TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Фемина

ФОТО: Зад сцената на шоуто на Victoria's Secret во Кина

Фемина - пред: 25 мин

Подготовките за традиционалното шоу на Victoria's Secret траат со месеци. Армија шминкери, фризери, козметичари, стилисти, дизајнери и занаетчии работат на изгледот и костимите на ангелите и моделите.

6 поврзани вести »

Настапот за кој сите зборуваат: Пинк висејќи од висококатница ја изведе „Beautiful Trauma“

Фемина - пред: 1 час

Настапите во живо на Пинк секогаш ја одушевуваат публиката. 38-годишната пејачка и овојпат не ги разочара присутните на Американските музички награди и им подари импресивно шоу. Музичката ѕвезда ѝ пркосеше на гравитацијата додека танцуваше и пееше ...

2 поврзани вести »

ВИДЕО: Тијана Дапчевиќ тотално непрепознатлива како евровизискиот претставник Цезар од Романија

Фемина - пред: 2 часа

Тијана Дапчевиќ добива доста тешки предизвици во „Твоето лице звучи познато“ и одлично се справува со секој од нив. 41-годишната пејачка по четврт пат се трансформираше во машка музичка ѕвезда.

23 поврзани вести »

Легендарната Дaјана Рос со своите деца и внучиња на примањето на награда за животно дело

Фемина - пред: 2 часа

Дајана Рос беше почестена со наградата за животно дело на Американските музички награди. Легендарната пејачка се појави на настанот во ексцентрична црна креација од Вивиен Вествуд. На црвениот тепих, 73-годишната ѕвезда позираше со своите ќерки ...

Модерна русокоса: Селена Гомез со новата фризура и мини кожно фустанче на АМА

Фемина - пред: 2 часа

Селена Гомез стана русокоса. 25-годишната пејачка ја покажа новата фризура на доделувањето на наградите Американските музички награди, кое синоќа се одржа во Лос Анџелес. На црвениот тепих, музичката ѕвезда се појави во мини кожно фустанче од ...

12 поврзани вести »

Свадбено видео кое разнежнува: Љубов родена во Хрватска крунисана со брак

Фемина - пред: 14 часа

Љубовната приказна на Мелиса и Дарио се роди во Цриквеница, Хрватска, а еволуира во силен брачен сојуз во идиличниот Луцерн, Швајцарија. Романтичните моменти на шармантниот пар беа овековечени низ објективот на професионалците од Зага Продукција .

Празнична еуфорија: Ирина Шајк и Бредли Купер со ќеркичката во посета на Дедо Мраз

Фемина - пред: 14 часа

Ирина Шајк и Бредли Купер ја подготвуваат малата ќеркичка за нејзиниот прв Божиќ. Славниот пар ја израдува преслатката Леа де Сејн со посета на Дедо Мраз во трговскиот центар „Grove“ во Лос Анџелес.

ФОТО: „Ангелите“ и моделите на Victoria's Secret пристигнаа во Шангај за најспектакуларното шоу досега

Фемина - пред: 15 часа

Victoria's Secret утре ќе го одржи своето најспектакуларно шоу досега. Брендот најавува незаборавна ревија со атрактивните „ангели“ и модели кои веќе се во Шангај, Кина. Ангелите Адријана Лима, Алесандра Амбросио, Лили Олдриџ, Елза Хоск, Џасмин ...

6 поврзани вести »

ФОТО: Џенифер Лопез во фустанче од Balman во Дубаи, пред концерт со секси костими

Фемина - пред: 16 часа

Џенифер Лопез одлета во Дубаи за да одржи спектакуларен концерт. 48-годишната ѕвезда беше придружувана од нејзиниот партнер Алекс Родригез. Пред да го започне музичкото шоу, славната пејачка и актерка се појави во клуб во кратко бело фустанче, каде ...

12 поврзани вести »

ВИДЕО: Next Time со „Комити“ ги отпеаја „Слушам кај шумат шумите“ и „Ја излези Ѓурѓо“

Фемина - пред: 16 часа

Next Time ја засилија еуфорија на „вечното дерби“ меѓу Вардар и Пелистер, кое вечерва се одигра на „Филип Втори“ во Скопје. Македонското дуо ги отпеа „Слушам кај шумат шумите“ и „Ја излези Ѓурѓо“ заедно со околу 2.000 „Комити“, кои го славеа 30-тиот ...

121 поврзани вести »

ВИДЕО: Спотот за хитот „Wolves“ на Селена Гомез и Маршмело

Фемина - пред: 17 часа

Музичката соработка „Wolves“ на Селена Гомез и Маршело стана хит веднаш по објавувањето, па фановите со нетрпение го очекуваа официјалниот спот. Во видеото, Селена заведува во неколку гламурозни креации.

12 поврзани вести »

ФОТО: 20-годишна студентка по медицина од Индија победи на „Мис на светот“

Фемина - пред: 19 часа

Мануши Чилар е новата Мис на светот. 20-годишната мисица од Индија се истакна помеѓу 118-те убавици кои учествуваа во трката за посакуваната титула на натпреварот за убавина, кој се одржа во Кина.

38 поврзани вести »

ФОТО: Бијонсе во краток фустан и со ултра долга коса на свадбата на Серена Вилијамс

Фемина - пред: 22 часа

Бијонсе беше меѓу гостите на бајковитата свадба на Серена Вилијамс и Алексис Оханијан . Музичката дива сподели фотографии од својот стајлинг. За свеченоста на тема „Убавицата и ѕверот“, таа избра краток фустан со преклоп од Александар Воте и ...

7 поврзани вести »