бренд за обувки.

ФОТО: Никол Кидман со двете ќерки и сопругот Кит Урбан на аеродром во Сиднеј

Фемина - пред: 20 часа

Никол Кидман неколку дена престојуваше со своето семејство во Австралија. 49-годишната актерка беше фотографирана со двете ќерки и 49-годишниот сопруг Кит Урбан на аеродром во Сиднеј. Кидман со насмевка ги водеше за рака 8-годишната Сандеј Роуз и ...

2 поврзани вести »

Нина Агдал, девојката на Леонардо Дикаприо, во кампања за костими за капење

Фемина - пред: 21 часа

Нина Агдал деновиве има многу поводи за славење – својот роденден и нова кампања за костими за капење. Девојката на Леонардо Дикаприо, која пред два дена наполни 25 години, е лицето од кампањата на Solid and Striped.

ФОТО: Хајди Клум во природно издание без шминка по посета на дерматолог

Фемина - 27.03.2017

Хајди Клум е еден од најпопуларните и најуспешните модели во светот. Па поради својата професија, 43-годишната Германка постојано е под медиумската лупа. Славната манекенка беше фотографирана од папараците во лежерно издание без шминка, по посета на ...

4 поврзани вести »

Магијата на индиската мода низ креациите на Сабијасачи Мукерџи

Фемина - 27.03.2017

Зад името на Сабијасачи Мукерџи се крие еден од најталентираните и најуспешните индиски дизајнери. 43-годишниот љубител на деталите од Калкута секојдневно го одушевува модниот свет со традиционални свадбени модели, а неговите креации неретко ги ...

RED Cat одржа регионален семинар за професионалните фризери

Фемина - 27.03.2017

Комерцијален текст Педесетина професионални фризери и техничари од Македонија деновиве присуствува на регионален едукативен семинар во Словенија- Сежана во организација на словенечкиот бренд за професионална нега на коса RED CAT.

Елегантна убавица: Ана Ивановиќ во розова креација ја прими наградата „Beauty Idol“

Фемина - 27.03.2017

Ана Ивановиќ беше почесна гостинка на доделувањето на наградите „Gala Spa“ во Баден-Баден, Германија. 29-годишната Србинка зачекори на свеченоста во елегантен розов фустан. Убавата тенисерка се закити со наградата „Beauty Idol“, поради тоа што е ...

Дедо ѝ подари на внуката тетратки полни со заеднички спомени за роденден, расплака илјадници лица

Фемина - 27.03.2017

Девојка сподели фотографии од неочекуваниот роденденски подарок од својот дедо и разнежни стотици илјади срца на интернет. Имено, за 16-тиот роденден на Лорен Бленк, нејзиниот сакан дедо Рон ѝ подарил три тетратки испишани со заеднички спомени од ...

Беспрекорна елеганција од Pronovias: Вечерни фустани кои експресно ќе ве освојат

Фемина - 27.03.2017

Беспрекорна елеганција владее во новата колекција вечерни фустани на Pronovias. Моделите од колекцијата „Коктел 2018“ се спој на префинетост, женственост и суптилен гламур, а имаат моќ да се вгнездат во секое дамско срце.

ФОТО: Зачудувачка трансформација на тинејџерка која била исмејувана зашто била родена без вилица

Фемина - 27.03.2017

Огромната трансформација на исмејувана тинејџерка од Тајланд ќе ве остави без зборови. Девојката била родена без вилица и имала екстремно искривени и деформирани заби, што ја правело мета на навредливи зборови од луѓето околу неа.

ФОТО: Ќерката на Еминем порасна, погледнете како изгледа таа денес

Фемина - 27.03.2017

Се сеќавате на малата Хејли Скот, која Еминем многупати ја споменуваше во своите песни? Ќерката на славниот рапер сега е веќе возрасна личност која изгледа прекрасно. 21-годишната студентка по психологија на Државниот универзитет во Мичиген неодамна ...

10 поврзани вести »