TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Friday.mk

Emily Ratajkowski не почасти со секси фотки од плажите на Мексико

Friday.mk - пред: 10 часа

Дефитивно најсекси Инстаграм профил на платетава. Emily Ratajkowski., во стилот на “La Sirena,” на плажите во Мексико. Се надеваме веќе сите ја следите на сите социјални медиуми. La Sirena A post shared by Emily Ratajkowski (@emrata) on Mar 19, 2017 ...

Најкреативно изработената сауна

Friday.mk - пред: 11 часа

Постојат голем број на луѓе кои уживаат да одат во сауна. Постојат некои кои пак слободниот простор го користат за да си направат своја домашна сауна. Погледнете ја оваа креатвно изработена двена сауна во вид на буре.

BMW R1100GS SCRAMBLER – елегантен, а класичен!

Friday.mk - пред: 11 часа

Денеска ви претставуваме уште еден custom made мотор кој ќе ве остави без ѕдив направен од страна на Moto Adonis . Само за вистинските љубители на мотори. Новиот спот на Скопско ни носи оптимизам и емоции кои...

Levi’s Orange со одлична пролет/лето колекција со фокус на тексасот

Friday.mk - пред: 11 часа

Затоа што пролетта се врти околу тексасот Нема утка при комбинирањето на темните бои, особено... Мега брендот за патики ги објави Chuck Taylor ’70s... Според Zara, линиите ќе бидат хит во топлите месеци од 2017..

ПАЗАРУВАЊЕ СО CASHBACK APP. Куповната заедница Lyoness чекори по нови дигитални патишта со Cashback App.

Friday.mk - пред: 14 часа

Од своето основање во 2003 година, Lyoness се разви во една од најголемите меѓународни Куповни Заедници во светот. За да ги исполни барањата на брзо-растечкиот пазар, Lyoness ги посвети изминатите две години на сеопфатно репозиционирање на пазарот.

БЦАА – Зошто се овие аминокиселини важни за вашиот организам?

Friday.mk - пред: 15 часа

БЦАА се едни од најчесто употребуваните суплементи од страна на активните спортисти и спортските ентузијасти. Но, голем дел од луѓето не се целосно запознаени со нивните својства и огромната улога што ја имаат во одржувањето на здрав и витален ...

Samsung со ТВ новитет кој го раздрма светот

Friday.mk - пред: 16 часа

Дело дизајнирано од Yves Béhar, наречено Samsung Frame TV. Уметност и современа технологија. Две во едно. Ќе прашате зошто уметност. Затоа што овој современ телевизор целосно се вклопува во вашиот дом, и на прв поглед изгледа само како тенка ...

Побрзајте за претпоследниот бран на пријавување до 31-ви март за Виз Ер Скопскиот маратон!

Friday.mk - пред: 17 часа

Виз Ер Скопскиот маратон како и секоја година, ги поттикнува сите на заеднички начин да ги исполнат своите цели и заедно да го поминат денот на што е можно позабавен начин. Остануваат уште 10 дена до крајниот рок, 31-ви март, датум после кој цените ...

14 поврзани вести »

Школа за водители

Friday.mk - пред: 17 часа

Цел на програмата: ​Оваа забавна програма пред се има едукативен карактер бидејќи за време на истата предвидено е да се совладаат основните новинарски правила и кодекси на однесување кога се во прашање телевизијата и радиото како медиуми.

4 поврзани вести »

“На средина“, екранизирана животна приказна за Дино Мерлин

Friday.mk - пред: 17 часа

Биографијата на Един Дервишхалидовиќ е сведоштво за бурниот живот на Балканот, во кој освен војни, постојат и некои убави врски . Документарниот филм „ На средина “, кој во неделата навечер е емитуван на Ал Џезеира Балканс , ги запознава гледачите ...

11 поврзани вести »

J.Crew и New Balance со модел инспириран од популарното Espresso

Friday.mk - пред: 18 часа

Во стилот на 70тите. Старки во класични бои и... Adidas Originals со мала промена кај Stan Smith. Додаден е моментот... Старките на Конверсе добиваат конкуренција од ...

3 поврзани вести »

Alex Iwobi и Mauro Icardi се новите фаци на Foot Locker Europe Nike Air Max колекцијата

Friday.mk - пред: 19 часа

Nike Air Max Day 2017 е на чекор од нас, затоа Foot Locker Europe не прошета низа Air Max колекцијата за оваа сезона, заедно со познатите фудбалери на Арсенал и Интер. Модерен спортски стил, и технологија која големите спортисти целосно ја ...

8 поврзани вести »

4 феноменални Black & Navy модни кобинации

Friday.mk - пред: 21 часа

Нема утка при комбинирањето на темните бои, особено кога комбинираме црна и темно плава. Може слободно да кажеме дека овие две бои, и комбинациите со нив, се омиленото нешто да момците. Магазинот GQ има 4 одлични Black & Navy предлози – In the ...

Фантастичен трик да заспиете за само 1 минута и да се пробудите одморени

Friday.mk - пред: 22 часа

Колку пати уморни сте се врткале во креветот и не сте можеле да заспиете? Ова е многу едноставен трик кој го смисли докторот Енру Вил, а кој навистина помага брзо да потонете во сон. Станува збор за т.н.

Синото кул ретро PORSCHE 911 е позитив на денот

Friday.mk - пред: 23 часа

Кажете здраво на ретро автомобилот 1966 Ferrari 330 GTC. This 1-of-50 1963 Ferrari 330 America 2+2 would be quite the add to any serious automotive... Сите големи љубители на автомобили знааат што значи..

Популарните Chuck Taylor старки со нови ретро бои

Friday.mk - 21.03.2017

Во стилот на 70тите. Старки во класични бои и основен дизајн кој не враќа во минатото. Популарните Chuck Taylor старки со нови ретро бои кои сигурно ќе ви се допаднат – Adidas Originals со мала промена кај Stan Smith. Додаден е моментот...

3 поврзани вести »

Дознавме кој е балканскиот модел кој ја краси насловната на Maxim

Friday.mk - 21.03.2017

Станува збор за србинката Bo Krsmanovic. Bo, е скратено од Бојана, а поради тешкотиите на Америкаците во изговарањето на нејзиното презиме, убавицата нашла решение кое многу лесно се памти затоа што мажите дефинитивно се заљубени во неа – ...

Гејтс се уште најбогат во светот, Трамп падна за 220 места

Friday.mk - 21.03.2017

Ко-основачот на „Мајкрософт“, Бил Гејтс повторно се најде на првото место на листата на најбогати милијардери во светот според магазинот „ Форбс “. Гејтс води на листата со проценето богатство од 86 милијарди долари, а го следи шефот на „Беркшир ...

20 поврзани вести »

Montblanc со нов елегантен Smart Watch кој изгледа неверојатно

Friday.mk - 21.03.2017

Инспирирани од нивната култна Montblanc 1858 линија, апдејтувана со најновата технологија во светот (Google Android Wear 2.0 и 4 гига меморија). Цената е нешто помалку од 900 долари, и се надеваме наскоро дека ќе е достапен во салоните на Божиновски.

7 прашања кои ќе ви помогнат да ги пронајдете талентите кои се кријат во вас

Friday.mk - 21.03.2017

Се прашувате како да ги откриете сокриените талените…. Ако сте уверени дека можете да направите нешто што го сакате, чувствувате дека имате нешто во вас, но сеуште не знаете што, поставете си ги на себеси овие 7 прашања: 1.