TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Friday.mk

Kobe Bryant со нови црни Nike Mamba Rage патики

Friday.mk - пред: 12 часа

Ајде да видиме дали се согласувате со листата. На неа ќе најдете фудбалери, дел пензионирани... Специјалното интервју на дечките од Men’s Health Srbija, со Богдан Богдановиќ, кое заслужи да...

По што се разликува Black Friday во Македонија и во Америка

Friday.mk - пред: 13 часа

Продавниците, големите трговски брендови и шопинг центрите низ Македонија го најавија најголемиот шопинг ден во годината – Black Friday. Оваа кампања застапена на глобално ниво која потекнува од Америка, последниве години станува сѐ поактуелна и кај ...

34 поврзани вести »

Дали ја работите работата која ја сакате?

Friday.mk - пред: 14 часа

Избери ја работата која ја сакаш и нема да работиш ниту еден ден во твојот живот, е мислата на кинескиот филозоф Конфучиe. Дали вие сте на вистинското работно место, односно дали ја работите работата која ја сакате? Ви претставува ли проблем што ...

Apple Park е конечно отворен за посетители

Friday.mk - пред: 16 часа

Новиот Apple Park Visitor Center е конечно отворен. Посетителите ќе може да го видат ова чудо одблиску, заедно со сите негови архитектонски и технолошки иновации. Дизајниран од Foster + Partners Одлика на модерното инженерство, прогресот и ...

За оваа машка фризура ви треба повеќе храброст, и младост

Friday.mk - пред: 17 часа

Textured Quiff е многу малку поразлична од Textured Crop фризурата (за која зборевме пред некој ден). Тука ви треба повеќе храброст, да заборавите малку на озбилниот стил, и да пуштите малку повеќе коса која истовремено бара повеќе препарати за ...

Три детали кои гарантираат успех на интервјуто за работа

Friday.mk - пред: 19 часа

Голем број на луѓе бараат работа, но ако не сте од оние кои можат да се потпрат на помош од пријателите и врските, ве чекаат одредени барања и процедури: интервју, составување на CV и пријавување на огласот.

5 сигурни начини за комбинирање со шарените Printed кошули

Friday.mk - 22.11.2017

Шарените принт кошули секогаш со мислите не носат во лето, затоа што одма помислуваме на хавајките. Во продолжение ги игнорираме хавајките, и се фокусираме на скромните шарени кошули кои може да се комбинираат и во есен/зима периодот.

5 поврзани вести »

Седум реченици кои не постојат кај успешните луѓе

Friday.mk - 22.11.2017

Според некои, успехот е резултат од редица среќни случувања, додека пак, за мнозинството – тоа е заслужена награда по напорна работа и голема флексибилност и умешност, пишува лондонсиот онлајн водич „Брајтсајд“.

Black Friday&Weekend шопинг лудило од петок во Skopje City Mall

Friday.mk - 22.11.2017

Дали сте подготвени за најголемиот шопинг настан за оваа година? Убаво одморете се, договорете ги вашите најблиски партнери за купување и тргнете во акција: незаборавен шопинг во Skopje City Mall на денот кога целиот свет го зафаќа шопинг лудилото ...

34 поврзани вести »

Drake со уште едни Канадски Air Jordan патики

Friday.mk - 22.11.2017

Дали и познатите пејачи ќе добиваат свои signature модели и во иднина, или овој потег е само мало... Drake можеби е смешно типче, но неговиот есенски стил на јакни е за респект. Проверете го неговиот..

2 поврзани вести »

6 начини да ја намалите мускулната болка после тренинг

Friday.mk - 22.11.2017

Мускулната болка после тренинг е еден од најтешките предизвици со кој се соочуваат сите во фитнесот, од почетници до искусни вежбачи. На почеток од вежбањето, при промена на тренинг програма, при промена на интензитетот на тренингот, после кратка ...

Три важни нешта кога работите од дома

Friday.mk - 22.11.2017

Оние кои работат од дома знаат колку е тешко да ја одржат мотивацијата, продуктивноста и концентрацијата во услови во кои многу нешта можат да ви го украдат вниманието. Неверојатно е лесно концентрацијата да ја насочите кон работите кои немаат врска ...

Timberland со два нови контраст модели – “Black Ice” & “Frost Bite” 6-Inch Premium Boots

Friday.mk - 22.11.2017

Технологијата менува се околу нас, па дури и начинот на облекување. Во моментов постојат ...